jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۴۷۹۵۸ ۲۵ خرداد ۱۳۹۷  |  ۱۹:۰۰

رئیس کلانتری ۱۲۰ سیدخندان از دستگیری یکی از سارقان جواهر به هنگام فرار در محدوده سیدخندان خبر داد.

دستگیری سارق هنگام فرار + توصیه های پلیس (عکس)

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ داوود زندی در رابطه با دستگیری سارقان منزل در محله سید خندان اظهار کرد: شب گذشته ماموران کلانتری ۱۲۰ سید خندان در حال گشت در محل به دو دستگاه موتور سیکلت هوندا و اِم اِس با پلاک مخدوش مشکوک شدند، بلافاصله با اعلام ایست برای توقف این موتور‌ها که ۴ راکب سرنشین داشتند اقدام کردند، اما آن‌ها از دستور ایست پلیس سرپیچی کرده و سعی در فرار و متواری شدن کردند.

وی درادامه گفت: در تعقیب و گریز راکبان موتورسوار توسط ماموران، یکی از آن‌ها یک ساک دستی را به زمین انداخته و دوباره اقدام به فرار می‌کند. با مشاهد محتویات داخل ساک مشخص می‌شود که یک انبر قفلی، یک تالیور، مقداری طلا و جواهر و ساعت مچی، گاز اشک‌آور و چند جفت دستکش نخی در داخل ساک دستی وجود دارد.

سرهنگ زندی گفت: ماموران گشت کلانتری ۱۲۰ سید خندان با مشاهده این موارد متوجه شدند که افراد سارق منازل هستند و با تعقیب و گریز آن‌ها و با تیراندازی موفق به دستگیری یک نفر از سارقان شدند و متاسفانه سه نفر دیگر متواری شدند.

وی در ادامه گفت: در تحقیقات و بازجویی به عمل آمده از سارق دستگیر شده مشخص شد که یک فرد ۲۵ ساله و رزمی کار است که به صورت گروهی و زوجی در یک باند، دو به دو سرقت منازل را انجام می‌دادند، نحوه سرقت سارقان به این شکل بود که در ساعات عدم حضور مالکان خانه‌ها، زنگ یکی از واحد‌های ساختمان را زده و به راحتی وارد ساختمان می‌شدند که یک نفر در حیاط و نفر دیگر در راه پله‌ها برای پوشش دادن محیط و دو نفر دیگر نیز با استفاده از تالیور و شکستن قفل درب منازل وارد واحد‌ها شده و اقدام به سرقت طلا و جواهرات گرانبها و لوازم ارزشی می‌کردند.

رئیس پلیس کلانتری ۱۲۰ سید خندان گفت: سارق را به محل برده و با شناسایی منازل به سرقت رفته، شاکیان و کسانی که از منازلشان سرقت انجام شده بود با حضور در کلانتری جواهرات خود را شناسایی کردند.

بنا به گفته مرکز پلیس پیشگیری تهران بزرگ لازم است شهروندان توصیه‌های ایمنی پلیس را رعایت کنند:

۱- به هیچ عنوان درب منازل را برای افراد غریبه باز نکنند و اجازه ورود به ساختمان را به افراد غریبه ندهند و اگر مسئله‌ای هست از طریق سرایدار‌ها پیگیری شود.

۲- اگر صدایی (صدای تالیور) به گوش رسید مشکوک شده و برای بررسی صدا‌ها به محیط بیرون از واحد‌ها بیایند.

۳- به هنگام مشاهده افراد غریبه در ساختمان، حیاط، لابی و غیره حتما از افراد سوال شود که در این جا چه می‌خواهید.

۴- به تردد بیش از حد موتورسواران و خودرو‌ها در محل مشکوک شده و حتما جهت بررسی، موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهید.

۵- در صورت امکان از نگهداری طلا و جواهرات در منازل خودداری شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: