jamejamonline
فرهنگی هنرهای تجسمی کد خبر: ۱۱۳۵۹۵۵ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷  |  ۱۰:۱۸

این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر که از امروز (پنجشنبه) آغاز به کار می کند، یک بخش جنبی با عنوان «زیتون‌های زخمی» دارد که روی نمایش فیلم‌های مهم از کارگردانان جهان با موضوع سرزمین‌های اشغالی تمرکز دارد. در همین ارتباط روز چهارشنبه نمایشگاهی از مجموعه عکس‌های آلفرد یعقوب‌زاده از نخستین قیام انتفاضه در ۱۹۸۷ تا قیام سال ۲۰۱۵ از فلسطین در گالری شماره 14 گشایش یافت. البته او که قرار بود در افتتاحیه نمایشگاهش حضور داشته باشد، به ایران نیامد.

گشایش نمایشگاه آلفرد یعقوب زاده با عکس هایی از فلسطین

به گزارش جام جم آنلاین، در مراسم گشایش نمایشگاه «زیتون‌های زخمی» سیدرضا میرکریمی دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر، سیف‌الله صمدیان مدیر رویدادهای ویژه این جشنواره و جمعی از عکاسان خبری و مدیران فرهنگی حضور داشتند.

قبل از این اعلام شده بود در این نمایشگاه آلفرد یعقوب‌زاده حضور دارد و حتی قرار بود ورک‌شاپ‌های حرفه‌ای توسط او برگزار شود. با این حال این عکاس ساکن پاریس به ایران نیامد.

در نمایشگاه «زیتون‌های زخمی» عکس هایی از مقاومت مردم فلسطین در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی، قاب‌هایی از زندگی جاری مردم مانند کشاورزی و دامپروری و یا مدرسه رفتن کودکان به معرض تماشاست. همچنین در این نمایشگاه عکس هایی از گرافیتی های هنرمندان روی دیوار حائل میان سرزمین های اشغالی و رژیم اشغالگر دیده می شود.

علاقه‌مندان برای بازدید از این عکس‌ها می‌توانند به خیابان خارک، پلاک 14، گالری شماره ۱۴ مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس فرهنگی - یادداشت بیشتر
بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

عید یعنی حال خوب

عید یعنی حال خوب

از عید پارسال،از لحظه تحویل سال،از بهار نارنج که کنار هم بودیم کدام مان فکرش را می‌کردیم سالی اینقدر سخت و پر حادثه را تجربه کنیم؟ تقویم امسال را از فروردینش که ورق بزنید تا همین اسفند پر بوده از سختی و حادثه.

سرویس فرهنگی - گفتگو بیشتر