jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۰۸۰۶۹ ۰۹ دی ۱۳۹۶  |  ۱۶:۵۰

یکی از مراجع عظام تقلید با اشاره به خواسته مردم در زمینه برطرف شدن گرانی و بیکاری گفت: این اعتقاد وجود دارد که مردم خواسته حقی دارند و پشتیبان آنها هستیم.

آیت‌الله نوری ‌همدانی: از خواسته های بر حق مردم حمایت می کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس ، آیت‌الله حسین نوری ‌همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از مدیران کل و معاونان نیروی انتظامی با بیان اینکه نهم دی از ایام‌الله تاریخ انقلاب است، اظهار کرد: عده‌ای فتنه‌گر در تأثیر سخنان دشمنان از جمله آمریکا واقع شدند و در برابر خواسته‌های نظام اسلامی شعار نه غزه و نه لبنان، جانم فدای ایران سر دادند و در عزاداری سیدالشهدا (ع) به خیمه‌های امام حسین (ع) حمله کردند و حتی کار به جایی رسید که شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه سر دادند.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تماشاگر باشیم این جریان تکرار می‌شود، بنابراین باید احساس وظیفه کنیم.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: مردم انقلابی در برابر چنین اقدامی در روز نهم دی در شهرها و روستاها به میدان آمدند و 9 دی را رقم زدند، باید در نظر داشت این فتنه‌ها شدیدتر می‌شود زیرا روزبه‌روز مقاومت شما را در سوریه، لبنان و عراق مشاهده می‌کنند، بنابراین توطئه‌چینی می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم در روز 9 دی برای میثاق با ولایت به میدان آمدند، گفت: باید از تاریخ درس‌آموزی کرد و مردم روزبه‌روز هوشیارتر و بیدار گری پیدا ‌کنند و متشکل‌تر ‌شوند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به پیام‌های امروز با توجه به برخی از حرکت‌ها در برخی از شهرها گفت: این نظام با عظمت وجود آمد و حامی مستضعفان کل جهان است و استکبار را به درستی شناخته و همه چشم به این نظام دوختند، بنابراین نخستین وظیفه حفظ نظام است.

وی با بیان اینکه اصل ولایت فقیه از دیگر اصولی است که حفظ آن از واجبات است، گفت: این اصل به دین و مذهب مربوط است، پیامبر و امام معصوم (ص) باید در رأس حکومت اسلامی باشند و در غیبت امام معصوم، فردی از نظر فقاهت، تدبر، مدیریت و شجاعت در سطح بالا در رأس حکومت قرار گیرد. در این زمینه رژیم‌های دیگر امتحان خود را دادند و تابع استکبار بودند.

آیت‌الله نوری‌همدانی تصریح کرد: این اعتقاد وجود دارد که مردم خواسته حقی دارند و پشتیبان آنها هستیم، زیرا از گرانی، سختی معیشت و بیکاری رنج می‌برند که با جلسه، سخنرانی، الفاظ و آمار و ارقام درست نمی‌شود، رفع این گرانی، فقر و بیکاری خواسته به حق مردم است و ما پشتیبانی می‌کنیم.

وی عنوان کرد: در مملکت مالباختگانی هستند که برای ما نامه می‌نویسند که ما به مراکزی پول دادیم و دولت اقدام نمی‌کند پول را پس بگیریم این در حالی است که دولت به واسطه بانک‌ها دیرکرد دریافت می‌کند و بارها بیان شده دیرکرد حرام و رباست ولی دریافت می‌کند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه دولتمردان و مسؤولان باید تابع ولایت فقیه باشند، گفت: گزینشی از کلام امام و رهبر استفاده می‌کنند کار خود را قاتی می‌کنند در صورتی که راه و سخنان رهبر جداست و اسلام خواسته فقیه را می‌خواهد، مدتی به برجام چسبیدید در حالی که فریاد زدند به تولید، اشتغال و اقتصاد برسید، باید بدانند با الفاظ و عبارات کاری پیش نمی‌رود.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در عید نوروز پس از تذکرات، در زمینه تولید و اشتغال هشدار دادند ولی هنوز مشکلات، گرانی و سختی معیشت باقی است. باید بین کلمات رهبر و کار خودتان تفکیک کنید و در بین شما افرادی هستند که در زمینه موضوع قاچاق و ربا مسؤولیت دارند ولی اقدام نمی‌کنند.

آیت‌الله نوری‌همدانی عنوان کرد: اکنون حرکت‌هایی در شهرها به وجود آمده و امروز دشمن حرکت‌ها را پخش کرد، بنابراین به مردم بیان می‌کنیم هوشیار باشید که عده‌ای موج‌سواری می‌کنند. نگذارید عده‌ای وارد شوند که از ابتدا مخالف انقلاب و نظام و فتنه‌گر بودند و طوری شعار می‌دهند که نظام را زیر سؤال می‌برند.

وی یادآور شد: برکات و دستاوردهای نظام مهم بوده زیرا مردم را از استکبار نجات داد و امنیت به وجود آمد. باید خواسته خود را بگویید و افراد با بصیرت، انقلابی و قوا با شما هستند ولی نگذارید افراد ضدانقلابی با موج‌سواری قاتی شوند و طوری شعار دهید که همه زیر سؤال برود و دشمن سوءاستفاده کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس سیاسی - یادداشت بیشتر
تفاوت ما با آنها

تفاوت ما با آنها

آنها همین چند وقت کتابشان را در جهان به بیست زبان پخش کردند و چند میلیون از روی آن چاپ کردند که در عصر «انسان خداگونه» هستیم و هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها چنان کرده که «انسان، مهار خلقت را به دست گرفته است.»

سرویس سیاسی - گفتگو بیشتر
سرویس سیاسی - پیشنهاد سردبیر بیشتر
سرویس سیاسی - پیشخوان بیشتر