jamejamonline
فرهنگی هنرهای تجسمی کد خبر: ۱۰۸۱۱۵۳ ۱۷ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۰:۰۷

مراسم افتتاح نمایشگاه عکس چشم ما حیرت ، روز جمعه 21 مهرماه ساعت 18 در میدان امام حسین(ع) تهران برگزار می شود. همزمان با برگزاری این نمایشگاه به مدت ده روز ، مراسم تعزیه ای نیز توسط هنرمندان عراقی به اجرا در می آید.

افتتاح نمایشگاه عکس چشم ما حیرت در میدان امام حسین (ع)

به گزارش جام جم آنلاین "چشم ما حیرت" عنوان مجموعه عکس هایی است که مجتبی حیدری ، عکاس مستند اجتماعی کشورمان از همایش پیاده روی اربعین در عراق و حرکت کاروان ها از مسیر بصره تا کربلا طی سالهای 92 تا 95 گرفته است.

حیدری در این عکس ها، داستان از زندگی چند تن از خادمان عراقی را نیز به تصویر کشیده است؛ افرادی که بعنوان در این ایام خالصانه به عزاداران اباعبدالله حسین (ع) خدمت می کنند.

در این بخش داستان زندگی شخصیت هایی مانند غنده شایع مادر شهید مدافع حرم که در شهر نجف ساکن است، یوسف طوما مرد مسیحی ساکن شهر بصره، طارق نوجوانی اهل شهر الجبایش، ایاد جلاب مرد ماهیگیری اهل شهر الجبایش، عباس عبودی جوان ٢٩ ساله ساکن شهر الجبایش، فاضل جوانی که عضو نیروهای ویژه پلیس عراق است، استاد منذر نقاش اهل شهر خضر، محمود ساکن شهر کفل، علی جوانی ۳۵ ساله و ساکن شهر سماوه و عباس جوانی اهل حله روایت می شود.

پیش از این نیز این نمایشگاه در ماه رمضان، در مشهد و در ورودی باب الجواد حرم مطهر رضوی دایر بود.

طراحی پوستر این نمایشگاه را که با حمایت اول مارکت برگزار می شود، حیدر رضایی و طراحی لوگوی آن را حمید عجمی انجام داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس فرهنگی - یادداشت بیشتر
باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

سخت است ولی ...

سخت است ولی ...

روزهای سختی است.همه در حال مبارزه اند و تلاش می کنند تا سلامتی خود و اطرافیانشان را حفظ کنند. همه می‌خواهند زندگی آرام تر و آسیب های کمتری را برای خود و دیگران ایجاد کنند.

نوروز شنیدنی در رادیو

نوروز شنیدنی در رادیو

نامگذاری سال جدید به نام «سال جهش تولید» عجین شد با كرونا و فضای متفاوتی كه در كشور ما وجود دارد. طعبیتا این مساله بر كنداكتور برنامه‌های رادیویی تاثیر جدی داشت و از اوایل اسفند تغییرات در برنامه‌ها را دستور كار قرار دادیم و ستاد كرونا در معاونت صدا شكل گرفت و بیش از 1366 ساعت برنامه برای پخش از همه شبكه‌های ملی و سراسری تولید و پخش شد.

سرویس فرهنگی - گفتگو بیشتر