jamejamonline
ورزشی کشتی و وزنه برداری کد خبر: ۱۰۷۴۴۰۲ ۲۷ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۷:۲۰

برنامه «مجله وزنه برداری» رادیو ورزش دوشنبه 27 شهریور، در گفتگو با سجاد انوشیروانی، سرمربی پیشین تیم ملی وزنه برداری و رضا عباسپور، کارشناس وزنه برداری، به ارزیابی نفرات اعزامی به مسابقات داخل سالن آسیا پرداخت.

ارزیابی ترکیب تیم اعزامی به مسابقات وزنه برداری آسیا

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از رادیو ورزش؛ سجاد انوشیروانی، سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری، در پاسخ به این پرسش که ارزیابی شما از حضور ملی پوشان کشور در مسابقات داخل سالن آسیایی چیست، عنوان کرد: زمانیکه بنده سرمربی تیم ملی بودم، اصلاً چنین تصمیمی نداشتم که نفرات اصلی مان برای مسابقات جهانی در ترکیب تیم اعزامی به مسابقات داخل سالن حضور داشته باشند. اعتقاد ما بر این بود که با توجه به نزدیکی این مسابقات به رقابتهای جهانی و نیز قدرتی بودن این رشته صلاح نیست ترکیب اصلی مسابقات جهانی در رقابتهای داخل سالن شرکت کنند؛ زیرا بعد از مسابقات سنگین بازگرداندن بدن به شرایط ایده آل نیاز به زمان دارد.
انوشیروانی، تصریح کرد: نظر ما این بود تعدادی از جوانان جویای نام را به مسابقات داخل سالن اعزام کنیم؛ زیرا اولین دوره مسابقات است که برگزار می شود و لزومی ندارد در آسیا برای مسابقه ای که اولین دوره آن انجام می شود، آنقدر جدی باشیم.
رضا عباسپور، کارشناس وزنه برداری، اظهار داشت: بنده هم با انوشیروانی موافق هستم. اگر ما قرار بود سهراب را در مسابقاتی تدارکاتی شرکت دهیم، باید قبل از این رقابتها وزنه می زد. اکنون وزنه بردار در شرایط اوج قرار دارد و در صورتیکه در مسابقات داخل سالن شرکت کند، نیاز به یک ریکاوری اساسی است و ما زمانی برای ریکاوری تا مسابقات جهانی نداریم.
وی، در پاسخ به این پرسش که آیا 9 کشور محروم شده از حضور در مسابقات جهانی، مشخص شد که چه کشورهایی هستند، بیان کرد: این خبری که منتشر شد از سایت رسمی فدراسیون جهانی نبود و از یک وب سایت دیگر منتشر شده که البته آن هم رسمی است؛ اما این خبر هنوز تأیید نشده است. من رخ دادن چنین اتفاقی را بعید می دانم؛ زیرا اگر 9 کشور قدر در مسابقات جهانی حضور نداشته باشند، اعتبار مسابقات به این مهمی از بین می رود.
برنامه زنده «مجله وزنه برداری» کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای منصوریان و تهیه کنندگی عباس حیدری، روزهای دوشنبه از ساعت ۰۹:۰۵ به مدت ۵۵ دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود..

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: