jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۰۵۶۸۶۶ ۰۸ مرداد ۱۳۹۶  |  ۱۲:۴۷

به مناسبت دهه کرامت، مستند «سفره های بهشتی» با موضوع تاریخچه مهمانسرای آستان قدس رضوی امروز یکشنبه هشتم مرداد از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

تاریخچه مهمانسرای امام رضا(ع) در «سفره های بهشتی»

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی شبکه یک، بسیاری از زائرانی که به مشهد مقدس و حرم امام رضا(ع) مشرف می شوند دوست دارند مهمان سفره پر برکت آن حضرت هم باشند، مهمانسرای حرم رضوی روزانه هزاران وعده غذایی طبخ و توزیع می کند که بهره مندی از آن و تبرک جستن به غذای حضرت، یکی از خواسته های همه زائران است.

از گذشته های دور تا به امروز واقفان بسیاری، عزیزترین وگرانبهاترین ثمرات زندگی شان را وقف حرم امام علی بن موسی الرضا(ع) کرده اند تا در امور مختلف حرم و زائران مصرف شود، موقوفه هایی به وسعت قلب هایی سرشار از ارادت به امام هشتم شیعیان؛ و یکی از این مصارف، پخت غذا در مهمانسرای رضوی است. مستند «سفره های بهشتی» نگاهی گذرا به سیر تاریخی مهمانسرای آستان قدس رضوی و واقفان و موقوفات آن است.

عوامل تولید این مستند عبارتند از: شیدا سجادیان کارگردان و تدوین، مهدی شایقی حق نویسنده و پژوهشگر، امیر توسلی آهنگساز و بهرام زند و بیژن علی محمدی گوینده و روایتگر.

مستند سفره های بهشتی امشب حوالی ساعت 20 از شبکه یک پخش می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس فرهنگی - یادداشت بیشتر
سخت است ولی ...

سخت است ولی ...

روزهای سختی است.همه در حال مبارزه اند و تلاش می کنند تا سلامتی خود و اطرافیانشان را حفظ کنند. همه می‌خواهند زندگی آرام تر و آسیب های کمتری را برای خود و دیگران ایجاد کنند.

نوروز شنیدنی در رادیو

نوروز شنیدنی در رادیو

نامگذاری سال جدید به نام «سال جهش تولید» عجین شد با كرونا و فضای متفاوتی كه در كشور ما وجود دارد. طعبیتا این مساله بر كنداكتور برنامه‌های رادیویی تاثیر جدی داشت و از اوایل اسفند تغییرات در برنامه‌ها را دستور كار قرار دادیم و ستاد كرونا در معاونت صدا شكل گرفت و بیش از 1366 ساعت برنامه برای پخش از همه شبكه‌های ملی و سراسری تولید و پخش شد.

سرویس فرهنگی - گفتگو بیشتر