jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۰۵۴۳۱۲ ۰۱ مرداد ۱۳۹۶  |  ۱۴:۴۴

«حریم یار» به تاریخچه ساخت بنای حرم رضوی می پردازد.

معرفی ابنیه تاریخی - اسلامی در رادیو ایران

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی ایران در «حریم یار» سعی خواهد شد بصورت روایی و مستند به تاریخچه ساخت و بنای حرم رضوی و ابنیه تاریخی حرم پرداخته شود.

در این برنامه از کارشناسان تاریخی و ابنیه شناسان استفاده خواهد شد.بخش دیگر برنامه گزارش از حرم رضوی و میزان شناخت مردم از ابنیه های تاریخی حرم رضوی است.

بخش دیگر معرفی موزه حرم امام رضا (ع) می باشد.تاریخچه دیوارنوشته ها و کتیبه های حرم از بخش های دیگر برنامه می باشد.

ویژه برنامه ولادت امام رضا (ع) از بخش های مختلفی همجون گفتگو با کارشناسان تاریخی و معرفی ابینه تاریخی اسلامی، «در حرم یار» روایت بخش روایی در خصوص بخش های شاخص حرم، «خانه خورشید» به صورت گزارشی با خادمین حرم و معرفی بخش های مختلف حرم، «بیستون عشق» تاریخچه سنت نقاره زنی در اعیاد تشکیل شده است.

ویژه برنامه ولادت امام رضا (ع) به تهیه کنندگی عبدالله علایی، گویندگی فاطمه آل عباس، نویسندگی نفیسه فرازنده نیا و کارشناس حضوریدکتر رسولی و آیتم سازی حسین معصومی جمعه سیزدهم مرداد ماه از ساعت 11 صبح به مدت نیم ساعت پخش می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
ویروس کرونا و اتحادیه اروپا

ویروس کرونا و اتحادیه اروپا

شاید بزرگترین چالشی که کشورهای اروپایی همیشه پس از جنگ جهانی دوم انتظارش را داشتند مشکلات امنیتی، سیاسی و نهایتا اقتصادی-اجتماعی بود.

سخت است ولی ...

سخت است ولی ...

روزهای سختی است.همه در حال مبارزه اند و تلاش می کنند تا سلامتی خود و اطرافیانشان را حفظ کنند. همه می‌خواهند زندگی آرام تر و آسیب های کمتری را برای خود و دیگران ایجاد کنند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر