jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۰۲۶۱۹۱ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۹:۲۷

گاهی اوقات استرس به تنهایی می‌تواند عامل آلرژی داشتن در افراد باشد و با ایجاد حساسیت در فرد موجب بیمارشدن وی شود.

منظور از استرس آلرژیکی چیست؟

به گزارش جام جم آنلاین، قرارگیری طولانی‌مدت در معرض عامل محرک، بی‌توجهی به درمان آلرژی و شدت زمینه ارثی در افزایش میزان بروز آلرژی موثر است. آلرژی در پوست به صورت اگزما و کهیر، همچنین در دستگاه گوارشی نیز بعد از مصرف داروها و مواد غذایی خاص به صورت تهوع و دل‌‌درد بروز می‌کند.

افرادی که زمینه آلرژی دارند از محیطی که دارای عوامل تحریک‌کننده مانند خوراکی‌هایی نظیر شکلات، فست‌فودها، فلفل، شرایط محیطی مانند گرد و خاک و وجود حیوانات که امکان بروز این بیماری را در آنان افزایش می‌دهد، اجتناب کنند.

گاهی بیماری آلرژی زمینه ژنتیک و ارثی در افراد دارد و عوامل تحریک‌کننده بخصوص در فصل بهار و تابستان نظیر گرده‌های گل و درختان باعث پاسخ نابجای سیستم ایمنی بدن می‌شود که ابتلا به آلرژی را نیز افزایش می‌دهد.

با توجه به گرده‌افشانی‌ها، ورود میوه‌ها و سبزیجات جدید در فصل بهار، آلرژی‌های بینی، غذایی و آسم در این فصل بسیار شایع هستند. بی‌تفاوتی افراد به آلرژی‌های سطحی می‌تواند آن را از یک بیماری ساده به یک بیماری سخت تبدیل کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر