jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۱۰۱۵۱۳۰ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۵:۰۰

گروهی از کمپانی های حوزه ی تکنولوژی، مانند اپل، گوگل و آمازون مشتاقند که کسب و کار تراشه های حافظه کمپانی توشیبا را خریداری کنند. کمپانی که بتواند قرارداد خرید را به نام خود ثبت کند صاحب دومین تولیدکننده بزرگ تراشه های حافظه برای اسمارت فون ها و کامپیوترها خواهد شد.

اپل، گوگل و آمازون؛ مشتاق خرید کسب و کار تراشه‌های حافظه توشیبا

رتبه اول در این حوزه به سامسونگ تعلق دارد. این تراشه ها 25% درآمد 50.9 میلیارد دلاری توشیبا در سال مالی گذشته را رقم زدند. توشیبا هنوز از نظر مالی دچار بحران است و امسال نیز احتمالا 9 میلیارد دلار ضرر را به ثبت خواهد رساند. اما فروش کسب و کار تراشه های حافظه به بالاترین پیشنهاد، می تواند خون تازه ای به رگ های توشیبا تزریق کند.

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تک شات، بر اساس اخبار، مرحله اول مزایده به اتمام رسیده است. یکی از کمپانی هایی که بر اساس شایعات به خرید این کمپانی علاقمند است و بیش از 18 میلیارد دلار برای تصاحب آن پیشنهاد داده، کمپانی Hon Hai تایوان است. این کمپانی که با نام فاکسکان نیز شناخته می شود، کمپانی است که کار مونتاژ بسیاری از قطعات آیفون های اپل و بسیاری از اسمارت فون های مطرح دیگر را به عهده دارد. Hon Hai سال گذشته کمپانی ژاپنی تولیدکننده نمایشگر، شارپ را به قیمت 3.8 میلیارد دلار خریداری کرد.
سهامداران توشیبا روز پنجشنبه با واگذاری کسب و کار تراشه های حافظه ی این کمپانی موافقت کردند. از طرفی گفته می شود اپل، گوگل و آمازون و تعدادی دیگر از کمپانی ها در مزایده ی فروش این بخش از کمپانی توشیبا شرکت کرده اند. گفته می شود گوگل و آمازون علاقه دارند این تراشه های حافظه را در سرویس های ابری خود استفاده کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر