jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۱۰۱۳۸۳۲ ۰۶ فروردين ۱۳۹۶  |  ۰۰:۱۰

مهران رسام در گفت‌وگو با جام جم آنلاین:

«مرز خوشبختی» دغدغه اشتغال و مهاجرت معکوس دارد

سریال «مرز خوشبختی» از مجموعه‌های نوروزی در حال پخش از رسانه ملی در تعطیلات نوروز است، سریالی به کارگردانی حسین سهیلی زاده و تهیه کنندگی مهران رسام که دغدغه‌های جدی دارد.

«مرز خوشبختی» دغدغه اشتغال و مهاجرت معکوس دارد

به گزارش جام جم آنلاین، مجموعه مرز خوشبختی با نقش آفرینی پوریا پورسرخ، امیرحسین آرمان، مهدی سلوکی و ... توانسته مخاطبان بسیاری را در تعطیلات نوروز با شبکه دو سیما همراه کند. این سریال یکی از مهمترین دغدغه هایش معضل بیکاری و ایجاد اشتغال در بین جوانان تحصیل کرده است که نزدیکی بسیاری با شعار امسال دارد. همین بهانه‌ای شد تا با مهران رسام تلویزیون درباره این مجموعه صحبت کنیم.

آقای رسام از بازخوردهای سریال مرز خوشبختی تا اینجای کار راضی هستید؟

خدا را شکر مثبت بوده است، بخصوص در شهر محلات که لوکیشن اصلی سریال بود خیلی استقبال خوب بوده است.

بنظر می رسد اقبال غیر تهرانی ها به مجموعه « مرز خوشبختی» فوق العاده بوده است؟

اصلا هدف گذاری ما این بود، این که ایران فقط تهران نیست، ما رفتیم و در شهرستان کار کردیم جامعه گسترده تری مد نظرمان بود.

از نظر تولید مشکلی نداشتید؟

نه اتفاقا از حضور در محلات واقعا لذت هم بردیم، جا دارد تشکر ویژه هم داشته باشم چون مردم همکاری بسیار خوبی داشتند، مردم مهربان محلات و ارگان ها و دستگاه‌های مختلف شهری واقعا ما را یاری کردند. من همین جا از همکارانم می خواهم که از تهران خارج شوند، متاسفانه ما یا در تهران سریال می سازیم یا نهایت می رویم شمال کشور، در حالی که خیلی از شهرستان‌های کوچک می‌توانند در تولیدات ما سهم داشته باشند و اتفاقا نتیجه خوبی هم می‌گیریم.

رهبر معظم انقلاب در نامگذاری امسال روی مساله تولید و اشتغال تاکید فرمودند، جالب است که سریال شما هم دقیقا همین مساله و معضل بیکاری را مد نظر دارد.

ما چند هدف داشتیم که یکی از مهمترین آنها بحث اشتغال و بیکاری جوان ها بخصوص جوان های تحصیل کرده بود، از طرفی ما مهاجرت به تهران و شهرهای بزرگ را هم داشتیم که مساله مهاجرت معکوس را خواستیم در سریال پررنگ ببینیم.

اسم سریال «مرز خوشبختی» را شما انتخاب کردید یا آقای سهیلی زاده؟

انتخاب من بود...

خوشبختی واقعا مرز دارد؟

بله معلوم است که دارد...

من فکر می کنم خوشبختی خیلی نسبی است، یک نفر ممکن است با داشتن یک خودرو و یا صاحبخانه شدن احساس خوشبختی کند و یک نفر با چند میلیارد هم چنین حسی نداشته باشد؟

خب البته نسبی است اما منظور ما بیشتر مسیری است که انسان در زندگی طی می کند، تصمیم هایی که می گیرد و تعیین می کند که در کدام مسیر حرکت کند.

با توجه به این که این همه از جذابیت های شهرستان ها صحبت کردیم قاعدتا اکنون نباید تهران باشید؟

بله من هم مانند خیلی از مردم برای استراحت از تهران خارج شدم ولی بر می گردم.

جسارتا آقای رسام شمال هستید؟

(می خندد) بله شمال هستیم. ولی قرار است بروم محلات آنجا دعوت هستم. دوستان بسیار خوبی پیدا کردیم در این شهر زیبا.

برای شما سال خوبی آرزو می کنم.

ممنون، همچنین.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر