لوگوی جام جم سیما
  • 0

  یک «بررسی استراتژیک» از سینمای ایران!

  درهم، بی‌نظم، در آستانه اضمحلال، پرخاشگر، عصبی، ناتوان در تعریف وضع موجود، ناتوان در پیدا کردن راه حل معقول و... اینها تنها نمونه‌هایی از تصویر سینمای ایران در سال پیش‌روست به گواه آنچه در گزارش مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری آمده است، مرکزی که قاعدتا نزدیک رئیس‌جمهور و وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی است و عجیب است که اینچنین تند و تلخ به جشنواره تاخته باشد. گزارش تندی که تا امروز معترض‌ترین منتقدان دولت و سازمان سینمایی هم شبیه آن را ارائه نداده‌اند حتی با شدت و تندی چند برابر کمتر!

  • 0

  اختصاصی جام جم آنلاین

  اکران نوروزی «مصادره» شد + اینفوگرافیک

  هفت فیلم سینمایی جدید در حالی به عنوان فیلم‌های نوروزی از روز چهارشنبه گذشته اکران خود را در سینماهای تهران و برخی کلانشهرها آغاز کردند که بر اساس اعلام اولین آمارهای فروش‌ اغلب آنها چندان مورد استقبال مردم قرار نگرفتند.

  • 0

  گزارش جام‌جم از چینش اکران فیلم‌ها در تعطیلات عید 95 و 96 و 97

  سینوس سینمای نوروز

  فیلمی که در تعطیلات نوروز اکران می‌شود علاوه بر سینماروهای همیشگی، مخاطبان دیگری از مردم عادی (حتی کسانی که هیچ‌وقت به سینما نمی‌روند) هم دارد و همین موضوع باعث افزایش فروش قابل توجه فیلم‌ها می‌شود. به همین خاطر خیلی از فیلمسازان، اکران نوروزی را از بهترین فرصت‌های اکران می‌دانند و این اکران برایشان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  • 0

  هفت تیر کشی رامبد جوان

  رامبد جوان در فیلم سینمایی «قانون مورفی» به کارگردانی خودش بازی می کند.

  • 0

  خواب ابـدی پـرویز

  مانایی در هنر لزوما نسبتی با کمیت و طول فعالیت در آن ندارد و می‌توان به شرط استعداد، نبوغ، خلاقیت، اراده و تلاش حتی با یک کار بار اعتباری خود را در این عرصه بست و به‌غایت قدر دید و بر صدر نشست. اگر مرگ هم یاری کند و زودتر از موعد از راه برسد که دیگر پازل ماندگاری تکمیل می‌شود.

  • 0

  گفت‌وگو با بروس ویلیس، بازیگر «آرزوی مرگ»

  قبل از اینکه بازیگر باشم یک پدر هستم

  بروس ویلیس 62 ساله، هنوز مشغول بازی در فیلم‌هاست. او که در دهه 80 میلادی و در کنار استالونه و آرنولد لقب «سه قهرمان اکشن» را گرفت، از دو رقیب همکارش پرکارتر است. تماشاگران سینما او را برای بازی در نقش جان مک‌کلین (شخصیت پلیس سمج و سرسخت مجموعه اکشن ماجراجویانه و دلهره‌آور «جان‌سخت») می‌شناسند.

  • 0

  گفت‌وگو با هادی محمدیان، کارگردان انیمیشن «فیلشاه»

  فیلـشاه آمـده که رکـورد بـزند

  هادی محمدیان را تا قبل از اکران انیمیشن «شاهزاده روم» نمی‌شناختیم، اما وقتی «شاهزاده روم» (با موضوع زندگی حضرت نرگس، مادر حضرت مهدی(عج)) پرفروش‌ترین انیمیشن ایران شد نگاه‌ها به سمت این جوان خلاق جلب شد. او و گروهش البته بعد از موفقیت «شاهزاده روم» از پای ننشستند و با امید به آینده کاری‌شان انیمیشن دیگری را به نام «فیلشاه» ساختند. این روزها که صحبت از اکران نوروزی فیلم هاست، شاید بتوان «فیلشاه» را از گزینه‌های فهرست نهایی فیلم‌های نوروزی دانست. به این بهانه با هادی محمدیان به گفت‌وگو پرداخته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.