نظرات شما ( 70 نظر )

با سلام بنده با نظر ریاست محترم قوه قضاییه که فرمودند این طرح باید طی 5سال گذشته و بصورت برنامه ریزی شده صورت میگرفت کاملا موافقم بازهم دیر نشده میتوان با یک عقب نشینی موضوع را حل کرد . اول آگاهی کامل به مردم داد که مزایای طرح عبارت است از ......بعد پای صحبت کارشناسان را به میدان باز کرده تا زمینه اجرای درست با دلایل منطقی ایجاد گردد.
نباید به رئیس جمهور ایراد گرفت ایراد از شورای محترم نگهبان است که رئیس جمهوری که چهار سال اول نتوانست کشور را اداره کند چرا دوباره تایید ش کرد در دوره اول کارنامه خوبی نداشت چرا دوباره چهارسال دیگر به مشکلات ملت اضافه شد همانطوری شورای نگهبان در تایید مرحوم هاشمی رفسنجانی وآقای احمدی نژاد در تایید صلاحیت شان ملاحظه نکرد در مورد این آقا می بایست همین کار را می کرد لطفا این متن را به اطلاع اعضاء شورای نگهبان برسانید بنظرم ایشان درآخرت باید جوابگو باشند با تشکر
ایشون اگه همچین اعتقادی داشت نباید با اجرای این طرح موافقت میکرد همشون با هم به یک اندازه گناهکار هستن
من اگر جای رییس جمهور بودم اول مشاوران را عوض میکردم واز متخصصین متعهد مومن استفاده می کردم
قفط 500 تومن افزایش نزخ بنزین کافی بود یعنی پاسخ گوی نیاز شما بود. سوال من این هس کدوم یک از مردم تقاضا داشتن شما این قدر دلسوز باشین و به فکرشون که پول بهشون بدین و به اصطلاح از مردم ثروتمند اون رو دریافت کنین. یعنی مثل روز روشن نیس که اقصاد ما که بر پایه بنزین هس حداقل 7 تا 20 درصد تورم رو مجددا بابت این افزایش نرخ متحمل میشه و از طرف دیگه رکود و کاهش سود و کاهش پول نقد دست مردم رو به همراه داره. آه مردم روستایی و افرادی که در مزارع و دامداری با فاصله از شهر کار می کنند و کارگران کارخانجات و کارفرینی هایی که با فاصله از شهر دارن تولید می کنند و من جوان بیکار شما را خواهد گرفت...
اگر به وعده ها عمل کند کافیست
با سلام من اگه رئیس جمهور بودم: 1- در لایحه بودجه كه به مجلس ارائه میكردم سهمیه ارگانهایی مثل دفتر... آقایان... و امثال آنها را تقلیل میدادم. 2 - از همین ارگانهای ذكر شده در مورد شماره 1 مالیات اخذ میكردم ( چرا باید مردم و همه اقشار جامعه به جز این ارگانها مالیات پرداخت كنند؟) 3- اگر موارد فوق را نمیتوانستم اجرا كنم به مردم اعلام میكردم و استعفا میدادم.
لطفا از مسئولان دولتی سئوال کنید کسی که بر اساس تصمیم اشتباه دولت یارانه اش حذف شده با چه استدلالی از دریافت مابه التفاوت بنزین محروم شده اند؟ و کجا باید شکایت کنند؟
در ادامه این سوال رو هم از مسئولین بپرسید.چرا بیست و پنج میلیون نفر از سهم خود محروم شده اند.چه تفاوتی دارد فقیر باشی یا ثروتمند وقتی که هر فردی از بیت المال سهمی دارد و باید بنا به خواست خود فرد از سهم خود بگذرد نه به اجبار و به نظر دولت.آیا این نوع محروم کردن افراد از حق بیت المال از نظر شرعی جایز است؟در مورد یارانه ها هم همینطور ایا از نظر شرعی فقط به صرف ثروتمند بودن میتوان حق دیگران را پرداخت نکرد؟
اگر هدف جلوگیری از قاچاق سوخت هست ! کافی بود بر میزان استفاده هر شخص از کات سوخت نظارت کنند ! دارندگان کارت سوخت که مصرف نامتعارف دارند در هر شبانه روز نظارت کرد ! اینگونه مستقیماً میتوان دارندگان کارت سوخت رو بررسی کرد و قاچاقچیان به راحتی شناسایی و دستگیر میشوند حتی میتوان جایگاه های سوختی که خروجی بیش از حد و عجیب دارند رو هم شناسایی کرد ! تعجب می کنم که مسئولین در دولت روحانی در سال 1398 که همه نوع امکانات دیجیتالی و ... را در اخیتار دارند باز هم در رفع این مهم ناتوان هستند !!!!!!
هدفشان اینست که خزانه خالی را که در اثر سالها بی کفایتی و بی تدبیری و بی مسئولیتی و بی برنامگی ایجاد شده است از طریق جیب مردم تهی دست دوباره پرکنند.
1تا یک مرزی مصرف اب و برق را مجانی و تا یک مرزی با تخفیف و از یک مرزی به بعد با قیمت حقیقی حساب میکردم پول اب استخر و برق جکوزی نباید یارانه داد 2مصرف بنزین در حد همین سهمیه ها با تخفیف بیشتر را با قیمت واقعی بدون یوبسیت حساب میکروم پر مصرف که نباید به مصرف بنزینش سوبییت داد و 3 بیشتر در امدهای حاصل را صرف مناطق محروم که به خاطر فقر جرم خیز است مصرف میکردم به مشکلات انها رسیدگی میکروم ولی صد افسوی که مجلس و دولت ما جز سرمایه دارها هستند و طعم فقر را نچشیدند4 زمین بایر ماند تا 3 سال از دست صاحبش خارج میکردم و به کسی میدادم که ابادش کند قانون زیبای اسلامی
ای آقا! اونموقع خواهند گفت وامصیبتا! فشار دارند به این مسئولین ، سرمایه گذاران ، فرحیختگان ، .... می آورند ، دارند دست دولت را خالی می کنند. دارند با دولت می جنگنند. ...... در ثانی پول دست کیه؟ اون پادشاه است!!! حالا مجلس هزار بار استیزاء کند ، بازرسی کل کشور گزارش بده ، رئیس دیوان عالی ..... در نهایت سر ماه که میشه ، کفگیر به ته دیک که می خوره مجبورا شل کنتد. صدا و سیما و ....‌ را ببینید ، بودجه اش را تدادند ، چی شد؟ یه جورهایی با هم کنار آمدند! توی افزایش حقوق ها دیدید ، برای اینکه کارشون انجام بشه اون ضریب خاص را شامل برخی از آقایون هم کردند. نکردند؟ مگر حقوق های آنچنانی قرار نبود جلویش گرفته شود؟ شد؟ مگر قرار نبود مردم بدانند رئیس فلان جا چقدر میگیره ؟ دونستند؟ ای آقا برای اینکه این هشت سال را با هم بخوبی سر کنند ، با هم کنار میان. بیخیال کارگر بیچاره‌ بیخیال کشاورز بدبخت؟ بیخیال پا پرهنه ها. دوزار می زارن کف دستشون یک هفته منت سرش می زارن. بعد هم که از کار کنار گذاشته می شوند سر از ...... در میارن. اونموقع به کره جنوبی و چین و ... نگاه بکنید ببینید اونجا قانون حرف اول و آخر را می زنه. حتی برای رئیس جمهورش . حتی برای مدیرعامل بزرکتریت شرکت تجاری شون.
اگر یک ماه زودتر مبلغ کمک دولت که قرار است واریز شود را به حساب اشخاص واجد الشرایط وارز می کرد و قیمت آزاد بنزین را 2000 توان اعلام می کرد ، مشکلی پیش نمی آمد .
می گویند متولی که حرمت مسجد را نگه ندارد وای بر مردم. دولتمردان بزرگوار بینش و آگاهی مردم را باور ندارند. کی؟ در دوره ای که تمامی قوانین و دستورالعمل ها جلوی دیدگاه مردم است. مردم به قانون یارانه ها مراجعه می کنند و می بینند که این قانون بایستی پارامترهای منتهی به مبلغ یارانه شان سال‌به سال به روز رسانی شود. جناب مسئول دولتی مثلا حقوق های کارمندان و کارگران و بازنشستگان را اضافه می کند ، فکر می کند که یازانه های انرژی را مردم به عادت بی خیال شدند. وقتی سیستم های نظارتی ، مجلس ، .... همه دست به دست هم می دهند تا حق قانونی مردم را کم بدهند و به نوعی کم فروشی کنند و تازه منت هم سر مردم می گذارند. دم انتخابات که میشه یاد مردم می افتند. اونموقع انتظار دارند مردم باورشان کنند. عایدی دولتمندان و افراد خاص را جمع بزنید ، عایدی مردم پابرهنه را هم جمع بزنید. سرتان سوت نمی کشد؟!بله کسی که درآمدهای آنچنانی دارد براش مهم نیست لیتری دوهزار تومن هم بیشتر بدهد ولی اکثریت جامعه چی؟ تازه اغلب آنها ماشین ندارند ولی توی این سالها دیده اند که دلار که گران میشه ، اب معدنی هم بایستی گران بخرند! تخم مرغ را هم ! و ....‌‌.‌‌ خدایی یاد گفته های زمان شاه می افتم. اون زمان می گفتند دو بچه داشتند از شغل پدرانشون می گفتند. یکی می گفت بابای من فلان قدر میگیره قانون مصوب میکنه. اون یکی میگفت بابای من ......‌‌‌ پاسدار امانتی که به شما سپرده است باشید.
من یک پیشنهاد کارشناسی دارم که اگر به گوش مسئولان برسد قابلیت اجرایی دارد، می توان یک سامانه برای خرید و فروش سهمیه بنزین ایجاد کرد به شکلی که هرکس بتواند تمام یا مازاد سوخت خود را بر اساس نرخ پیشنهادی خریداران بفروشد و یا بر اساس نرخ مورد نظرش خریداری کند، به این شکل قیمت بنزین بر اساس عرضه و تقاضا خواهد بود.
اگر هدف جلوگیری از قاچاق سوخت هست ! کافی بود بر میزان استفاده هر شخص از کات سوخت نظارت کنند ! کافیه یه دیتا سنتر ایجاد شود و بر مصرف تمامی دارندگان کارت سوخت که مصرف نامتعارف دارند در هر شبانه روز نظارت کرد ! هزینه این کار صرفاً چند مهندس کامپیوتر و متصل کردن اجباری تمامی جایگاه های سوخت به اینترنت و این دیتاسنتر هست ! اینگونه مستقیماً میتوان دارندگان کارت سوخت رو بررسی کرد و قاچاقچیان به راحتی شناسایی و دستگیر میشوند حتی میتوان جایگاه های سوختی که خروجی بیش از حد و عجیب دارند رو هم شناسایی کرد ! تعجب می کنم که مسئولین در دولت روحانی در سال 1398 که همه نوع امکانات دیجیتالی و ... را در اخیتار دارند باز هم در رفع این مهم ناتوان هستند !!!!!!
کاش حداقل روحانی وقتی میخواست مصاحبه کنه نیش خند نمیزد. انگار چاقوش تا ته رفته تو حلقم و به زور دارم نفس میکشم. اقای روحانی با امید اومدی همه مارو ناامید کردی. تروخدا نشر بده. نشر بده ببینم چند نفر از دست این بابا خونشون ب جوش اومده
سهمیه بندی عالی است بیشتر از سهمیه باید به قیمت واقعی فروخته شود یارانه بنزین فقط به افرادی تعلق میگیرد كه اتومبیل دارند و قشر محروم از این سوبسید بی بهره هستند و ابن اصلا درست نیست انشالله سوبسیت ها صرف رشد اموزش و پرورش به خصوص در مناطق محروم شود به طوری كه كودكان این مناطق تحت پوشش رایگان دندانپزشكی و مشاوره و روانشناسی و بهداست و تغذیه مناسب شود كه اگر این كار شود و مدرسه خانه اول كودكان محروم شود به مقدار زیادی از جرم و جنایت در اینده جلو گیری میشود
دلم میسوزه که این قدر از مرحله پرتی . دفعه قبل هم قرار بود همین بشه ولی نشد و در عوض رانتهای عجیب و غریب خلق شد .
سلام به نظر من آقای روحانی به عمد با هدف برهم زدن نظم عمومی و دادن شک به جامعه این طرح رو شروع کردند ! با توجه به ایجاد نا امیدی و بی تدبیری که دولت روحانی در این 2دوره ریاست خودش نشون داده بهتر اینکه زودتر استعفا دهد و هم خودش و هم مردم کمی روی آرامش رو ببینن چه در اقتصاد چه در موارد امنیتی ! ایشون با تصمیمات عجیبش هم مردم و هم نیروهای عزیز امنیتی رو به دردسر دارن میندازن ، به صورت مداوم !
اگر من جای رئیس جمهور بودم اول استفاده از کارت را الزامی می کردم، بعد فقط بنزین مازاد از سهمیه را گران می کردم و هنگام اجرایی شدن طرح هم ابتدا پول بنزین را به حساب مردم میریختم بعد طرح را اجرا می کردم
سهمیه بندی خوبه ولی زمینه سازی کافی نداریم مثل از رده خارج کردن خودرو فرسوده با ارائه تسهیلات،کمبود جایگاه cng . نبود زیر ساخت برای LPG، (بلطف دولت تدبیر و امید از عاشورا به بعد کپسول گاز مایع از ٨ هزارتومان نرخ مصوب بصورت آزاد ۲۵ هزار تومان میفروشند ) نتیجه کار بدون کارشناسی معلومه ، فروش سهمیه بنزین بقیمت آزاد و فروش کپسول به نرخ آزاد توسط سودجوها