نظرات شما ( 40 نظر )

باسلام، الان کجای شهر تهران با 160 میلیون تومان میشه خونه خرید من معتقدم حداقل وام پرداختی باید 100 میلیون تومان باشه اما باید بازار مسکن رو کنترل و مدیریت کرد والا اگر وام یک میلیارد تومان هم بشه این وضع همچنان ادامه پیدا میکنه
این طرح اگه اجرایی بشه خیلی خوبه به شرطی شرایط افراد کارگر را هم در نظر بگیرند و فقط برای سرمایه داران نباشد.
طرح خیلی خوبیه خدا کنه هر چه زودتر اجرائی بشه شاید اینجوری بتونیم صاحبخونه بشیم
باید اقساطش كمتر بشه وبرای ساخت هم پرداخت بشه كه حداقل نیم درصد اشتغال ایجاد بشه
به نظرم هیچ احتیاجی به وام مسكن نیست اما به شرط، به این شرط كه یه قانون تصویب كنند كه هر كسی كه خانه دوم یا بیشتر داره 50% مالیات سالانه باید پرداخت كنه ببینید كه چطور قیمت مسكن پایین میاد اگه مردید اجرا كنید.
با این وام مگه میشه قسطش داد
80 تومن وام میدن 60 تومن دستت رو میگیره 200 تومن باید تو 12 سال پس بدی یعنی به عبارتی 144 ماه قسط یک میلیون و چهارصد هزار تومنی. کی میتونه بازپرداخت چنین وامی رو داشته باشه؟
آخه آدم باید فکر باز پرداختشو هم بکنه شما با این درامدها وهزینه ها و ای سودهاچطوری می خواهی قسطشو بدی
سوالی که برای من وبسیاری ازکسانی که از تسهیلات بانک مسکن استفاده کرده اند مطرح است اینکه چرا بانک مسکن درازای پرداخت وام کل ملک خریداری شده رادر رهن خود قرار می دهد؟ملکی که ارزش آن یکصدوپنجاه میلیون تومان می باشدچگونه وبا چه محاسباتی تنها با پرداخت 20 میلیون تومان وام مسکن ،ششدانگ دررهن بانک مسکن قرار می گیرد.مسئولین محترم بانک مسکن دراین مورد پاسخ دهند.
بسیار عالی است انشا الله از این طریق بتوانیم خانه دار شویم فقط زود تر باشد و باعث گران شدن خانه نگردد زمان پرداخت را مشخص کنید.
مطمین باشید 100 درصد بازار تا ببین مردم قدرت خرید دارن و به سراغ خرید خانه می ایند به همان نسبت وام بالاتر میره.وهمین الان هم شروع به خرید کرده تا چند برابر بفروشند.کاش یک واحد نظارت بر سر این بنگاهای مسکن بود که مثل قارچ همه جا سبز شدن و با ساخت و پاخت هایی که دارن قیمت بازار را خراب کردن.
این وام را نباید به خریدار بدهند بلکه باید وام را به آپارتمان ساز بدهند یعنی وام ساخت بدهند نه وام خرید. تا هم عرضه زیاد شده و اشتغال ایجاد شود و هم اینکه باعث گرانی مسکن نشوند .واحدهای دارای چنین وامی صرفا به کسانی باید فروخته شود که هیچ ملکی اعم از سند یا قولنامه نداشته باشند .به عبارتی به مصرف کننده واقعی بفروشند نه سوداگران و دلالان ملک
خبر خوبیه ام به شرط این که جلوی افزایش قیمت ها رو بگیرن چون همیشه باشنیدن این گونه اخبار شاهد افزایش سریع و غیر قابل کنترل قیمت مسکن هستیم
به نظر من طرح خیلی مناسبیه ولی باید هر چه زودتر این طرح اجرایی بشه که هر چه زودتر مسکن از رکود خارج بشه
بدیهی است که در ابتدا اجرای این طرح قیمت‌ها افزایش پیدا میکند طوری که خریدار متوجه میشود که ما به التفات وام کنونی با وام 80 میلیونی کمتر از مقدارافزایش قیمت خانه بعدا از اجرای وام جدید است پس رکود ادامه پیدا میکند و افزایش قیمت خانه هم موجب تورم میشود که نتیجه افزایش رکود تورمی خواهد بود پس از بروز چنین شرایطی در جامعه پیشنهاد دهندگان طرح افزایش وام برای جلوگیری از اعتراض مردم و اقتصاددانان به بانک مرکزی فشار خواهند آورد که پول بدون پشتوانه تزریق شود که موجب افزایش تورم خواهد شد.