پیشخوان سرا

 • افزایش تپش قلب با ساعات کار طولانی

  محققان بریتانیایی دریافتند ساعات کار طولانی مدت بیشتر موجب خستگی می شود و خطر بروز تپش قلب خطرناک را در فرد افزایش می دهد.

 • داستان تلخ آب رفتن کلیه‌ها

  شاید برای شما هم این سوال مطرح باشد که چرا هر بار کلیه‌هایتان را سونوگرافی می‌کنید، سایز آنها به صورت دقیق نوشته می‌شود. دلیل انجام این کار، اهمیت اندازه کلیه‌ها در سلامت و عملکرد آنهاست.

 • چرا زانوها صدا می‌دهد؟

  کریپتوس یا مفصل صدادار، مشکل نگران‌کننده‌ای نیست و یک مرحله طبیعی ناشی از افزایش سن به شمار می‌آید. با افزایش سن، غضروف‌ها ـ بافت‌هایی که استخوان‌ها را می‌پوشانند ـ در برخی قسمت‌ها ناهمسطح می‌شوند و وقتی برمی‌خیزیم یا می‌نشینیم تماس و برخورد این قسمت‌های ناهمسطح با یکدیگر نوعی صدا ایجاد می‌کند.

 • چرا زود پیر می‌شویم؟

  از کودکی قبل از آن که با فرزند اولش همکلاس شوم، به او خاله می‌گفتم. نوروز96 بعد از ماه‌ها ملاقاتش کردم. باورم نمی‌شد. چهره‌اش همچنان زیبا و مهربان بود اما سلامت روحی و جسمی‌اش بشدت افت کرده بود. گویی هنوز 60 ساله نشده، سالمند شده بود و این برایم بسیار دردناک بود.

 • سندرم انگشت پای آبی

  «سندرم انگشتان پای آبی» به تغییر رنگ و آبی‌شدن ناگهانی انگشت یا ناخن پا گفته می‌شود و این عارضه دردناک که به دلیل اختلال در گردش خون ناحیه پا بروز می‌کند، در مردان شایع‌تر از زنان است.

 • مصرف روزانه آسپرین موجب کاهش عوارض بارداری می شود

  طبق نتایج یک مطالعه جدید، برخی کارهای ساده نظیر مصرف روزانه آسپرین ممکن است از زنان باردار در مقابل شرایط پرخطر نظیر «پره اکلامپسی» محافظت نماید.

 • رازهای پیشگیری از شایع‌ترین سرطان در‌کشور

  آیا می‌دانید، سرطان دستگاه گوارش میان زنان و مردان ایرانی بالاترین میزان شیوع را به خود اختصاص داده تا جایی که طی چند سال اخیر، بارها در خبرها با تیترهای تکان دهنده از جمله این که هر 66 دقیقه یک ایرانی بر اثر سرطان معده فوت می‌کند یا این که ایرانی‌ها دو برابر بیش از دنیا سرطان معده را تجربه می‌کنند، مواجه شده‌ایم.

 • عواملی که موجب تشدید سندرم تونل کارپ می‌شود

  کارشناسان سلامت معتقدند استفاده بیش از حد از وسایل الکترونیکی و فناوری دیجیتال خطر ابتلا به سندرم تونل کارپ (نشانگان مجرای مچ دستی) را افزایش می‌دهد.

 • چرا فرزندتان در درس ریاضی ضعیف است؟

  کودک ممکن است در زمینه‌های مختلف با مشکل روبه‌رو شود که درک آن برای خانواده گاه سخت به نظر می‌رسد. والدین تمایل دارند، کودکشان براحتی مطالب درسی را یاد بگیرد و حتی بسیاری مواقع انتظار دارند که از سایر هم سن و سال‌های خود عملکرد بهتری داشته باشند.

 • کلیه‌هایی از جنس کریستال!

  کودک سه ساله با گریه‌هایش آرامش اورژانس بیمارستان را به هم زده بود. از درد کشیدن مادر جوانش ترسیده بود و با هیچ مهر و زبانی حاضر به متوقف کردن گریه‌هایش نبود. آنچنان که پرستاران و پزشکان به پدر که بین تیمارداری همسر و گریه‌های فرزندش کلافه شده بود، مدام تذکر می‌دادند.

 • تصاویر دلبندان شما

  امیرعباس صالحی سهل آبادی

 • مشاوره

  یاسین

  سلام سایت خیلی مفیدی دارین و تشكر بابت این كه با حوصله و عطوفت راهنمایی می كنین . همسر من دمدمی مزاجه و هربار بدون هیچ دلیلی خیلی مهربان و یهو خیلی بد میشه خیلی صبوری كردم و همیشه با مهربانی در كنارش بودم و تو تمامی شرایط تنهاش نمیذارم تا اینكه حدود دو هفته به سفر كاری رفتم. وقتی برگشتم گذاشته رفته خونه مادرش. هر چقدر باهاش حرف میزنم فقط میگه دیگه حاضر به ادامه زندگی نیست .مات و مبهوتم .هیچ مشكل و دعوایی نداریم. كمتر از گل هم بهش نگفتم . چیكار كنم خیلی نگران خودش و زندگیمون هستم. دیگه نمیدونم چیكار كنم ؟

  سلام.اینها كه نوشته اید ،‌حرف های شماست.از حرف های ایشان بی اطلاعیم.ممكن است زن و شوهری اصلا دعوا نكنند و بحث نداشته باشند ، اما جدا شوند.چون به هر دلیلی به جای حل مشكلات،‌سكوت كرده اند و سكوت تا جایی جوابگوست و بعد از مدتی باعث خشم و نفرت می شود.به همین دلیل می گویند حرف بزنید و با گفتگو مشكلات را حل كنید.اگر كسی از رایطش راضی باشد و همه چیز گل و بلبل باشد كه چنین عملكردی ندارد.در هر اتفاقی دو طرف مقصر هستند اما با درصد های متفاوت.پس شما هم مقصر هستید و خودتان را بی گناه نشان ندهید.بپذیرید اشتباهاتی بوده و با این دید به قضیه نگاه كنید و ب ایشان حرف بزنید.اگر در نهایت رفاه و آرامش، كسی اینگونه تصمیم گرفت و عمل كرد خب نیازمند بررسی روانپزشكی است.ممكن است مشكلی روحی _روانی داشته باشد كه در بررسی متخصص معلوم می شود.پیشنهاد می كنم با ایشان صحبت كنید،‌آن هم جدی و مستقیم و علت را جویا شوید.اگر زندگیتان و همسرتان برایتان ارزشمند است باید تلاش كنید و مداومت داشته باشید .حتما و حتما باید به زوج درمانگر مراجعه كنید.ایشان شما را در این راه یاری می دهد.موفق باشید. لیلا كامرانی،‌كارشناس ارشد روان شناسی بالینی

 • پیام‌های شما

  • چون که شعبان ، ماه میلاد حسین مرتضاست . ماه شعبان ، ماه رحمت ، ماه ختم انبیاست

   حمید کلباسی

  • از آقای فرهودی خیلی وقت است بی خبریم ، كجایی داداش؟!

   ك . بیدآبادی

 • جرعه مهربانی

  سلام من یه دختره ٢٦ساله هستم و مهندس برق قدرتم. تا به حال با كسی رابطه ای نداشتم و درواقع ترجیح نمی دادم رابطه كوتاه بی هدف داشته باشم. یكسال و نیم پیش علی رغم میل باطنیم خواستگاری داشتم كه شش سال از من بزرگتر بود و افسر دایر جنایی آگاهی . پذیرفتم بیان و باهم آشنا بشیم. جلسه اول فقط معارفه بود و شناخت سطحی ...جلسه دوم به فاصله یك هفته بعد اتفاق افتاد كه با هم رفتیم حرف زدیم و ایشون در برخورد اول متاسفانه در مورد حقوق من پرسید و من بسیار جا خوردم از این نوع شروع شدن صحبت !تقریبا تو جلسه اول از اون آقا خوشم اومد ولی جلسه دوم خودش بد پیش رفت جلو و ... دیگه ادامه پیدا نكرد و منم برام مهم نبود الان بعد اون همه اتفاقات ایشون رو با نامزدش دیدم و كلی حالم بده ... برای خودش خوشحالم اما برا خودم نمیدونم ....میخوام كمك كنید علت حال بدم رو بدونم و این كه بتونم به ارامش برسم