• ناباروری؛ مشکلی قابل درمان

  ناباروری در خانم‌ها چه دلایلی دارد؟ برای بارداری، تخمک باید از تخمدان آزاد شود و به لوله رحم راه یابد. بعد اسپرم هم از دهانه رحم و رحم عبور کرده و وارد لوله رحمی شده و تخم در محل تشکیل می‌شود‌. بعد از این تخم باید به سمت رحم آمده و در محل مناسب جایگزین شود.

 • بررسی راهکارهایی برای آسان شدن زایمان/10 قدم تا زایمان طبیعی

  زایمان طبیعی طی چند دهه اخیر برای بسیاری از بارداران ما بویژه در شهرهای بزرگ به کابوس ترسناکی تبدیل شده است. شاید در نگاه اول، مقصر این اتفاق به عملکرد بعضا نادرست متخصصان زنان و زایمان به‌واسطه تامین منافع اقتصادی بیشتر یا گذاشتن وقت کمتر برای فرآیند زایمان مربوط شود.

 • 5 آزمایش کلیدی برای حفظ سلامت زنان

  • سلامت

  توجه زنان به مراقبت از اعضای خانواده معمولا باعث می‌شود شرایط سلامت خود را فراموش کنند، اما مسلما صرف وقت کافی برای بررسی منظم وضعیت سلامت آنها اهمیت زیادی دارد.

 • خانه‌تکانی بدون اگزما

  اسفندماه و تب و تاب نوروز، با همه زیبایی‌هایش مشکلات خاص خودش را دارد. در این آخرین ماه سال، اگزمای پوستی کمی شایع‌تر می‌شود و دردسرهایی ایجاد می‌کند.

 • خطر جدی دستمال کاغذی برای خانم ها!

  شما هم بارها از متخصصان شنیده اید که باید برای پیشگیری از ابتلا به عفونت های قارچی، خودتان را پس از رفتن به دستشویی، خوب خشک کنید تا محیط گرم و مرطوبی برای رشد قارچ ها در این ناحیه به وجود نیاید اما توصیه ها و هشدارهایی در این زمینه دارد.

 • تصاویر دلبندان شما

  الناز معظمی

 • مشاوره

  سیاوش

  سلام.ضمن تشكرمجدد برای راه اندازی دوباره بخش مشاوره.همسری دارم كه زیاد از واژه (زشته)استفاده میكند البته در مواردی كه میخواهد حق خودش یا من را از دیگران مطالبه كند به طور كلی ضعف اعتماد به نفس را میشود از پشت این كلمه حس كرد.راهكار چیست؟ممنون.

  سلام.دقیق موضوع را بیان نكردهء‌اید اما حدس می زنم منظورتان این است وقتی حقی از خانواده ضایع می‌شود ، ایشان می گویند زشت است آن حق را مطالبه كنند.اگر منظور این است كه باید بگویم این تاثیر دوران رشد است. بسیاری از خانواده‌ها این‌گونه هستند و گرفتن حق را نادرست می‌دانند و می‌گذرند. این كه می‌توانند و می‌گذرند و نمی‌توانند و می‌گذرند دو مورد جداست كه از بحث ما خارج است. نمی‌توان دقیقا گفت به علت نداشتن اعتماد به نفس است. علل دیگری هم می‌تواند داشته باشد. برای افزایش اعتماد به نفس خود شخص باید برای رفع آن اقدام كند.شما به عنوان همسر ایشان می‌توانید انگیزه دهنده و تشویق‌كننده باشید تا در این راه گام بردارند و اعتماد به نفس بالا رود. مثلا هیچ وقت این مشكل را نقطه ضعف ایشان ندانید و آن را به رویشان نیاورید. برعكس با هر حركت مثبت ایشان باید تشویق را شروع كنید. می توانید شما شروع كننده باشید و ایشان را كمك كنید. كمی سبك زندگی را تغییر دهید. مشكلاتی را كه می توانید شما حل كنید و آسان است را با همسرتان مشترك انجام دهید تا حال خوب از اثر آن نتیجه باعث تشویق شود. در آخر ایشان را برای مراجعه حضوری با روان‌شناس ترغیب كنید.موفق باشید. لیلاكامرانی، كارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی

  مریم

  سلام ببخشید میشه یه مركز مشاوره خوب تو شیراز بهم معرفی كنید به ایمیلم ارسال كنید ممنون

  سلام.متاسفانه نمی شناسم اما تنها منبع معتبر و مناسب مركز مشاوره دانشگاه شیراز است.موفق باشید.

  تینا

  سلام من 4سال ازدواج كرده‌ام.زندگی خوبی هم دارم ولی بعضی وقتها به شوهرم بدبین میشم. اون بیشتر وقتها سرش توگوشیه و شبها هم جدا از هم میخوابیم به‌خاطر اینكه من باردارم. من از این بابت خیلی ناراحتم. من خیلی بیشتراز اون بهش اهمیت میدم ولی اون بیشتر توداره. میشه راهنماییم كنین چیكاركنم .احساس میكنم خیلی از هم دور میشیم.

  سلام. دوران بارداری ، دورانی خاص با شرایط خاص است.تغییرات جسمی ، فیزیولوژی و روحی در پی دارد. اما همه گذراست و بعد از اتمام بارداری همه چیز به شكل عادی برمی‌گردد. همین تغییرات احتمالا باعث شده چنین فكر كنید وگرنه به قول خودتان ، زندگی‌تان خوب است. افكار منفی را از خود دور كنید. باید مدیریت افكارتان را به دست بگیرید. تمرین كنید افكار مثبت را جایگزین آنها كنید. مثلا هربار كه چنین فكری به ذهن‌تان رسید، بلافاصله به كاری مشغول شوید.موسیقی گوش دهید،‌با فرزندتان حرف بزنید،‌نفس عمیق بكشید و بشمارید، اگر همسرتان منزل است با او حرف بزنید و...انتخاب این فعالیت جایگزین، به عهده شماست.با توجه به شرایط‌تان بهترین را برگزینید. فعالیت‌های جدید آغاز كنید.به همسرتان توجه بیشتری كنید. خوب سخن گفتن، با محبت رفتار كردن و...می‌تواند خیال‌تان را راحت و حال هر دویتان را بهتر كند.قدر لحظه لحظه این دوران خوب را بدانید و نگذارید افكار منفی،‌شیرینی این دوره را به كام‌تان تلخ كند.موفق باشید. لیلاكامرانی، كارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی