همسران

 • چرا همیشه متاهلها از ازدواج ناراضی‌اند و مجردها را منع‌ می‌کنند؟

  «بچه‌ها قدر مجردی رو بدونید ازدواج نکنید پشیمون می‌شید بدبخت می‌شید بیچاره می‌شید!» در حالی که ازدواج دغدغه نزدیک به ۱۱ میلیون جوانان ایرانی محسوب می شود اما همین دغدغه بسیاری از زوج ها را از کرده خود پشیمان کرده است.

 • در برابر همسری که ساز مخالف می زند چه واکنشی داشته باشیم؟

  اختلاف نظر بین زوجین موضوعی اجتناب ناپذیر و برخاسته از تفاوت های فردی، شخصیتی، خانوادگی و ... است. موضوع مهمی که باید به آن توجه کرد این است که تقریبا زوجی که با هم اختلاف سلیقه و نظر نداشته باشند، وجود ندارند. در این شرایط راهکارهای تحمل نظر مخالف همسر در زندگی مشترک از اهمیت خاصی برخوردار می شود.

 • شغل مشترک چه تأثیری بر رابطه همسران دارد؟

  اینکه با همسرتان در یک محیط کار کنید و او یکی از همکارانتان باشد جالب و هیجان انگیز است اما با توجه به تصویری که از خودتان در کار ارائه می‌دهید خواه تصویر خوب یا بدی باشد روی رابطه شما و همسرتان تأثیر دارد و نوع ارتباط کاری شما با شریک زندگی‌تان می‌تواند باعث بهبود رابطه باشد یا ممکن است به رابطه آسیب بزند.

 • زن و شوهرها مراقب این «خانه خراب‌کن» باشند!

  عضو گروه درمانی کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد گفت: اختلالات جنسی بسیار شایع هستند. براساس آمارها حدود 30 درصد از افراد جامعه در طول زندگی به یکی از انواع اختلالات جنسی دچار می‌شوند. اختلالات جنسی طیف گسترده‌ای از انواع اختلالات در مردان و زنان را شامل می‌شود. بدیهی است که اینگونه اختلالات سلامت جنسی افراد را به خطر می‌اندازند.

 • دانستنی هایی در خصوص آقایان که خانم ها از آنها بی خبرند!

  محققان با مطالعات علمی بر روی ویژگی های شخصیتی مردان به برخی خصوصیات فکری و اخلاقی مشترک آنها پی بردند.

 • چگونه همسر خود را علاقه‌مند نگه داریم؟

  مشاوران خانواده استفاده از سه راهکار فوق‌العاده موثر را برای افزایش عشق و علاقه بین زوجین و تحکیم زندگی توصیه می‌کنند.

 • حسادت با رابطه شما وهمسرتان چه می‌کند؟

  می‌گویند کمی حسادت برای حفظ چیزی که داریم یا برای به دست آوردن یک رابطه و بهبود آن لازم است. اما به نظر نمی‌آید این توجیه درستی برای وجود چنین احساسی و ابراز آن در یک رابطه باشد. حسادت باعث نمی‌شود چیزی را حفظ کنید یا مراقب آن باشید. اگر کسی را دوست دارید و به نظر شما رابطه عاطفی عمیقی وجود دارد دلیلی ندارد که با حسادت از آن مراقبت کنید.

 • تفاوت تمایل جنسی در زن ها و مردها

  بررسی‌های پژوهشگران نشان می‌دهند که تمایل جنسی در زن‌ها و مردها متفاوت است. در اینجا به چند مورد از تفاوت‌های تمایل جنسی در زن‌ها و مردها اشاره شده است.

 • چرا برخی از مردها خیانت می کنند؟

  خیانت در زندگی همیشه یکی از مشکلات پیش روی زوجین بوده که در جامعه امروز فضای مجازی نقش زیادی در آن ایفا می کند.

 • چک کردن فیس‌بوک و اینستاگرام پیش از خواب تاثیر منفی بر روابط جنسی دارد

  به نظر می‌رسد که شبکه‌های اجتماعی، تاثیری منفی بر اعتماد به نفس افراد متاهل در اتاق‌های خواب دارد.

ضمیمه این هفته

 • تصاویر دلبندان شما

  امیر محمد معظمی گودرزی از ملمیجان بروجرد

 • مشاوره

  كیمیا

  سلام حدودا یك سال ونیمه كه از یك مرد متاهل خوشم میاد پارسال حدودا هرروز میدیدمشون و در جمعی باهم بودیم كه با وجود غروری كه داشت توجه خاصی به من داشت كه خاطره خوشش هنوز با منه. اما امسال یك روز در هفته وهربار شاید حدود۵الی۶دقیقه میبینمشون بی هیچ حرف و كلامی میبینمش اما نمیتونم فراموشش كنم و دلم به این چند دقیقه دیدنش خوشه . خیلی وقته كه شب وروز و خواب وخوراك رو ازم گرفته كارم به جایی رسیده كه دست به دامن رمال ودعاگر و...شدم و حتی میخواستم خودم بهش پیشنهاد بدم با وجود اینكه اون از موضع خودش تكون نخورده . اون آقا۴۸ سالشونه و۲بچه دارن ومن ۱۹ سالمه نمیدونم باید با این حس كشنده چیكار كنم. خواهش میكنم كمكم كنید. ممنونم

  سلام.گمان می كنم شما گرفتار شناخت نادرست از رفتار طرف مقابل شده اید.در لحظه ای كه شما به توجه احتیاج داشته اید ،مدل خودتان با تفكر خودتان رفتار ایشان را به توجه و تمایل برداشت كرده اید و همین مسیر را ادامه داده اید.بهتر است در تنهایی خودتان به قضاوت بنشینید و جواب سوالات را روی كاغذ بنویسید .آیا واقعا طرف مقابل شما را دوست دارد؟آیا مطمئنید كه دوست دارد؟ از كجا متوجه شده اید شما را دوست دارد؟برای این علاقه تا حالا چه كرده است؟اینقدر شما را دوست دارد كه وقتش را با شما بگذراند؟آیا حاضر است همسر و فرزندانش را از دست بدهد؟و همین طور بپرسید و ادامه دهید.اینكه اگر پیشنهاد دهید چه می شود؟ و...فكر كنم خودتان هم به نتیجه می رسید این رابطه نادرست است.اما خارج شدن از این رابطه یكطرفه و كنار آمدن با احساسات برایتان سخت است.حق هم دارید.بالاخره خانه رویایی ای كه ساخته اید و وسایلش را چیده اید باید خراب كنید و واقعیت را بپذیرید.كافی است بخواهید از این تعارض نجات یابید و تكلیف تان را روشن كنید.پس گام اول ،تصمیم گیری است.گام دوم تلاش برای گذشتن از مرحله غم و افسردگی است.برنامه های جدیدی باید برای خودتان بچینید و اهداف تازه تعریف كنید .شكل زندگی تان را باید تغییر دهید.گام سوم،مراجعه به روانشناس است تا بتوانید دو گام قبلی را به سلامت بگذرانید و بهترین نتیجه را بگیرید.موفق باشید.

 • پیام‌های شما

  • قهرمانی دلاوران ایران در جام جهانی كشتی مبارك باد

   حمید كلباسی

  • در بهار آزادی ، جای شهدا خالی

   حمید كلباسی

 • جرعه مهربانی

  اولا هر بیماری چه كار میكند؟ ثانیا دردهای شما چه ربطی به ستون جرعه ای مهربانی دارد؟!