• گفت‌وگوی جام‌جم با یکی از احیاکنندگان عروسک‌های محلی و سنتی در کشور

  لیلی به‌ جای باربی

  در کوچه پس‌کوچه‌های پایتخت، کنج یک خانه نقلی و جمع و جور که بوی خوش عود از سر صبح در فضایش موج می‌زند، همان زمان که صاحبخانه زیر کتری را روشن می‌کند تا با همدیگر در لیوان‌هایی بزرگ و رنگی چای بنوشیم، روبه‌روی لیلی می‌نشینم؛ به چشم‌هایش نگاه می‌کنم، به موهایش دست می‌کشم و دامن پرچین و لباس‌های رنگی‌اش سر ذوق می‌آوَرَدم.

 • گفت‌وگو با حمیدرضا آذرنگ، نویسنده و کارگردان نمایشی درباره شهدای گمنام

  «ترن»، نمایشی برای همه نسل‌ها

  حمیدرضا آذرنگ، دوسالی است که از بازیگران پرکار سینماست تا آنجا که امسال با حضور در پنج فیلم، رکورددار بازی در فیلم‌ها بود، اما این حضور پررنگ باعث نشده، او از خاستگاهش یعنی تئاتر دور شود، طوری که وقتی هم از خودش می‌پرسی اولویت با کدام است، بدون مکث و با قاطعیت می‌گوید: قطعا تئاتر .

 • وزیر پیشین کشاورزی و مشاور معاون اول رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با جام‌جم خبر داد:

  خشکسالی پیوست برنامه ششم!

  دبیری یکی از جنجالی‌ترین ستادهای کشور را در دست دارد، با این امید که دریاچه ارومیه را احیا کند، اما وقتی صحبت از نتیجه و گذر زمان می‌شود، می‌گوید تا اعتبار نباشد، کاری از پیش نمی‌رود. وقتی حرف بی‌توجهی مسئولان و مدیران به محیط‌زیست و شرایط بحرانی منابع آب کشور به میان می‌آید، می‌گوید همه این مساله را شوخی گرفته‌اند، چون برنامه ششم توسعه تتمه منابع آب کشور را حراج می‌کند. اینها بخشی از گفت‌وگوی ما با عیسی کلانتری، وزیر پیشین ‌کشاورزی، دبیر کل خانه کشاورز، دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه و مشاور معاون اول رئیس‌جمهور است؛ مسئولی که تقریبا در تمام دولت‌ها دستی بر آتش داشته و معتقد است، برای جلوگیری از بحران و مصیبت آب که اکنون واردش شده‌ایم، دست‌کم در پنج سال آینده باید‌ برداشت از منابع آب کشور را حدود 40 میلیارد مترمکعب کاهش داد‌‌.

 • صنایع تولیدی در جست‌وجوی نقدینگی

  ایران در صنعت چوب، دکوراسیون و مبلمان، پیشرفت سریعی در سال‌های اخیر داشته است. با این‌که تولیدکنندگان قدرتمندی در این صنعت در داخل کشور مشغول به کارند، موج واردات مهم‌ترین مشکل این صنعت محسوب می‌شود.

 • با احسان کرمی بازیگر، خواننده و مجری تلویزیون

  خستگی‌هایم از یادم می‌رود

  احسان کرمی مجری، بازیگر، گوینده سینما، تئاتر و تلویزیون، دوره فیلمسازی را در انجمن فیلمسازی جوان گذرانده و در ادامه دوره بدن و بیان تئاتر را هم نزد میکائیل شهرستانی آموخته است،او کارش را به صورت جدی از سال85 با رادیو تهران شروع کرد و آغاز فعالیتش در رادیو تهران با نویسندگی آیتم‌های طنز بود‌.

 • گفتگوی جام جم با خاله نرگس

  خاله ها را نباید از ریشه زد! / به من می گویند شما پیر نمی‌شی؟!

  آزاده آل ایوب یکی از اولین خاله‌های تلویزیونی است. او از سال 79 تا 95 با اجرای برنامه رنگین کمان به اوج رسید و توانایی خود را در اجرا و ارتباط با بچه‌ها نشان داد.

 • بزودی در شبکه‌های داخلی و برون‌مرزی رسانه ملی

  فصلی برای «شکوفه‌های زیتون»

  مجموعه «شکوفه‌های زیتون» روایتی مستند از جانفشانی 26 هنرمند یهودی و مسیحی اروپایی و آمریکایی در خاک فلسطین که براساس راش‌های تصویری کمتر دیده شده شکل گرفته است.

 • با سید محمد‌علی (اقبال)‌ واحدی مجری، کارشناس تلویزیون

  برنامه را با من می‌شناختند

  سید محمد‌علی (اقبال)‌ واحدی مجری خوش‌اخلاق، خوش‌سخن و همیشه‌خندان تلویزیون بیش از سه دهه است که در اجرای برنامه‌های تلویزیونی بخصوص درشبکه یک سیما و در قالب برنامه صبح بخیر ایران دارد.

 • گفت‌وگو با استاد ادبیات و مجری رادیو و تلویزیون

  کاکاوند: علاقه‌مندی‌هایم را با خانواده به اشتراک می‌گذارم

  صدای گرمی دارد. خودش می‌گوید هیچ وقت به خاطر صدا به برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی نیامده است، اما مخاطبان جدای از توجه به بحث‌های کارشناسی او در حوزه ادبیات، با صدایش هم ارتباط برقرار کرده‌اند.

 • دکتر امرالله امینی، اقتصاددان در گفت‌وگو با جام‌جم مطرح کرد:

  برنامه‌ریزی دوباره برای اقتصاد مقاومتی، ضرورت دولت

  دیروز سومین سالگرد ابلاغ سیاست اقتصاد مقاومتی به دولت بود. در طول سال‌های اخیر، گزارش‌های زیادی از سوی دولتمردان داده شد، مبنی بر این که اقدامات زیادی در زمینه اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است. اسحاق جهانگیری در آخرین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصریح کرد، همه کارهایی که در این راستای تعریف شده بود، در حال اجراست و در برخی بخش‌ها کار تمام شده است.

 • فرشته غلامی، از نخستین امدادگران زن جنگ که به خاطر وطن، به تحصیل در آلمان پشت کرد

  امدادگری با چادر مشکی و شلوار لی

  باران می‌آمد، تند و بی‌سابقه، او هم گریه می‌کرد، چشم‌هایش باران می‌بارید، خاطره‌ای پریده بود توی ذهنش، خاطره یک روزبارانی، اوایل جنگ. فرشته غلامی دل‌نازک است، بغضش خیلی زود می‌شکند، حتی گاهی با پسرش گریه می‌کند، با هم پیاله اشک‌هایش. می‌گوید جنگ ملقمه‌ای از اشک و لبخند بود، معجونی از تلخی و شیرینی و معجزه‌ای از اخلاص. فرصت کم بود و مجال برای نوشتن، کم وگرنه فرشته، سند شفاهی گوشه‌ای از تاریخ است با یک سینه پر از خاطره، زنی که ما را با لبخند و روی باز، مهمان دنیای خویش کرد.

 • به پول دزدی احتیاج داشتم، نه اسمش

  لاغراندام و ریزجثه است، اما لب که به حرف زدن باز می‌کند، با خودت تصور می‌کنی یکی از بزن‌بهادرهای خطرناک شهر است. به اتهام سرقت بازداشت شده اما منکر این اتهام است و مدعی است که به دلیل سابقه‌ای که داشته بازداشت شده است.

 • گفت‌وگو با نادر فلاح، نامزد سیمرغ بازیگر نقش مکمل مرد در جشنواره فجر

  رقیبانم سرسخت بودند

  نادر فلاح، بازیگر در جشنواره فجر امسال نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در فیلم‌های «انزوا» به کارگردانی مرتضی علی عباس میرزایی و «سد معبر» ساخته محسن قرایی شد و البته به غیر از اینها در «دریاچه ماهی» به کارگردانی مریم دوستی هم بازی داشت.

 • گفت‌وگو با صادق صندوقی، تصویرگر کتاب‌های درسی:

  یک آخ بزرگ به تلفن‌های همراه!

  شاید به چهره و حتی نام، خیلی‌ها صادق صندوقی را نشناسیم، اما کافی است بگوییم او تصویرگر بسیاری از طرح‌ها و نقاشی‌های کتاب‌های درسی بود؛ از اصحاب فیل گرفته تا تصویر مشاهیر روی جلد کتاب‌های درسی.

 • صرفه‌جویی آب و انرژی در تولیدات گلخانه‌ای

  کاهش سطح ذخایر آبی کشورمان عاملی در غیراقتصادی شدن کشت محصولات کشاورزی با شیوه سنتی در بسیاری از محصولات کشاورزی بخصوص صیفی‌جات شده است. از این رو استفاده از شیوه‌های نوین تولید و کشت در گلخانه‌ها در مدیریت منابع آبی کمک شایانی دارد و در بهبود کیفیت محصولات هم مفید خواهدبود.

 • گفت‌وگو با منوچهر خوشیار، مجری نمونه مدیریت منابع جنگلی

  در طبیعت نگردم، دیوانه می‌شوم

  در سی و یکمین دوره معرفی نمونه‌های ملی و اولین جشنواره ملی بخش کشاورزی، منوچهر خوشیار به عنوان مجری نمونه کشوری مدیریت منابع جنگلی از استان لرستان انتخاب شد.

 • گفت‌وگوی جام جم با عزت‌شاهی، یکی از برجسته‌ترین مبارزان انقلابی

  خاطرات ناگفته‌ام آبروی برخی را می‌برد

  در میان کتاب‌هایی که در حوزه تاریخ شفاهی منتشر شده، خاطرات عزت شاهی، جزو مشهورترین آثار به شمار می‌رود و تاکنون به واسطه استقبال مخاطبان، چندین بار تجدیدچاپ شده است. عزت مطهری (شاهی) ازجمله مبارزان انقلابی دوران شاه بود که به خاطر فعالیت‌های خود از سوی ماموران ساواک دستگیر شد.

 • گفت‌وگوی جام‌جم با روشنک عجمیان، ناهید سریال «شهرک جیم»

  ترجیح می‌دهم نقش‌هایم دور از خودم نباشد

  سریال «کوچه اقاقیا» به کارگردانی رضا عطاران که در سال‌های 81 و 82 به عنوان یکی از طنزهای موفق شبانه آن سال‌ها روی آنتن سیما می‌رفت، توانست چهره‌های جوان زیادی را به تلویزیون معرفی کرده و حضورشان را در این رسانه تثبیت کند. یکی از این چهره‌های جوان، روشنک عجمیان بود که گرچه پیش از این سریال، بازی در مجموعه‌های دیگری را هم تجربه کرده بود، اما ایفای نقش گلچهره در مجموعه کوچه اقاقیا باعث شناخته‌تر شدن او در سطح جامعه شد.