stats
 • محمدرضا آهنج، کارگردان فیلم «من یک ایرانی‌ام» در گفت‌وگو با جام‌جم:

  توصیه می‌کنم فیلمم را نبینید!

  محمدرضا آهنج بعد از بازی در فیلم‌هایی مانند «هراس»، «پرواز در نهایت» و «چشم شیشه‌ای» نقش دیگری را در این حوزه برای خود تعریف کرد و به عنوان کارگردان در سریال‌هایی چون «آسمان من»، «ملکوت»، «عملیات 125» و «به دنیا بگویید بایستد» خوش درخشید.

 • گفت‌وگوی متفاوت با عامرخان، ستاره مسلمان بالیوود

  نقش‌ها را با قلبم بازی می‌کنم

  یکی از سه خان بزرگ سینمای هند، نه‌تنها در داخل هند که در سطح بین‌المللی هم یکی از سرشناس‌ترین و محبوب‌ترین بازیگران بالیوودی است. فیلم‌هایش در کنار شکستن رکوردهای فروش در جدول گیشه نمایش سینماهای هند، همین موفقیت را در کشورهای دیگر هم کسب و تکرار کرده‌اند. فیلم‌های عامرخان طبق یک سنت قدیمی در آخرین روزهای سال میلادی در ماه دسامبر به‌روی پرده سینماهای هند می‌روند.

 • گفت‌وگوی جام‌جم آنلاین با خانواده جانباز و آزاده یزدی که با اهدای اعضای بدنش، به چند بیمار زندگی دوباره بخشید

  تکثیر ایثـار

  با سابقه 55 درصد جانبازی و 1076 روز اسارت و عنوان اولین آزاده شهر یزد، می‌توانستیم با خودش صحبت کنیم، اگر زودتر پیدایش می‌کردیم. می‌توانستیم از روزهای جنگ و جبهه بگوییم. از رشادت‌هایش در دوران دفاع مقدس، از رنجی که در اسارت برده بود. از استقامتی که شاهدش بود. می‌توانستیم بنشینیم پای صحبت‌هایش و تقویم روزهایی را ورق بزنیم که جوان‌های 16 ساله با دل شیر، به جنگ دشمن می‌رفتند، جوان‌هایی مثل خودش.

 • گفت‌وگو با بهزاد پروین‌ قدس به بهانه سالگرد شهادت شهید حمید باکری

  جا مانده در مجنون

  سال 62 در چنین روزی، ایران یکی از بهترین جوان‌های خود را از دست داد؛ شهید حمید باکری یکی از مردان رشید و شجاعی بود که با فرماندهی شجاعانه و مدبرانه تا زنده بود از خاک و مرزهای کشورمان دفاع کرد.

 • با شهربانو منصوریان درباره آنچه در کوه‌های پربرف «دنا» دید

  گویا «آسمان» سر ناسازگاری دارد!

  چند روزی است هواپیمای آسمان در دامنه کوه‌های «دنا» سقوط کرده است. روز سه‌شنبه آسمان آرام بود و گروه‌های امداد به محل سقوط هواپیما رفته و توانستند پیکر چند نفر از مسافران هواپیما را به پایین کوه بیاورند، اما از روز چهارشنبه آسمان سر ناسازگاری گذاشت و برف و کولاک در ارتفاعات دنا آنقدر زیاد شد که گروه‌های امداد نمی‌توانند به محل سقوط بروند و پیکر دیگر جانباختگان را به شهر برگردانند.

 • گفت‌وگوی جام‌جم با طراح ربات‌های اجتماعی در دانشگاه صنعتی شریف درباره خدمات ویژه به بیماران

  ربـات‌های نیکوکار

  آزمایشگاه رباتیک دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، محل گفت‌وگو با دکتر مقداری بود. در این آزمایشگاه دانشجویان رشته‌های مختلف از مکانیک و رایانه گرفته تا روان‌شناسی، زبان‌شناسی و طراحی صنعتی از مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌های مختلف رفت و آمد داشتند.

 • قتل پیرزن تنها با وسوسه سرقت

  میثم که پس از جدایی از همسرش به دام اعتیاد افتاده بود با همدستی یک زن خدمتکار نقشه سرقت از خانه پیرزن تنها را اجرا کرد. اما اجرای این نقشه، قتل فجیع پیرزن را به‌دنبال داشت.

 • گفت‌وگو با مژده لواسانی، مجری تلویزیون

  با همه مشغله‌ام، کربلا و مشهدم ترک نمی‌شود

  چند سالی است او را در تلویزیون می‌بینیم. برنامه‌های مختلفی اجرا می‌کند و تاکنون نشان داده بر کارش مسلط است و اطلاعات خوبی دارد که می‌تواند برنامه‌هارا بدون حاشیه‌های بی‌مورد اداره کند و مخاطب خاص خودش را هم داشته باشد.

 • با آیت الله ممدوحی در سالروز رحلت آیت‌ الله خوشوقت

  همیشه یا در ذکر بود یا در فکر...

  سال 91 در چنین روزی آیت‌ الله عزیزالله خوشوقت به دلیل عارضه ریوی در بیمارستان ملک فیصل شهر مکه در 86 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

 • بررسی پشت‌پرده‌های‌ کودتای سوم اسفند در گفت‌وگو با کامفروز خسروی، پژوهشگر تاریخ

  رضاخان؛ مهره مطلوب اجنبی‌ها

  وقوع کودتای سوم اسفند در ایران سرآغاز تحولات مهمی بود که از نگاه ناظران خارجی پنهان نماند، اما برخی شواهد تاریخی نشان می‌دهد بسیاری از ناظران و دول خارجی نسبت به وقوع این اتفاقات سردرگم بودند و نمی‌دانستند چه موضعی را در پیش بگیرند. دکتر کامفروز خسروی، پژوهشگر تاریخ در گفت‌وگو با جام‌جم به بررسی موضع دولت‌های خارجی درباره این رویداد پرداخت.

 • خاطره‌بازی جام‌جم با مجموعه «دزدان مادربزرگ»

  چند دزد و یک مادربزرگ مهربان

  روز عید غدیر خم بود و مادربزرگ که آینه و شمعدان و طاقچه‌ها را دستمال کشیده، حیاط و باغچه‌ها را آب‌پاشی کرده، لباس سبز سیدی‌اش را پوشیده و عیدی‌هایش را برای فرزندان و نوه‌ها در زرورق پیچیده بود، منتظر نشسته بود چشم به راه آمدن مهمانان. اما زنگ تلفنی که جای در به صدا درآمد، خبر از نیامدن یک‌یک مهمانان داد و مادربزرگ ماند و تنهایی....

 • با آذر معماریان، همسر زنده‌یاد علی معلم

  علی مراد بود و من مرید

  بعد از ظهر 23 اسفند سال گذشته بود که خبر رسید علی معلم بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت. خبر غافلگیرکننده بود و باورش سخت! زنده‌یاد علی معلم معمولا سرشار از انرژی و شور زندگی بود؛ مردی خوش چهره و خوش لباس و ظاهر مرتب و لبخندی که معمولا بر لب داشت، همه اینها از حس رضایتمندی درونی او خبر می‌داد و 54 سالگی برای رفتنش خیلی زود بود.

 • بمب خبری ادبیات انقلاب پس از 30 سال ترکید

  از انتشار کتاب «شهریار و انقلاب ملت» دو سه ماهی می‌گذرد؛ کتابی که می‌توانست به‌عنوان بمب خبری همه رسانه‌های ادبی را درنوردد و کلی سر و صدا به راه اندازد ولی عجیب است که هنوز هم هیچ رسانه‌ای به آن نپرداخته است. همین الان اسم کتاب را بردارید و در گوگل وارد کنید تا بدانید زیادی شلوغش نکرده‌ایم.

 • گفت‌وگو با «زنده‌گیر» و حیوان فروش سابق که پس از توبه، فعال محیط‌زیست شده است

  با میله‌های قفس مشکل دارم

  بنیانگذار و دبیرکل تشکل زیست‌محیطی کلاه سفیدهای کازرون یک حیوان فروش چیره دست بوده، یک حرفه‌ای، از آن آدم‌ها که می‌گویند هفت کوره جوشیده‌اند. او علی قاسم‌پور است، 40 ساله، متولد تهران و ساکن کازرون، فرزند یک زوج فرهنگی، یک تواب. او شش سال است متحول شده و شده ضد علی قاسم‌پور قدیم.

 • گفت‌وگو با نیلوفر شادمهری، نویسنده کتاب «خاطرات سفیر»

  دخترانه‌هایی با عطر روسری و قهوه

  آیا کشورهایی که داعیه آزادی دارند و برخی از آنها مانند فرانسه که خود را مهد دموکراسی می‌دانند به همه انسان‌ها حق می‌دهند آن طور که دوست دارند زندگی کنند؟ مثلا هر پوششی را که مناسب اعتقادات و باورهای دینی خود می‌دانند، انتخاب و از آن استفاده کنند؟

 • گفت‌وگو با کیانوش عیاری به بهانه ساخت سریال «87متر»

  دکتر قریب را به شهریار ترجیح دادم

  کیانوش عیاری، نیازی به معرفی ندارد؛ کارگردانی واقع‌گرا با دغدغه‌هایی بشدت اجتماعی که معضلات خاص زیر پوست جامعه‌ را روایت می‌کند و شخصیت‌های ماجراهایش، آدم‌هایی شبیه به همان‌هایی هستند که در اطرافمان می‌بینیم.

 • گفت‌وگوی جام‌جم با زوج نقال خوزستانی

  کنار هم ... چنان تهمینه و رستم

  صحنه نمایش و تئاتر آنها را به هم رساند، اما نقالی و شاهنامه‌خوانی به زندگی‌شان مسیر و جهت داد و آنها را به وادی بزرگ فرهنگ و هنر بومی ایران زمین کشاند و در آن ماندگار کرد؛ آنچنان که عنوان نخستین زوج شاهنامه‌خوان ایرانی را از آن خود کرده و همچنان بر این سکوی افتخار ایستاده‌اند.