• دعوت به سبک زندگی اسلامی- ایرانی با هنر زبانی

  رهبر معظم انقلاب، افتخار و سرمایه‌ای برای شعر امروز ماست. فرمایش اخیر ایشان در دیدار با شاعران مذهبی‌سرا، بسیار مهم و راهگشاست. با توجه به این که شعر، مهم‌ترین هنر ما برای انتقال معانی، دریافت‌ها و وجدانیات است. فرمایش ایشان به همین فراخور، مبتنی است بر این‌که شعر باید مقابل فشار بی‌رویه منابع بیگانه ایستادگی کند.

 • پرهیز از دوقطبی‌سازی در فصل انتخابات

  ارزیابی فضای فعال یا انفعالی مردم و جریان‌های سیاسی از اولویت‌های انتخابات ریاست جمهوری است.

 • چشم‌انداز روشن رسانه‌های مکتوب

  با وجود توسعه و گسترش رسانه‌های غیرمکتوب و بخصوص رسانه‌های اجتماعی، به نظر نمی‌رسد که عمر رسانه‌های مکتوب (مطبوعات) رو به اتمام باشد. درواقع رسانه‌های مکتوب پا‌به‌پای رسانه‌های مجازی پیش می‌روند و مکمل یکدیگر محسوب می‌شوند. از نظر بنده نه‌تنها رسانه‌های مکتوب از بین نمی‌روند، بلکه جایگاهشان حفظ خواهد شد و رسانه‌های جدید هم به استحکام جایگاه این رسانه‌ها کمک خواهند کرد.

 • رسانه و اقتصاد مقاومتی

  مسایل اقتصادی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم ما محسوب می‌شود و موضوعات پیرامونی آن همچون اقتصادمقاومتی نیز از مهم‌ترین بحث‌های بین مسئولان، رسانه‌ها و مردم بوده است.

 • کشف سیاراتی با احتمال وجود حیات

  گروهی از منجمان ناسا در کنفرانس خبری چهارشنبه شب (4 اسفند 1395) این آژانس فضایی از کشف هفت سیاره در ابعاد زمین خبر دادند.

 • یادگاری‌های دهخدا

  علی‌اکبر دهخدا سال 1257 شمسی (1297 هـ.ق/ 1879 میلادی) در تهران به دنیا آمد. ادبیات فارسی و عربی و برخی مقدمات علوم دینی را نزد شیخ غلامحسین بروجردی و حاج شیخ هادی نجم‌آبادی فراگرفت و پس از افتتاح مدرسه سیاسی تهران در آن مدرسه به تحصیل پرداخت. او پس از فارغ‌التحصیلی وارد وزارت امور خارجه شد و مدتی را هم در بالکان، بخارست و اتریش گذراند.

 • نخبگان غرب در کنار حامیان فلسطین

  ششمین کنفرانس فلسطین که هفته گذشته توسط مجلس شورای اسلامی در تهران برگزار شد، تاثیرات زیادی در افزایش اهتمام جهانی به موضوع فلسطین خواهد داشت. موجی که از این کنفرانس ایجاد شده است تا سال‌ها منبع تغذیه فکری و روحی مخالفان رژیم صهیونیستی قرار خواهد گرفت و انرژی مضاعفی در جهان برای استمرار مبارزه با این رژیم غاصب فراهم می‌کند.

 • آقای رئیس‌جمهور، منتظریم...

  آقای دکتر روحانی، رئیس‌جمهور محترم به خوزستان خوش آمدید. آمدید تا از نزدیک شرایط و مشکلات پیش آمده را برای این استان مظلوم ومقاوم بررسی کنید. روزی که به اهواز آمدید، خوشبختانه ریزگردها رفته بود، اما می‌دانستید نیمی از شهر اهواز همچنان خاموش بود؟ آیا واقعیت تلخ مشکلات خوزستان آن‌طور که باید به شما گزارش شده است؟

 • شکوفایی ادبیات دفاع مقدس

  هر حادثه بزرگی که روی می‌دهد مستقیما نمی‌تواند وارد ادبیات بویژه ادبیات داستانی شود. البته شعر در این زمینه استثناست.

 • هزینه‌سازی جبیر برای مردم عربستان

  عادل‌ الجبیر، این شخصیت پرآرزو و ماجراجو در نشست مونیخ در صدد تحقق رویاهای خام خود و همفکرانش همچون محمد سلمان بود.

 • افول سلطه دلار

  حذف سلطه دلار از مبادلات جهانی ، نگرشی است که طی 40 سال گذشته در عموم کشورهای جهان مطرح بوده و این نگرش تا جایی برد پیدا کرد که سرانجام به رژیم پولی جدیدی به نام یورو منجر شد.

 • سردرگمی راهبردی در ترکیه و پیامدهای آن

  مرور سیاست‌های ترکیه حاکی از سردرگمی راهبردی این کشور است. اردوغان در سال 2002 که به نخست‌وزیری رسید تلاش گسترده‌ای را برای پیوستن به اتحادیه اروپا آغاز کرد اما با در بسته این اتحادیه روبه‌رو شد. این ناکامی دولت اردوغان را به سمت همکاری با همسایگان کشاند. از این رو راهبرد به صفر رساندن تنش با همسایگان را در پیش گرفت.

 • خیابان میدان جنگ نیست

  همه ما می‌دانیم که رفتارهای تلافی‌جویانه بخصوص در رانندگی خلاف آداب شهروندی و تجاوز به حقوق دیگران است و سایر رانندگان را نسبت به رفتارهای پرخطر از جمله حرکت‌های پرشتاب، سبقت گرفتن از سمت راست، سبقت غیرمجاز از سمت چپ، رانندگی طولانی در خط سبقت، استفاده طولانی از نوربالا و سایر حرکات پرخطر، تحریک می‌کند و در این بین تر و خشک همه با هم می‌سوزند.

 • فلسطین و محور مقاومت

  ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین در شرایطی در تهران کار خود را آغاز کرده است که فلسطین و مقاومت در آستانه مرحله جدیدی از تاریخ هفت دهه مقاومت و ایستادگی خود در برابر سیاست‌های خشونت‌بار رژیم صهیونیستی قرار دارند.

 • لطمه بی‌کیفیت‌ها به باکیفیت‌ها

  چند سالی است، جمعی ازفروشندگان لوازم خانگی کشوربا شعار «ایرانی، کالای خوب ایرانی بخر» فعالیت می‌کنند که هدفشان، حمایت از تولید داخلی و تولیدات خوب ملی است، اما مشکل این است که این هدف به علت وجود کالاهای نامرغوب ایرانی به‌طور کامل محقق نشده است. هم اکنون در کشور کالاهای بسیار باکیفیت بویژه از نوع آبگرمکن، پکیج و چرخ خیاطی تولید و به نقاط مختلف جهان صادر می‌شود. با این حال همین کالاهای باکیفیت از ذهنیت بدی که کالاهای ایرانی در مردم ایجاد کرده‌اند، لطمه می‌بینند.

 • خوزستان برنامه جامع نجات‌بخشی می‌خواهد

  شرایط کنونی استان خوزستان نیازمند گفتمان، آگاهی بخشی، پرسش‌گری و مطالبه‌گری محیط زیستی مبتنی بر اصل 50 قانون اساسی و سند ملی محیط زیست ابلاغیه رهبرمعظم انقلاب است. بر این اساس، خوزستان نیازمند یک برنامه جامع ملی نجات‌بخشی است و با تدوین آن می‌توان و باید از پراکنده کاری و اقدامات مقطعی و غیرکارشناسی پرهیز و نگاه‌های بعضا نادرست فعلی را اصلاح کرد.

 • عوامل تنش‌زا در روابط 2 همسایه

  تشدید تنش میان پاکستان و افغانستان در روزهای اخیر و هدف قرار گرفتن بخش‌هایی از خاک افغانستان توسط ارتش پاکستان، باعث شد روز گذشته تادامیچی یاماموتو، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان به اسلام‌آباد سفر کند.

 • بحران سیاست خارجی آمریکا

  در شرایطی که مجموعه رسانه‌ای آمریکا، مخالفان ایدئولوژی کمونیسم در حزب جمهوریخواه و لیبرال‌هایی که ولادیمیر پوتین را سمبل ملی‌گرایی اقتدارگرایانه جهان سومی معرفی می‌کنند، آنها دونالد جان ترامپ را از زمان به قدرت رسیدن تحت فشار قرار داده‌اند تا صراحتا به نقد رهبر روسیه بپردازد.