• خرید بر اساس نیاز

  کمپین‌ها و درخواست‌ها برای «نه‌گفتن» به خریدهای غیرضرور و نابجا منافاتی با حمایت از کالای ایرانی ندارد بلکه صدای اعتراض به قیمت‌های افزایش‌یافته است که تورم را بالا می‌برد و باعث بی‌ثباتی در اقتصاد می‌شود.

 • قیاس به نفس نکنیم!

  الف. آقای مدیرعامل دارد توضیح می‌دهد. انگشت اشاره‌اش به سمتی خارج از کادر اشاره دارد. کاملا جدی و با انگیزه. هم موضوع صحبت مهم است و هم این‌که مهمانش، فرد بلندمرتبه‌ای است که برای آقای مدیر حسابی ارزش دارد. این را می‌شود از ژست کاملا جدی آقای مدیرعامل فهمید.

 • تقویت مشارکت اجتماعی

  اجرای طرح نان مهربانی یکی از جنبه‌های مشارکت اجتماعی مردم در کشور ماست. نمونه این کار را قبلا هم با عناوین دیگر دیده‌ایم. مثل دیوار مهربانی، یخچال مهربانی، ایستگاه مهربانی، سبد مهربانی و... که در همه آنها مردم به صورت خودجوش در انجام کاری خیرخواهانه سهیم می‌شوند.

 • خداحافظ ای شعر شب‌های روشن ...

  بچه که بودم، پدرم خیلی مسافرت می‌رفت. پسر بزرگ بودن و نوه بزرگ بودن را اضافه کنید به غرور و سرتقی مردم بیابان و حاصلش می‌شد این‌که هیچ‌کس اشکم را ندید. یک‌وقت‌هایی دلم برای پدرم لک می‌زد. خواهرهایم راحت گریه می‌کردند و غر می‌زدند و بهانه می‌گرفتند، ولی من حسرت یک آه را به دلشان گذاشتم.

 • این جام متفاوت است

  همیشه جام جهانی را دوست داشتم چون بی‌حرف اضافه عاشق فوتبالم؛ اما به نظرم می‌آید این جام جهانی را باید طور دیگری دوست داشت. فکر می‌کنم این جام وجوه تمایز زیادی نسبت به جام‌های دیگر دارد. تیم‌های هم سطح و قدرتمند همه به یک اندازه بخت قهرمانی دارند و همین تقابل قوا، جام جهانی 2018 را جذاب و خواستنی می‌کند.

 • خسارت محض

  گرچه قضاوت درباره مذاکره آمریکا و کره‌ شمالی و نتایج آن خیلی زود است اما روال و رویه دولتمردان آمریکایی نشان می‌دهد که اعتماد به آنان اشتباه است.

 • پیر میخانه سحر جام جهان‌بینم داد

  شعر رسانه‌ای است که از دیرباز میان ایرانیان بروز و ظهور خاصی داشته و در تمام شئون می‌توان رد پای حضور شعر و سروده‌های شاعران پارسی گو را دید. به همین خاطر است که شاعران نیز در قیاس با دیگر شخصیت‌ها در جامعه ایرانی در جایگاه خاصی قرار داشته و دارند. البته این مسأله تا پیش از عصر آغاز امپراتوری سلبریتی‌ها میان‌مایه بوده، اما با این حال باز هم شاعران همچنان گل سرسبد مجالس ایرانیان هستند و اگر با خبر شوند شاعری در مجلسی حضور دارد با اعزاز و اکرام از او پذیرایی خواهند کرد. این اتفاق ریشه در باورها و فرهنگی دارد که در ایرانیان به‌واسطه شعر ساخته شده است.

 • تماشای فوتبال به قیمت اعتیاد

  دورهمی جوانان در مکان‌هایی که نظارتی از سوی بزرگ‌تر‌ها وجود ندارد احتمال لغزش آنها را بیشتر می‌کند. برای نمونه تماشا ی فوتبال، جشن تولد و به‌طور کلی دورهمی‌های که در قهوه‌خانه یا سفره خانه‌ها برگزار می شود ، به تمایل نوجوانان و جوانان به مصرف سیگار و قلیان دامن می‌زند.

 • باید مشکلات کشور را به دانشگاه عرضه کرد

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار یکشنبه‌شب جمعی از اعضای جامعه دانشگاهی کشور، نکته مهمی را تحت این عنوان مطرح فرمودند که دانشگاه‌ها باید با مسائل اصلی کشور درگیر شوند و تاکید کردند: مشکلات امروز و فردای کشور باید عالمانه حل شود، زیرا مواجهه غیرعلمی و غیرمدبرانه با مشکلات موجب پیچیده و افزون شدن آنها خواهد شد.

 • سن مناسب برای رفتن به مهد‌کودک

  در چه سنی فرزندمان را به مهدکودک بسپاریم؟! این سوال مشترک بسیاری از خانواده‌هایی است که بنا به هر دلیلی مجبورند برای چند ساعت از روز از فرزندشان دور باشند.

 • در خدمت و خیانت عامه‌پسندها

  خبر رسیده که حسن فتحی قرار است برای تولید یک مجموعه دیگر مشابه «شهرزاد» این بار سراغ رمان «بامداد خمار» برود. بعد از «شهرزاد» احتمالا حالا فتحی مزه ارتباط برقرار کردن با مخاطب عام بیش از پیش زیر زبانش مزه کرده.

 • تکریم اهل علم

  سنت دیدار سالانه استادان دانشگاه‌ها با رهبر معظم انقلاب تجلی اهمیتی است که نظام جمهوری اسلامی برای نهاد علم و اهل علم قائل است.

 • تکریم اهل علم

  سنت دیدار سالانه استادان دانشگاه‌ها با رهبر معظم انقلاب تجلی اهمیتی است که نظام جمهوری اسلامی برای نهاد علم و اهل علم قائل است. تقید رهبر فرزانه انقلاب به دیدار رمضانی هر‌ساله با اساتید دانشگاه‌ها و اختصاص چندین ساعت از وقت ارزشمند خود به شنیدن سخنان استادان رشته‌های مختلف علمی در مورد مسائل مبتلابه جامعه علمی، نشانه‌ای از خردمندی و حکمت ایشان است. حکومت و حاکمیتی که گوش شنوایی برای اهل علم و خرد نداشته باشد راه پیشرفت و تعالی را طی نخواهد کرد.

 • چین می‌ماند، بقیه می‌روند

  پس از خروج آمریکا از برجام مهم‌ترین موضوعی که مورد توجه قرار گرفت ادامه فعالیت شرکت هایی بود که پس از اجرای برجام در ایران سرمایه‌گذاری کرده بودند.

 • برخورد علمی با اعتیاد فرزندان

  ابتدا باید بگویم که بهترین روش فرزند پروری این است که از سنین پایین با فرزندان طوری رفتار کنیم که آنها براحتی و بدون ترس از سرزنش شدن یا مجازات درباره هر موضوعی با ما صحبت کنند. پدر و مادرها باید گوش شنوا داشته باشند و بدون جبهه گیری و پرخاش به صحبت‌های فرزندان گوش دهند و این حس را به آنها منتقل کنند امن‌ترین جای دنیا آغوش پدر و مادر است.

 • دستور رهبری، فشار عینی و عملی

  دستور رهبر انقلاب به سازمان انرژی اتمی از دو جهت قابل بررسی و تحلیل است، نکته اول این است که چنین اقدامی به عنوان یک روش در مذاکره و دیپلماسی است، چرا که معمولا دیپلمات‌ها تلاش می‌کنند دست خود را در مذاکرات خالی نکنند تا بتوانند با دست پر در جهت منافع خود عمل کنند.