• انصاف و عدالت در کنار شفافیت و صراحت

  یکی از نکاتی که در مناظره‌های انتخاباتی باید مورد توجه قرار گیرد این است که مناظره در درجه اول برای روشن شدن افکار عمومی نسبت به برنامه‌های نامزدهاست و بنابراین افرادی که در مناظره‌ها شرکت ‌می‌کنند به‌جای تلاش برای بی‌اعتبار جلوه دادن رقیب خود که در واقع یک بی‌اخلاقی در امر تبلیغات انتخاباتی است و معمولا تاثیر منفی نسبت به خود فرد در اذهان عمومی باقی می‌گذارد، باید تلاش کنند که برنامه‌های کاربردی و عملی خود را به سمع و نظر بینندگان و شنوندگان برسانند.

 • تأثیر انتخابات ایران بر سیاست‌ها و مواضع آمریکا

  رقابت‌های انتخاباتی ایران نشانه‌هایی از «دموکراسی ایرانی» را منعکس می‌سازد. تا یک دهه گذشته همواره نیروهای اپوزیسیون و رسانه‌های غربی تلاش داشتند تا نشان دهند که انتخابات در ایران ماهیت فرمایشی و غیرمؤثر دارد.

 • برکت مکتوب

  نمایشگاه‌ها پدیده‌های نسبتا نوظهوری هستند که در دهه‌های اخیر به یکی از شلوغ‌ترین و تماشایی‌ترین مکان‌های عمومی تبدیل شده‌اند و روز و هفته‌ای نیست که در گوشه و کنار ایران و جهان، نام نمایشگاهی در حوزه‌های علم و هنر و صنعت و صدها چیز دیگر بر زبان اهالی آن رشته نرود و در مطبوعات و تلویزیون به چشم نیاید و از رادیوها به گوش نرسد.

 • افزایش صادرات با افزایش بهره‌وری و بهبود تولیدات

  توسعه صادرات گل و گیاه محلات می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش درآمد و اشتغالزایی و توسعه اقتصادی این شهرستان و استان مرکزی داشته باشد.

 • نقش بی‌بدیل رسانه ملی در پژواک یک حماسه بزرگ

  انتخابات در نظام‌های سیاسی یکی از شاخصه‌های مهم پایداری یک نظام و پایگاه مردمی حکومت‌ها محسوب می‌شود. بنابراین ضرورت دارد اولویت تمامی جریان‌های سیاسی مستقل از این‌که چه کسی بر مسند ریاست جمهوری بنشیند، حضور پرشور و حداکثری آحاد مردم باشد. در این میان صدا و سیما همچون گذشته نقش قابل توجهی در حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی ایفا کرده است.

 • نقش بی‌بدیل رسانه ملی در پژواک یک حماسه بزرگ

  انتخابات در نظام‌های سیاسی یکی از شاخصه‌های مهم پایداری یک نظام و پایگاه مردمی حکومتها محسوب می‌شود. بنابراین ضرورت دارد اولویت تمامی جریانهای سیاسی مستقل از اینکه چه کسی بر مسند ریاست جمهوری بنشیند، حضور پرشور و حداکثری آحاد مردم باشد. در این میان صدا و سیما همچون گذشته نقش شایان توجه‌ای در حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی ایفا نموده است.

 • گمشده در هیاهو

  امروز هم اتفاق افتاد، دقایق اولیه بامداد برخورد دو دستگاه سواری و سه نفر مجروح، تمامی ندارد کابوس هر روزه ما، از کابوسی به کابوسی دیگر، کسی می‌رود و کسانی دیگر از رفتنش به خاکستر می‌نشینند، خاکستری که سرد است و بی‌نهایت تلخ، کابوسی که می‌بلعد همه تن و جان و سرخوشی‌مان را و اگر نبلعد جراحتی فراتر از مرگ را نصیبمان می‌کند.

 • مشق خود باوری

  روز گذشته مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام، قشرهای مختلف مردم و سفیران کشورهای اسلامی به موضوع انتخابات اشاره داشتند و تاکید کردند: ملت با حضور در انتخابات پیش رو، دشمنان اسلام و ایران را مأیوس خواهد کرد ضمن این‌که لازم است نامزدهای محترم به مردم قول دهند برای پیشرفت کشور و باز کردن گره‌ها، نگاهشان به خارج از مرزها نخواهد بود.

 • آقای رئیس و مردان ستاره‌دار

  تعریف منافع، اهمیت جایگاه برای بسط سلطه و فهم جهان از یک منظر ملی‌گرایانه بیشترین اعتبار و اهمیت را به ضرورت مجموعه‌ای مشخص از ارزش‌ها، نهادها و نگرش‌ها اعطا می‌کند.

 • عبور از ترامپیسم

  در فاصله سال‌های 1618 تا 1648 جنگ‌های 30 ساله در اروپا به‌وقوع پیوست. این جنگ‌ها واکنشی قومی در برابر هژمونی پادشاهی مقدس رومی ـ آلمانی بود. در پایان این دوره 30‌ساله نشان‌دهنده این واقعیت بود که هیچ‌یک از دولت‌های اروپایی نمی‌توانست همچون نقش قدرت برتر را در عرصه سیاست این قاره بازی کند.

 • آمریکا و 2 سناریو درباره برجام

  رئیس‌جمهور آمریکا طی روزهای اخیر در گفت‌وگویی مدعی شد ایران روح توافق هسته‌ای را نقض می‌کند و در عین حال احتمال خروج از توافق هسته‌ای را ناممکن ندانست.

 • تلویزیون رسانه بلامنازع انتخابات

  تلویزیون یکی از مهم‌ترین رسانه‌ها در جهان امروز است و مهم‌ترین ابزار شکل‌دهی به افکار عمومی تلقی می‌شود.

 • رادیو؛ رسانه ماندگار

  چهارم اردیبهشت سالروز آغاز به کار رادیو در کشور ماست. رادیوی ما امروز هفتاد و هفتمین سال فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد؛ سال‌هایی پرفراز و نشیب و پر از تحولات شگرف سیاسی و فرهنگی و دگرگونی‌های ارتباطی و رسانه‌ای که هویت کنونی رادیو را شکل داده‌اند.

 • عربستان در وضعیتی نامساعد

  «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان فرمان‌هایی در جهت عزل و نصب افراد نظامی و غیرنظامی صادر و تغییراتی را در کابینه این کشور به وجود آورده است. این تغییرات از چند محور عمده قابل بحث است:

 • منافع گروهی و جناحی آفت فعالیت‌ شوراها

  انتخابات شوراهای شهر و روستا یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران است. این انتخابات از سال‌های پیش تاکنون نشان داده که یک امر صوری و تشریفاتی نیست بلکه مردم کاملا حس می‌کنند اداره یک شهر به مثابه اداره خانه آنهاست.

 • شادی و نشاط بپراکنید

  گاهی به من می‌گویند شما پارتنر (همبازی) مهربانی برای بازیگران هستید و با گروه فیلمسازی، به خوبی و شادی و خوشی همراهی می‌کنید.

 • مکرون می‌تواند پیروز دور دوم باشد

  انتخابات در فرانسه بر مبنی تکثر نامزدها شکل گرفته است. جناح‌های مختلف با ایده‌های متنوع در انتخابات امروز شرکت کرده‌اند که از میان نامزدهای موجود،‌ رقابت اصلی میان امانوئل مکرون، رهبر جنبش «به پیش»، خانم مارین لوپن، رئیس «جبهه ملی» از گرایش راست افراطی و فرانسوا فیون، از راست میانه جمهوریخواه در جریان است.

 • قمار به سبک محافظه‌کار داونینگ استریت

  اعلام ناگهانی برگزاری انتخابات زودرس سراسری در بریتانیا توسط ترزا می، نخست‌وزیر و رهبر حزب محافظه‌کار بریتانیا برای بسیاری از مردم، رسانه‌ها و سیاست‌ورزان این کشور غافلگیر‌کننده به نظر آمد.