• سوم خردادهای پیش رو

  انقلاب اسلامی از بدو پیروزی تاکنون همواره با حجم وسیع و متنوعی از توطئه‌ها و اقدامات خصمانه از سوی دشمنان بویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی روبه‌رو بوده است.

 • سینما پای تلویزیون

  امروزه بعد از گذشت نزدیک به 80 سال در همه جای دنیا و ازجمله در کشور ما تبلیغات تلویزیونی از تاثیر گذارترین انواع تبلیغات به‌حساب می آید. تاثیری که می تواند روی انواع کسب و کار تاثیری جدی داشته باشد.

 • فتح خرمشهر؛ تحقق وعده الهی

  دفاع مقدس، فصلی بسیار باشکوه در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و مردم متدین و ولایت مدار کشورمان است؛ در این هشت سال قله‌های بلندی از مقاومت، فداکاری، ایثارگری را از رزمندگان عزیز و مردم خستگی‌ناپذیر کشورمان شاهد بودیم، که همه این ایثارگری‌ها را در خاطراتی که از رزمندگان عزیز به جامانده، مشاهده می‌کنیم، حتی در کتاب‌هایی که به بیان خاطرات این عزیزان پرداخته و بعضا هم مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری قرار گرفته‌اند تا جایی که ایشان در مقدمه تعدادی از این کتاب‌ها، یادداشت‌هایی را هم مرقوم فرموده اند که از اهمیت زنده نگاه داشتن خاطرات آن روزهای مقدس حکایت می‌کند‌.

 • سید سلیم؛ تصویری نادیده از روحانیت

  «سید سلیم» روحانی سریال رمضانی «سر دلبران» از آن روحانیونی است که حتما تعجب شما را تاکنون برانگیخته است. تصویری که از روحانی در این مجموعه تلویزیونی به مخاطب نشان داده شده متفاوت از تصویری است که اغلب در قاب تلویزیون به نمایش در آمده است.

 • نوبت تصمیم

  برجام به روزهای سخت و کم‌فروغش رسیده و دیگر نه از آن عبارت‌های مبالغه‌آمیز و حماسی در وصف «فتح‌الفتوح» دولت خبری هست و نه از دفاع جانانه مدافعان برجام. حالا همه به این فکر می‌کنند که آقای روحانی با برجامی که حکم «همه چیز» را برای دولت‌اش داشت چه می‌کند و چگونه این سبوی شکسته و پیمانه‌ ریخته را سر و سامان می‌دهد.

 • زندگی را مدیریت کنیم

  از مهم‌ترین دلایل تشکیل خانواده به عنوان کوچک‌ترین واحد اجتماعی می‌توان به بقا و حفظ جامعه از بی‌بند وباری اشاره کرد. نیاز جنسی، یکی از غرایز نهان در تمام موجودات زنده است که امروزه میان انسان‌ها به دلایل مختلف مشکلات جدی به وجود آورده است.

 • اروپا به تضمین‌هایش فکر کند

  استراتژی جمهوری اسلامی ایران در زمینه فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای، کاملا شفاف و روشن است و به دو دلیل، گفت‌وگو و مذاکره پیرامون حوزه موشکی و دفاعی و نظامی کشور،‌ غیرممکن است. اول این‌که ورود به این حوزه‌ها خط قرمز نظام است و این موضوع به دستگاه دیپلماسی اعلام شده و به هیچ‌وجه بحث موشکی و دفاعی کشورمان قابل مذاکره با هیچ احدی نیست.

 • تلویزیون ابزار قدرتمند فرهنگ‌سازی

  انتقال پیام به دیگری و رساندن محتوایی به انسان‌های دیگر از دیرباز مورد توجه بشر قرار داشته است. انسان‌ها برای آن‌که حرف خود را به همنوعانشان برسانند راه‌های مختلفی را آزمودند، تلاش‌های بسیاری برای «ارتباط» صورت گرفت از آتش و دود گرفته تا سنگ‌نگاره‌ها و کتابت و صنایع مختلف هنری و ادبی تا به زمان معاصر که اختراعات الکتریکی و الکترونیکی برای رساندن پیام صورت گرفت.

 • سلامت با خیران سلامت

  سه کارکرد اصلی در حوزه داخلی در دولت‌ها وجود دارد، آموزش، امنیت و سلامت. اینها مسائلی است که باید توسط دولت‌ها به نحو احسن انجام شود، اما طبیعی است دولت‌ها برای انجام این سه وظیفه اصلی با محدودیت‌هایی مواجه هستند. همین‌جاست که این ضرورت احساس می‌شود مردم در قالب خیرین به این عرصه‌ها وارد شوند تا کشور در این حوزه‌های سه گانه به استانداردهای لازم برسد.

 • گفتن ‌یا نگفتن مساله این است

  یکی از نگرانی‌های اصلی افرادی که سرپرستی کودکی را قبول می‌کنند این است که چه زمانی به کودک بگویند والدین زیستی آنها نیستند، البته بسیاری نیز تصور می‌کنند اصلا نباید این راز را فاش کنند.

 • مدرک‌ سوزی نکنیم!

  این روزها اعتراضات دانش آموختگان رشته‌های محیط زیست و منابع طبیعی در مورد نحوه گزینش رشته‌های تحصیلی غیرمرتبط در آزمون استخدامی سال 1397 به رسانه‌ها کشیده شده است.

 • انتقال آب؛ آخرین راه

  وزارت نیرو به سازمان حفاظت محیط‌زیست اعلام کرده است قصد دارد برای تامین آب مورد نیاز سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان رضوی در دریای عمان آب شیرین‌کن نصب کند. گزارش‌های ارائه شده به سازمان حفاظت محیط‌زیست و مطالعات ارزیابی زیست‌محیطی نیز متعلق به سه استان یاد شده است. اگرچه خبرهایی درباره انتقال آب به 17 استان منتشر شده اما وزارت نیرو هنوز درباره انتقال آب به 17 استان، اطلاعی به محیط‌زیست نداده و مشخص نیست در آینده چه برنامه‌ای دارد.

 • چراغی که به خانه روا نیست!

  حدود دو سال پیش در همین ستون در مطلبی با عنوان «تعمیر خودرو در چشم‌پزشکی» به این موضوع پرداخته‌ام که اگر تصور انجام جراحی قلب و مغز توسط کارشناسان محیط زیست ترسناک باشد که هست، بیکاری تحصیلکرده‌های محیط زیست و سپردن اتاق عمل طبیعت کشور به غیرمتخصصان هم اسفبار است.

 • فرصت مناسب برای اجرایی کردن قاعده نفی سبیل

  مساله مقابله با تهاجم اقتصادی موضوعی ایدئولوژیک و عقیدتی است. شما در همه مکاتب فکری و جریان‌های ایدئولوژیک می‌بینید در این باره از سوی تنظیم‌کنندگان عقاید دینی یا فلسفی موضعگیری شده است. در اندیشه اسلامی هم مساله مقابله با تهاجم به طور کلی مطرح بوده و قاعده مهم «نفی سبیل» هم بر این اساس طبق احکام اسلامی استنباط می‌شود.

 • ادب رفاقت

  آفتاب مستقیم توی کله ام می خورد . آن موج های معروف که در انتهای افق دید از روی آسفالت بلند می شود و همه دیده ایم را به راحتی می شد در دو متری دید . به قول ما بمی ها خرما پزان بود.