• نقش بی‌بدیل جبهه مقاومت در شکست داعش

  نقشی که جبهه مقاومت در شکست گروه تروریستی داعش ایفا کرد نقش بی‌بدیلی بود به این معنی که هیچ قدرتی این توان را نداشته که در برابر پدیده شوم تروریستی که مورد حمایت همه‌جانبه نظام سلطه با محوریت آمریکا و صهیونیسم است، بایستد و در حداقل زمان ممکن این شکست را متوجه جریان بزرگ تروریستی داعش کند.

 • مانور بحران برای رسانه‌ها

  عملکرد رسانه‌های سنتی در دوران قبل از ظهور فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی گرچه با نقدهایی همراه بود، اما هیچ‌گاه هویت و مرجعیت این رسانه‌ها مورد تهدید قرار نمی‌گرفت. حالا عصر رقابت است و رسانه‌های سنتی نمی‌توانند مانند گذشته عمل کنند؛ بخصوص در شرایط بحرانی و در زمان وقوع حوادث طبیعی و اتفاقات غیرمترقبه!

 • دیپلماسی محیط زیست در سکوت رسانه‌ای

  محیط‌ زیست مقوله‌ای بدون مرز است. چالش‌هایی نظیر گردوغبار، حقابه رودخانه‌ها و تالاب‌های مرزی، بیماری‌های حیات وحش، آلاینده‌های دریایی و مانند اینها، محدود به چارچوب‌های داخلی و جغرافیایی نیستند و نمی‌توان حل و فصل مشکلات و تنش‌های موجود را بدون به‌کارگیری هوشمندانه دیپلماسی انتظار داشت.

 • پایان کار داعش در منطقه

  سردار قاسم سلیمانی در پیامی به محضر رهبر معظم انقلاب پایان سیطره شجره خبیثه داعش را اعلام کرد و آن را نتیجه رهبری حکیمانه ایشان و مجاهدت شهدای مدافع حرم، حمایت ملت ایران و پایداری ملت، دولت و ارتش عراق دانست.

 • هیس! به بیرانوند توهین نکنید

  «افراط و تفریط» ؛ تقریبا اغلب کسانی که دور و بر ما طرفدار فوتبال هستند از دایره این دو واژه نمی توانند بیرون بروند.

 • اراده جمعی برای نجات صنعت پوشاک

  با درنظر گرفتن فرمایش‌های مقام معظم رهبری که تاکید کرده‌اند، آنچه را که داخل ایران تولید می‌شود، نباید وارد کرد، لازم است درباره وضعیت صنعت پوشاک کشورمان و ممانعت از واردات بی‌رویه و قاچاق پوشاک خارجی، برنامه‌ریزی و دقت عمل بالاتر صورت ‌پذیرد.

 • گرد فراموشی روی گرد و غبار ‌

  برخلاف آنچه بعضا ادعا می‌شود، منشأ عمده معضل ریزگردها که سال‌هاست بلای جان مردم در استان‌هایی مانند خوزستان و سیستان و بلوچستان شده است، در داخل کشور است؛ به طور مثال، کاهش شدت بارش و خشک شدن تالاب‌های هورالعظیم و شادگان در سال‌های اخیر سبب شده است مناطق وسیعی از استان خوزستان به شنزار و شوره‌زار تبدیل شود.

 • ترامپ در شرق آسیا، تشدید نظامیگری

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اولین سفر خود به شرق آسیا را با سه هدف عمده یعنی ایجاد اجماع منطقه‌ای علیه برنامه‌های هسته‌ای کره شمالی، مذاکره پیرامون ایجاد منطقه اقتصادی حوزه اقیانوس‌های هند و آرام و توسعه همکاری‌های تجاری با خاوردور آغاز کرد.

 • عقب نشینی عربستان در بحران قطر

  وزیر خارجه عربستان مدعی شد که قطر به برخی از خواسته‌های اصلی 4 کشور عربی تن داده و ما منتظر اقدامات این کشور درخصوص اخوان المسلمین و حامیان تروریسم هستیم.

 • مردم زلزله زده چه می خواهند؟

  زلزله کرمانشاه باعث شد تا ضعف برخی مسئولین در حوزه مدیریتی خود آشکار شود.

 • اتحادی که زلزله را شرمنده کرد

  همان شبی که زلزله اتفاق افتاد هر کسی فارغ از لباس و آیین، مذهب و پست به یاری زلزله زدگان شتافت. سپاه، ارتش و البته مردم اعم از شیعه و سنی در این حادثه غمبار دست به دست هم دادند تا کمترین هزینه به مردم آسیب‌دیده منطقه وارد شود.

 • ضرورت توجه به سلامت و امنیت روانی زلزله‌زدگان

  اثرات حوادت و فجایع ویرانگری همچون زلزله غرب کشورمان، نه‌تنها در سطح آثار پرشمار جانی و هنگفت مادی و فیزیکی محدود نمی ماند بلکه بسیار پردوام‌تر از آن، ابعاد روانی و اجتماعی را نیز در برمی‌گیرد. بخصوص سلامت روان و احساس امنیت حادثه‌دیدگان را آنچنان دستخوش آسیب می‌سازد که اعاده آن جز با اهتمام عمومی و یاری مسئولانه همگان میسر نمی‌شود.

 • ریشتر همدلی

  شدت زلزله را با واحد ریشتر می‌سنجند و این واحدی است که ایرانیان در طول تاریخ خاطره تلخی از آن دارند؛ خصوصا مواقعی که خشم طبیعت لرزش‌هایی با ریشتر بالا را همراه داشته است.

 • رواج فضای مجازی با رنگ باختن مطبوعات

  آسیب رواج بی‌رویه فضای مجازی را در درجه اول به دلیل بی‌کاری مفرط نسل جوان می‌دانم؛ چراکه این افراد بخش عمده استفاده‌کنندگان از فضای مجازی را تشکیل می‌دهند. این‌که امروزه در این تله افتاده‌ایم، به این دلیل است که سرگرمی جایگزین نداریم و حتی نرخ کار کردنمان هم به میزان کشورهای دیگر نیست.

 • لبنان؛ پسا حریری...

  سعد حریری سرانجام پس از چند روز بلاتکلیفی در ریاض با استقبال مکرون در کسوت نخست‌وزیر لبنان به پاریس رفت البته بدون همراهی فرزندانش، همراهانی که در ریاض به پاشنه آشیل حریری و اهرم فشار سعودی‌ها بر حریری تبدیل شده‌اند.

 • آمریکا عامل اخلال کمک رسانی به زلزله زدگان ایران

  تحریم های اقتصادی حتی به کمک های آمریکایی ها به زلزله زدگان کرمانشاه ایران هم رحم نکرد.

 • «موقعیت بحران» و کارکرد رسانه رسمی

  شرایط و حوادث مختلف در دوره‌های زمانی خاص یکباره مورد توجه بدنه اجتماعی قرار می‌گیرد. شرایطی که ممکن است موجد موقعیتی باشد که طبق تعریف رسانه‌ای، به آن «موقعیت بحران» می‌گویند. بعضی مواقع این دوره ممکن است معطوف به پرونده‌ای سیاسی یا یک گردهمایی بزرگ فرهنگی باشد و بعضی مواقع همان بحران آشنا برای مردم است. نظیر حادثه‌ای عمیق و پرخبر مثل زلزله کرمانشاه.

 • سعودی‌ها برای تغییر شرایط به هر دری می‌زنند

  سعودی‌ها که روزی داعیه رهبری جهان اسلام را داشتند امروز دست به دامن بزرگ‌ترین دشمن جهان اسلام یعنی رژیم اشغالگر قدس شده‌اند تا شاید آنها را در دستیابی به خواسته‌هایشان در منطقه یاری کند.