• قدرت پدافندی ارتش سوریه مانعی در برابر تجاوزات آینده غرب

  یکی از آثار تجاوز نظامی مستقیم آمریکا متحدانش یا جنگ‌های نیابتی که در منطقه به ویژه در سوریه شکل گرفت، کشیده شدن ارتش‌های کشورهایی از جمله سوریه و عراق به سمت خوداتکایی و ارتش‌های ملی و حرفه‌ای است.

 • ماموریت غیرممکن

  آمریکا ، انگلیس و فرانسه ساعات اولیه بامداد روز شنبه با یکصد موشک نقاطی ازسوریه را هدف قرار دادند.

 • چرا اردوغان کاسه داغ‌تر از آش شد

  هدف اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از حمایت همه جانبه از موشکباران سوریه چه بود؟ مگر تا چند روز پیش ترکیه علیه آمریکا سخن نمی‌گفت و اردوغان آمریکا را عامل رشد و گسترش گروه‌های تروریستی ازجمله داعش معرفی نمی‌کرد؟ مگر اردوغان بشدت از حمایت آمریکا از کردهای سوری نگران و آزرده خاطر نبود پس چه شد با حملات موشکی آمریکا وی به استقبال از آنها شتافت و دوباره به مواضع نخستین خود درمورد سوریه بازگشت؟

 • مسکو اعلام کرد

  شناسایی عاملان ساخت ویدئوهای جعلی درباره حادثه شیمیایی «دوما»

  نماینده روسیه در سازمان منع گسترش تسلیحات اتمی روز دوشنبه گفت این کشور عاملان ساخت ویدئوهای جعلی درباره حمله شیمیایی ادعایی در منطقه «دوما» در سوریه را شناسایی کرده است.

 • نماینده آمریکا در سازمان ملل ادعا کرد:

  هدف حمله به سوریه جلوگیری از نفوذ ایران بود

  نماینده آمریکا در سازمان ملل با تکرار ادعاهای بی‌اساس و واهی واشنگتن علیه کشورمان گفت که یکی از اهداف حمله به سوریه، جلوگیری از گسترش نفوذ ایران در منطقه بوده است.

 • فرانسه و آلمان ترامپ را عصبانی کردند!

  رئیس‌جمهور آمریکا ماه گذشته میلادی زمانی که متوجه شد فرانسه و آلمان به همراه سایر متحدان اروپایی‌اش دیپلمات‌های روس کمتری را نسبت به ایالات متحده اخراج کردند، از شدت عصبانی فریاد کشید.

 • هزینه‌تراشی‌های بن‌سلمان برای عربستان

  سفرهای دوره‌ای محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به آمریکا، انگلیس و فرانسه در چارچوب بحران داخلی عربستان سعودی و نقش تکدیگری سیاسی بن سلمان در پایتخت‌های کشورهای غربی، قابل تجزیه و تحلیل است.

 • سیاهه شکست‌های منطقه‌ای عربستان

  تحولات منطقه در طول دو دهه گذشته روند پرشتابی گرفته و پای نیروهای فرامنطقه‌ای بیش از گذشته به این نقطه باز شده است. در چنین آشفته‌بازاری که مدعیان ریز و درشتی نیز برای باوراندن جایگاه نداشته خود در عرصه بین‌المللی گرد و خاک ‌راه می‌اندازند، حاکمان عربستان سعودی‌ هم به گمان این‌که فرصت برای عرض اندام آنها فرارسیده با طرح‌های شتاب‌زده و غیرمنطقی اقداماتی برای تاثیرگذاری در عرصه منطقه‌ای انجام داده‌اند؛ تلاشی که البته تاکنون نتیجه‌ای جز شکست برای مقامات سعودی در پی نداشته‌ و ‌گویی قطار شکست‌های آنان در مسیر سراشیبی قرار گرفته و قصد توقف ندارد.

 • صباح زنگنه در گفت‌وگو با جام‌جم مطرح کرد:

  کلاه گشاد یانکی ها بر سر سعودی

  طی هفته‌های اخیر شاهد شدت یافتن اظهارات ضد ایرانی بن سلمان و طرح ادعاهای بی‌اساس او علیه کشورمان هستیم.