• پوتین پیشتاز انتخابات روسیه

  رییس‌ کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه نتایج اولیه انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را اعلام کرد که بر اساس آن همان‌طور که انتظار می‌رفت، ولادیمیر پوتین توانسته پیروزی را از آن خود کند.

 • احتمال خروج ترامپ از برجام

  رئیس کمیته روابط خارجی سنا تصریح کرد که اگر اروپایی‌ها در ارتباط با چارچوبی درباره برجام به توافق نرسند، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه مه احتمالاً از این توافق هسته‌ای خارج می‌شود.

 • هدیه دونالد ترامپ به رهبر کره شمالی

  نباید انتظار داشت تصمیم بی‌مقدمه و هیجانی دونالد ترامپ برای پذیرش دعوت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ماه می‌چندان برای رئیس جمهور آمریکا خوش‌یمن باشد. برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت چنین دیداری به یک دیپلماسی هوشمندانه و سخت‌گیرانه نیاز است مانند آنچه هنری کیسینجر پیش از دیدار تاریخی نیکسون از چین در سال 1972 انجام داده بود. ترامپ پیش از آن‌که شخصا وارد گود شود باید منتظر نتیجه مذاکرات اولیه می‌ماند.

 • چه کسانی بر آمریکا حکومت می‌کنند؟

  هنگامی که این سوال طرح شود که چه کسانی حقیقتا بر ایالات متحده آمریکا حکومت می‌کنند، پاسخی که در وهله نخست داده می‌شود این است که ملت آمریکا حاکم حقیقی این سرزمین است؛ چرا که در این کشور دموکراسی وجود داشته و مردم این کشور، مقامات کاخ سفید (رئیس‌جمهور) و پارلمان (مجلس نمایندگان ایالات متحده که شامل سنا و کنگره می‌شود) را انتخاب می‌کنند و در فضایی کاملا آزاد مسئولان ایالات متحده با رای مردم این کشور انتخاب شده و بر این سرزمین حکمرانی می‌نمایند؛ از این‌رو حاکم حقیقی سرزمین آمریکا، مردم این کشور محسوب می‌شوند.

 • چرا تیلرسون برکنار شد؟

  گماردن رکس تیلرسون در کسوت وزیر خارجه آمریکا توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور، هم یک کودتا و هم یک نماد برای ترامپ محسوب می‌شد.