stats
 • جام‌جم در گفت‌وگو با دکتر محمدصادق کوشکی بررسی کرد

  راز تلاش آمریکا برای حضور در سوریه

  حالا که داعش تا اندازه زیادی تضعیف شده است، آمریکا از آموزش و تجهیز نیروی 30 هزار نفری در سوریه برای مقابله با داعش و خطر بازگشت آن سخن می‌گوید. هر چند در پاسخ به واکنش‌های منفی دیگر کشورها، مقام‌های آمریکایی این ادعای خود را اصلاح کردند و هدف از تجهیز و آموزش نیروهای مورد نظر خود را مقابله با دولت سوریه اعلام کردند، اما به نظر می‌رسد آمریکا از طرح خود اهداف دیگری را دنبال می‌کند. در این زمینه با دکتر محمدصادق کوشکی، استاد دانشگاه تهران و کارشناس مسائل غرب آسیا گفت‌وگو کردیم.

 • آمریکا و تشکیل نیروی 30 هزار نفری در شمال سوریه

  پس از آغاز ناآرامی‌ها در سوریه اوایل سال 2011، آمریکا همراه متحدان عرب و غربی خود، سیاست حمایت و تجهیز گروه‌های تروریستی را در این کشور به منظور سرنگونی دولت قانونی سوریه در پیش گرفت و در این مسیر، منابع مالی و انسانی هنگفتی هزینه کرد.

 • تقابل ترکیه و آمریکا در سوریه

  در پی اظهار نظر مسئولان آمریکایی مبنی بر ادامه حضور نظامی این کشور در سوریه و همچنین اعلام قصد خود برای ایجاد نیروی شبه‌نظامی 30 هزار نفری در شمال سوریه،‌ این پرسش در محافل سیاسی مطرح شد که آیا شرایط و روند تحولات سوریه در مسیر جدیدی در حرکت است؟ بویژه این‌که بخش عمده‌ای از خاک سوریه که پیش‌تر توسط گروه‌های تروریستی به اشغال در آمده بود در اختیار و حاکمیت دولت سوریه قرار گرفته است.

 • اشپیگل درباره همنوایی اروپایی‌ها با آمریکا درباره برجام و تحریم‌های ایران افشاگری کرد

  تحریم برای حفظ برجام

  «برجام یکی از بدترین توافقات تاریخ است.» این جمله‌ای است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در دوران مبارزات انتخاباتی خود از آن دم می‌زد. حال که او به کاخ سفید راه یافته همچنان بر این گفته باور دارد و در تلاش است با تضعیف توافق هسته‌ای با ایران و بی‌خاصیت کردن آن، ایران را تحت فشار قرار دهد تا از آن خارج شود.

 • وزارت کشور بحرین مدعی شد

  بازداشت 47 نفر به اتهام همکاری با سپاه پاسداران، حزب‌الله و حشد الشعبی

  وزارت کشور بحرین طی بیانیه‌ای مدعی شده که 47 نفر را به اتهام همکاری با سپاه پاسداران ایران، حزب‌الله لبنان و حشدالشعبی عراق بازداشت کرده که قصد ترور برخی از مقامات این کشور را داشته‌اند.

 • ترامپ: خوبیم، بهتر از اینم میشیم!

  رئیس‌ جمهور آمریکا در سالگرد یک‏سالگی ورود به کاخ سفید که با تعطیلی دولت فدرال همراه است، از دستاوردهایش دفاع کرد و گفت نه‏‎تنها عملکرد خوبی داشته بلکه بیش از این‎ها در راه است.