• بازگشت کوآگاها به آفریقای جنوبی

  جام جم آنلاین: کوآگا (quagga ) زیر گونه جنوبی منقرض شده گورخر دشتی است که در جنوبی ترین بخش آفریقای جنوبی زندگی می کرد. کوآگا کاملا مشابه گورخر دشتی بود اما فقط سر و گردن و شانه هایش راه راه بوده و قسمت های عقب بدن حیوان به رنگ قهوه ای بسیار کمرنگ بود. این حیوان به دلیل کشتارش از سوی مهاجران بوئر برای استفاده از گوشت و پوستش در اواخر قرن نوزدهم نسلش به کلی منقرض گردید. از حدود 30 سال پیش دانشمندان به کمک دی ان ای این حیوان که مشابه گورخر بود موفق شدند در طول پرورش 5 نسل از این زیرگونه سرانجام نسل منقرض شده آن را احیا کنند. اکنون ، کوآگاها دوباره به دشت های آفریقای جنوبی بازگشته اند. تفاوت آنها با گورخرهایی که از طریق تولید مثل جنسی با اسب یا الاغ متولد می شوند این است که آنها قادر به تولید مثل نبوده اما کوآگاهای النسبرگ در دره ریئبک در دامنه کوه های کیپ غربی در 90 کیلومتری شهر کیپ تاون زاد و ولد می کنند. 30 بهمن 94. منبع: AFP/Archives RODGER BOSCH . گزارش بهرام افتخاری.

 • اختصاصی جام جم آنلاین

  10 عکس برتر ورلد پرس فتو

  در این گزارش تصویری 10 عکس برتر از بخش های مختلف ورلد پرس فتو را انتخاب کرده ایم. ورلد پرس فتو معتبرترین جایزه فتوژورنالیسم روز پنجشنبه 18 فوریه ( 29 بهمن) برندگان جوایز 7 بخش این مسابقه بسیار معتبر رسانه ای را اعلام کرد.

  • جمعه 30 بهمن 1394 17:07
  • خبر
 • اختصاصی جام جم آنلاین

  بهترین عکس فتوژورنالیسم سال

  ورلد پرس فتو معتبرترین جایزه فتوژورنالیسم به وارن ریچاردسون فتوژورنالیست استرالیایی تعلق گرفت. برگزارکنندگان مسابقه ورلد پرس فتو روز پنجشنبه 18 فوریه ( 29 بهمن) اعلام کردند که عکسی تحت عنوان« امید به یک زندگی جدید » را به عنوان بهترین عکس این مسابقه بسیار معتبر رسانه ای انتخاب کرده اند.

 • دور دنیا به روایت تصویر

  جام جم آنلاین: فرصت طلبی و سلیقه در انتخاب سوژه توسط عکاس و در عین حال حضور او در زمان و مکان مناسب دلیل اصلی جذابیت عکس است. نگاهی به 10 عکس تماشایی از دور دنیا که نیازی به توضیح ندارند. 24 بهمن 94. منبع : Flickr .گزارش: بهرام افتخاری.

 • عکس های دیدنی از پرندگان

  جام جم آنلاین: حیوانات همواره از سوژه های مورد علاقه عکاسان بوده اند حتی اگر عکاس حرفه ای حیات وحش نباشند. پرندگان از جمله سوژه های جذاب برای عکاس ها هستند.عکس ها به اندازه ای جذاب و گویا هستند که نیاز به هیچ توضیحی ندارند. 10عکس تماشایی از پرندگان. 24 بهمن 94. منبع: Flickr. گزارش : بهرام افتخاری.

 • 10 عکس از مردم دنیا

  جام جم آنلاین: در این گزارش تصویری 10 عکس از مردم دنیا از اقوام گوناگون و در سنین مختلف ارائه می شود. عکس ها گویا بوده و نیاز به توضیح ندارند. 16 بهمن 94. منبع : Flickr .گزارش: بهرام افتخاری.

 • عکس های تماشایی از جانوران

  جام جم آنلاین: حیوانات همواره از سوژه های مورد علاقه عکاسان بوده اند حتی اگر عکاس حرفه ای حیات وحش نباشند. عکس ها به اندازه ای جذاب و گویا هستند که نیاز به هیچ توضیحی ندارند. نگاهی به 10 عکس تماشایی از حیوانات. 16 بهمن 94. منبع: Flickr. گزارش : بهرام افتخاری.

 • دور دنیا به روایت تصویر

  جام جم آنلاین: فرصت طلبی و سلیقه در انتخاب سوژه توسط عکاس و در عین حال حضور او در زمان و مکان مناسب دلیل اصلی جذابیت عکس است. نگاهی به 10 عکس تماشایی از دور دنیا که نیازی به توضیح ندارند. 9 بهمن 94. منبع : Flickr .گزارش: بهرام افتخاری.

 • مناظر زیبای زمستانی

  جام جم آنلاین: با اینکه در نقاط مختلف کشورمان در روزهای اخیر برف باریده است اما هنوز تهران در حسرت بارش یک برف درست و حسابی است.در این گزارش تصویری 10 منظره را انتخاب کرده‌ایم که مدتها است دستکم ما تهرانی ها آنها را ندیده و داریم فراموششان می کنیم. عکس ها به اندازه ای بدیع و گویا هستند که نیاز به توضیح نداشته تا لذت تماشای آنها دوچندان شود. 9 بهمن 94. منبع : Flickr .گزارش: بهرام افتخاری.

 • 10 عکس از مردم جهان

  جام جم آنلاین: در این گزارش تصویری 10 عکس از مردم جهان از اقوام گوناگون و در سنین مختلف ارائه می شود. عکس ها گویا بوده و نیاز به توضیح ندارند. دوم بهمن 94. منبع : Flickr .گزارش: بهرام افتخاری.

 • 10 عکس دیدنی از حیات وحش

  جام جم آنلاین: حیات وحش یکی از سوژه های مورد علاقه عکاسان است حتی اگر عکاس حرفه ای حیات وحش نباشند. عکس ها به اندازه ای جذاب و گویا هستند که نیاز به هیچ توضیحی ندارند. نگاهی به 10 عکس تماشایی از حیوانات. دوم بهمن 94. منبع: Flickr. گزارش : بهرام افتخاری.

 • عکس های تماشایی از حیوانات

  جام جم آنلاین: حیوانات همواره از سوژه های مورد علاقه عکاسان بوده اند حتی اگر عکاس حرفه ای حیات وحش نباشند. عکس ها به اندازه ای جذاب و گویا هستند که نیاز به هیچ توضیحی ندارند. نگاهی به 10 عکس تماشایی از حیوانات. 25 دی 94. منبع: Flickr. گزارش : بهرام افتخاری.

 • 10 چشم انداز دلفریب از کوهستان ها

  جام جم آنلاین: برای این گزارش تصویری 10 چشم انداز دلفریب و رویایی از کوهستان ها را انتخاب کرده‌ایم. عکس ها به اندازه ای زیبا و گویا هستند که نیاز به توضیح نداشته تا لذت تماشای آنها دوچندان شود. 25 دی 94 . منبع : Flickr .گزارش: بهرام افتخاری.

 • 10 عکس از مردم دنیا

  جام جم آنلاین: در این گزارش تصویری 10 عکس از مردم دنیا از اقوام گوناگون و در سنین مختلف ارائه می شود. عکس ها گویا بوده و نیاز به توضیح ندارند. 18 دی 94. منبع : Flickr .گزارش: بهرام افتخاری.

 • عکس های تماشایی از پرندگان

  جام جم آنلاین: حیوانات همواره از سوژه های مورد علاقه عکاسان بوده اند حتی اگر عکاس حرفه ای حیات وحش نباشند. پرندگان از جمله سوژه های جذاب برای عکاس ها هستند.عکس ها به اندازه ای جذاب و گویا هستند که نیاز به هیچ توضیحی ندارند. 10عکس تماشایی از پرندگان. 18 دی 94. منبع: Flickr. گزارش : بهرام افتخاری.