• مرگ همزمان 3 نفر در دریا

  در پی شنا در منطقه شنا ممنوع سه تن هم زمان جان خود را از دست دادند.

 • حکم جالبی که قاضی گنبد کاووسی اعلام کرد

  خدمات عمومی مجانی جریمه رانندگی بدون گواهینامه!

  قاضی دادگاهی در گنبدکاووس، فردی را که بدون گواهینامه رانندگی کرده بود به انجام خدمات عمومی محکوم کرد.

 • بازگشت به آغوش پدر پس از ۹ سال

  با تلاش قضات دادگستری یزد به اختلاف چندین ساله یک زوج پایان داده شد و پسری پس از 9 سال پدرش را در آغوش کشید.

 • صبح امروز رخ داد

  6 مصدوم بر اثر تصادف اتوبوس و کامیون در آزادراه تهران – ساوه

  صبح امروز در پی تصادف یک دستگاه اتوبوس با یک کامیون در آزادراه تهران – ساوه ۶ تن مصدوم شدند.

 • کارشناسان می‌گویند این پروژه درگیر مکان‌یابی اشتباه است که مزیت اقتصادی آن را از بین می‌برد

  پروژه فولاد کردستان و موانع فرارو

  پروژه زنجیره فولاد استان کردستان هرچند می‌تواند راهکاری موثر برای اشتغال پایدار در غرب کشور، جلوگیری از مهاجرت و رونق صنعت و معدن در این منطقه باشد، اما کارشناسان هشدار می‌دهند در صورت تکرار اشتباهات محاسباتی در مکان‌نمایی پروژه و بی‌توجهی به مزیت‌های اقتصادی – جغرافیایی هر منطقه این طرح نیز مانند طرح ذوب‌آهن با بن‌بست‌های اجرایی و عملیاتی مواجه شده و نتیجه‌ای جز هدر رفتن اعتبارات ملی، استانی و دامن زدن به بیکاری و تخریب و ویرانی سرمایه‌های زیست‌محیطی و ملی نخواهد داشت.

 • بازمانده از تحصیل

  عکاس: لیلا قدرت الهی فرد

  استان خراسان شمالی هشت شهرستان وبیش از هزار روستای دارای سکنه دارد، بجنورد مرکز استان خراسان شمالی در شمال شرق ایران واقع شده است ،تعداد بسیار زیادی روستا در دور و نزدیک بجنورد قرار دارد که اکثر روستاها دارای آب و هوای خشک است با وارد شدن به روستاها تعداد بسیار کمی از دختران در روستا دیده می شوند در روستاهایی که آب و هوای مرطوب دارد و سرسبز است بعضی از دختران همراه با پدر و یا مادر در چارچوب مغازه ها ایستاده اند و یا باهم سن و سالهای خود بازی می کنند. دختران ریز نقش چادر به سر که با دندان چادر خود را نگه داشته اند به تندی از روستاعبور میکنند. بیشتر دختران اینجا درس نخوانده اند آنها یا زود ازدوداج کرده اند و به زودی ازدواج خواهند کرد.برای آنها فرصتی و امکانی برای سواد مدرسه ای داشتن وجود ندارد. مدارس در روستا پنج کلاس دارد و کودکان همه در یک کلاس مینشینند و به نوبت به آنها درس داده می شود .در بعضی از روستاها که تعداد دختران بیشتر است روزها با دور هم نشینی و صحبت و قالی بافی سپری می شود . آنها یا به کار خانه مشغولند یا منتظرند که شوهر کنند. تعداد بسیار محدودی از آنها تحصیل کردند آن هم تا پنجم ابتدایی یا نهایت تا ششم.. دختران روستا جز در خانه پنجره ای برای خیره شدن به بیرون باز نمی گذارند رفت و آمد و تردد زیاد دختران در روستا عرف نیست. حتی اگر برای تحصیل باشد. مشکل اصلی انها برای ترک تحصیل این است که سرویسی برای تردد وجود ندارد ومنتظر ایستادن برای ماشین در روستا برای آنها خارج از عرف است اما داشتن سرویس رفت و برگشت هم هزینه ای می خواهد که خانواده ها از عهده آن بر نمی آیند.

 • شامگاه سه شنبه رخ داد

  حمله به منزل منتخب شورای شهر + عکس

  عده ای ناشناس شامگاه سه شنبه به منزل منتخب پنجمین دوره شورای شهر پرند حمله کردند.

 • 40 طرح رسانه ای در سمنان افتتاح شد

  همزمان با سفر معاون امور استان های رسانه ملی به سمنان از 40 طرح فنی، عمرانی و رسانه ای در صدا و سیمای مرکز سمنان بهره برداری شد.

 • «شب فیروزه ای» به استان همدان می رود

  برنامه شب فیروزه ای پس از سفر به استان های فارس، یزد، لرستان و کرمان، از شنبه 28 مرداد به استان همدان می رود.

 • قتل یک کودک با سلاح جنگی / قاتل دستگیر شد

  قاتل امیر حمزه ۷ ساله با تلاش کارآگاهان پلیس جیرفت دستگیر شد.

 • فرمانده پلیس راه کشور:

  بستن کمربند ایمنی برای همه سرنشینان خودرو الزامی است

  فرمانده پلیس راه کشور تاکید کرد که بستن کمربند ایمنی در جاده‌ها برای تمامی سرنشینان خودروها الزامی است.

 • کشف دهها سلاح غیرمجاز در لرستان و مازندران

  دهها سلاح غیر مجاز شکاری در دو استان لرستان و مازندران کشف شد.

 • قاتل دو برادر نقره فروش دستگیر شد

  دایی سنگدل عامل جنایت شهرک سینا

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از دستگیری قاتل دو برادر نقره فروش که شامگاه ٢٣ مردادماه در شهرک سینای این استان به قتل رسیدند، خبر داد.

 • تهدید آب شرب آلوده در 5 شهر مازندران

  اگر تا به امروز دغدغه مردم، مسئولان و فعالان محیط زیست استان مازندران، بلیده شدن تدریجی این استان توسط انبوهی از زباله های رها شده در کوه و جنگل و ساحل و طبیعت بود، امروز نگرانی دیگری به آن افزوده شده، و آن ساخت سد و ایجاد دریاچه ای از آب شیرین بر روی انبوهی از زباله هاست؛ اتفاقی که تداعی کننده فاجعه زیست محیطی سد گتوند در جنوب کشور است؛ آنجا دریاچه ای روی کوهی از نمک و اینجا دریاچه ای روی کوهی از زباله.

 • سمیرم ، سرزمین آسیاب‌های‌آبی

  شهرستان سمیرم در جنوب استان اصفهان واقع شده و از قطب‌های توریستی استان می‌باشد. قدمت سمیرم به 700 سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد، برخی قدمت سمیرم را بسیار بیشتر از این می‌دانند. شهرستان سمیرم از نظر منابع آبی و طبیعی بهترین شهرستان استان اصفهان محسوب می‌شود. سمیرم رتبه اول تولید سیب مرغوب در کشور را دارا می‌باشد.