stats

 • گازگرفتگی ۱۴ نفر در یاسوج

  معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از گاز گرفتگی ۱۴ نفر در یاسوج خبر داد.

 • تیراندازی در کهگیلویه و بویراحمد با کلاشینکف

  منابع آگاه از وقوع تیراندازی در اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خبر می دهند.

 • گزارش جام جم آنلاین از روستای محروم آب بلوط که هنوز آب لوله کشی ندارد

  اینجا زنان کولبرند؛ اما برای آب + عکس و فیلم

  در آب بلوط زنان کولبرند. دبه های چهل لیتری آب را می گذارند روی دوش شان ، سه کیلومتر راه چشمه تا روستا را مدام می روند و می آیند.

 • دخترانِ پیر

  عکاس: حسین معمری

  همه شبیه همند؛ کوچک و بزرگ ، پیر و جوان. اینجا در منطقه محروم زیلایی از توابع مارگون شهر یاسوج، زندگی زنان و دختران بر یک مدار تکرار می چرخد. بر مدار کار. کار اینجا برای زنان و دختران، قبل از طلوع افتاب شروع می شود و تا تاریکی هوا ادامه پیدا می کند؛قصه کار برای تک تک این دختران، از چوپانی و جمع کردن هیزم و بنه چینی به رفت و روب خانه و پختن غذا می رسد و رسیدگی به بچه ها. بار مسیولیتی که از روزهای کودکی شروع می شود و تا روزهای بزرگسالی ادامه پیدا می کند. قصه دختران زیلایی،قصه رنج و محرومیتی مداوم است. محرومیتی ناشی از فقط اقتصادی که وقتی با سوء تغذیه همراه می شود، رد پایش را روی چهره تک تک آنها می گذارد.آنوقت مارال ٢٣ ساله شبیه زنهای سی و چند ساله می شود و چهره فرشته ٢٦ساله ، به ٤٥ساله ها می ماند.
  اینجا همه شبیه همند؛به چشم هایشان که دقیق شوید، یک حرف را می زنند، دست هایشان یک قصه را روایت می کند؛محرومیت اینجا هر روز بر چهره زنان و دختران سیلی می زند.

 • گاز گرفتگی در حمام خوابگاه جان دانشجو را گرفت

  دانشجوی ترم ۹ دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به دلیل گاز گرفتگی در حمام خوابگاه جان باخت.

 • راننده بی‌احتیاط رفتگر را زیر گرفت

  سرپرست شهرداری یاسوج از زیر گرفتن یک رفتگر این شهر توسط راننده بی‌احتیاط خبر داد.

 • غار روستای ده شیخ

  عکاس: محمدرضا قاسمیان

  از جاذبه های ناشناخته ایران در استان کهگیلویه و بویراحمد است جاذبه ای با قدمت 135 میلیون سال که می توان آن را از شگفت انگیزترین جاذبه های ایران نیز دانست.غار ده شیخ برای دسترسی به این جاذبه شگفت انگیز باید ابتدا به شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کنید، بعد از سفر به یاسوج و طی کردن مسافتی حدود 455 کیلومتر به بخش پاتاوه شهرستان دنا می رسید تا پس از آن با گذر از مناظر طبیعی و پل تاریخی پاتاوه به دنیای اسرارآمیز یکی از زیباترین غارهای ناشناخته ایران قدم گذاشته باشید جایی که غارنوردان و کارشناسان به آن لقب «علی صدر2» را داده اند.
  وجه تسمیه غار ده شیخ قرار گرفتن در بالادست روستایی به همین نام است. این غار در طی قرن های متمادی ناشناخته مانده بود تا اینکه چند سال پیش از سوی برخی افراد محلی در روستای ده شیخ پاتاوه کشف شد و تاکنون سه مرحله اکتشاف توسط محققان و غارشناسان در این غار انجام شده است.

 • زندگی در روستاهای منطقه زیلایی بویراحمد

  عکاس: محمدرضا قاسمیان

  مردمان روستاهای مناطق مختلف زیلایی در بویراحمد با اینکه در مشکلات و محرومیت های مختلفی مواجه هستند ولی روح امید به زندگی همچنان جاریست و ادامه دارد. گویا شادی و خوشبختی انسنها فقط امکانات و تجهیزات رفاهی شهر نشینی نیست و روح زندگی در توجه بیشتر به انسانهای همراه و مهمان نواز است.

 • عامل شهادت مامور ناجا در دهدشت کشته شد

  فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سارق و شرور مسلح فراری و عامل شهادت مامور پلیس آگاهی در درگیری مسلحانه در دهدشت به هلاکت رسید.

 • یک کشته و 2 زخمی برجای گذاشت

  سرقت مرگبار از طلافروشی در گچساران +عکس

  فرمانده انتظامی گچساران گفت که در سرقت مسلحانه از جواهر فروشی شهر دو گنبدان مرکز این شهرستان، یک تن کشته و 2 نفر زخمی شدند.

 • ٤ کشته بر اثر واژگونی پراید در جاده یاسوج

  واژگونی خودروی پراید در استان کهگیلویه و بویراحمد منجر به کشته شدن ٤نفر و مجروح شدن یک نفر دیگر شد.

 • تخریب امام زاده‌های جعلی در کهگیلویه وبویراحمد

  امام زاده های قلابی و جعلی که توسط عده ای سودجو در برخی مناطق استان کهگیلویه وبویراحمد بنا شده بود، تخریب شد.

 • برگزاری نشست سراسری معاونان صدای مراکز در یاسوج

  نشست سراسری معاونین صدای مراکز استان‌های صدا و سیما هفتم مردادماه به مدت دو روز و به میزبانی شهر یاسوج برگزار می شود.

 • سفر رئیس کمیته امداد به کهگیلویه و بویراحمد +عکس

  رئیس کمیته امداد در ادامه بازدید های استانی، طی سفری دو روزه به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده تا علاوه بر دیدار با مسئولان استانی با حضور در خانه تعدادی از مددجویان از وضعیت خدمات دهی به آنها مطلع شود.

 • روحانی خیری که راه خدمت به خلق را پیش گرفت

  چه زیباست که ناخواسته آدمی در راهی قدم بگذارد که گویی فقط همین راه بوده و بس.