• دستگیری یک سارق با بیش از 100 فقره سرقت

  سارق حرفه ای پس از متواری شدن، با شلیک 13 تیر جنگی ماموران دستگیر شد.

 • معاون امور استان های رسانه ملی:

  نقد دلسوزانه از اولویت های شبکه های استانی است

  معاون امور استان های رسانه ملی با اشاره به وجود پنج هزار نقطه بدون پوشش رسانه ای در کشور، ابراز امیدواری کرد با همکاری و همراهی دولت و مجلس شورای اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، جشن تکمیل سیگنال رسانی دیجیتال در همه مناطق کشور را برگزار کنیم.

 • زلزله استان های خراسان شمالی و گلستان را لرزاند

  زلزله 3.9 ریشتری صبح امروز استان های خراسان شمالی و گلستان را لرزاند.

 • کلاهبرداری 272 میلیارد ریالی توسط یک زن

  فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی از دستگیری یک کلاهبردار زن با 272میلیارد و 500 میلیون ریال کلاهبرداری در استان خبر داد.

 • کمبود آب در خراسان شمالی

  عکاس: محمد بقال اصغری

  ایران از جمله کشورهایی است که در گروه کشورهای مواجه با کمبود آب قرار دارد. شهر های این کشور و مخصوصا مرکز آن از بارندگی کم و خشکسالی رنج می برند.استان خراسان شمالی در شمال شرق ایران و شهر های آن با این معضل روبرو هستند. بجنوردشیروان، اسفراین، مانه و سملقان، راز وجرگلان، جاجرم، فاروج و گرمه همه این شهر ها به نوعی با این خشکسالی دست و پنجه نرم یکنند.خشکسالی و بارندگی کم در سال های اخیر باعث شده کشاورزی در این مناطق با مشکل روبرو شود و مردان اکثر به کار دامداری و یا برای بدست آوردن پول وگذران زندگی از شهر و یا روستا های خود مهاجرت کنند.زندگی در این مناطق بر دستان زنان و کودکان میچرخد که روز های خود را برای اوردن آب و یا بدون آب سپری میکنند.

 • آخرین جزئیات اختلاس ۴۷ میلیارد ریالی از بانک رفاه کارگران

  رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی در تشریح آخرین جزئیات اختلاس ۴۷ میلیارد ریالی از بانک رفاه کارگران استان خراسان شمالی گفت: به دستور بازپرس پرونده دومین متهم بازداشت شد.

 • بازمانده از تحصیل

  عکاس: لیلا قدرت الهی فرد

  استان خراسان شمالی هشت شهرستان وبیش از هزار روستای دارای سکنه دارد، بجنورد مرکز استان خراسان شمالی در شمال شرق ایران واقع شده است ،تعداد بسیار زیادی روستا در دور و نزدیک بجنورد قرار دارد که اکثر روستاها دارای آب و هوای خشک است با وارد شدن به روستاها تعداد بسیار کمی از دختران در روستا دیده می شوند در روستاهایی که آب و هوای مرطوب دارد و سرسبز است بعضی از دختران همراه با پدر و یا مادر در چارچوب مغازه ها ایستاده اند و یا باهم سن و سالهای خود بازی می کنند. دختران ریز نقش چادر به سر که با دندان چادر خود را نگه داشته اند به تندی از روستاعبور میکنند. بیشتر دختران اینجا درس نخوانده اند آنها یا زود ازدوداج کرده اند و به زودی ازدواج خواهند کرد.برای آنها فرصتی و امکانی برای سواد مدرسه ای داشتن وجود ندارد. مدارس در روستا پنج کلاس دارد و کودکان همه در یک کلاس مینشینند و به نوبت به آنها درس داده می شود .در بعضی از روستاها که تعداد دختران بیشتر است روزها با دور هم نشینی و صحبت و قالی بافی سپری می شود . آنها یا به کار خانه مشغولند یا منتظرند که شوهر کنند. تعداد بسیار محدودی از آنها تحصیل کردند آن هم تا پنجم ابتدایی یا نهایت تا ششم.. دختران روستا جز در خانه پنجره ای برای خیره شدن به بیرون باز نمی گذارند رفت و آمد و تردد زیاد دختران در روستا عرف نیست. حتی اگر برای تحصیل باشد. مشکل اصلی انها برای ترک تحصیل این است که سرویسی برای تردد وجود ندارد ومنتظر ایستادن برای ماشین در روستا برای آنها خارج از عرف است اما داشتن سرویس رفت و برگشت هم هزینه ای می خواهد که خانواده ها از عهده آن بر نمی آیند.

 • سیل در خراسان / مردم در ارتفاعات پناه گرفته‌اند

  معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور از وقوع سیل در درگز، چناران و کلات نادری خبر داد و گفت: حادثه‌دیدگان در ارتفاعات چهلمیر پناه گرفته‌اند.

 • متهم اختلاس هزار میلیاردی بانک ملی دستگیر شد

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی گفت: متهم اختلاس هزار و 66 میلیارد ریالی بانک ملی صفی آباد که متواری شده بود در مناطق جنوبی کشور دستگیر شد.

 • اردوی جهادی در روستای محروم کال شور

  عکاس: محسن رضایی / محمدرضا قاسمیان

  اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه ها در روستای محروم کال شور از توابع شهرستان بجنورد استان خراسان شمالی به فعالیت های عمرانی می پردازند.

 • شکرهای نمک‌زده به مقصد نرسید

  فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی از توقیف محموله 2 هزار تنی شکر آغشته به نمک خبر داد که متخلفان داشتند آن را در کارخانه های سطح کشور توزیع کنند.

 • ارتفاع سیل در مانه و سملقان به 4 متر رسید

  فرماندار شهرستان مانه و سملقان گفت: ارتفاع سیل شدید عصر و چهارشنبه شب در بخش مانه این شهرستان به چهار متر رسید که خسارت زیادی در بخش های کشاورزی و تاسیسات در پی داشت.

 • فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی خبر داد:

  دستگیری باند حرفه‌ای سارقان طلا و جواهر

  فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی از دستگیری باند حرفه‌ای سارقان طلا و جواهرات با بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در استان خبر داد.

 • موتورسواران بی‌کلاه مرگ را در آغوش کشیدند + عکس

  سرعت غیر مجاز یک دستگاه موتورسیکلت به همراه دو سرنشین بی‌کلاه در شهرستان شیروان، حادثه‌ای مرگبار رقم زد.

 • اختلاس جدید در پرونده آلومینای جاجرم

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جاجرم گفت: سه متهم از اختلاس جدید در پرونده آلومینای جاجرم دستگیر و روانه زندان شدند.