• رسيدگي به تخلفات پزشکي در صلاحيت وزارت بهداشت نيست

  رسیدگی به شکایت های جامعه پزشکی براساس قانون به عهده سازمان های نظام پزشکی و پزشکی قانونی به عنوان 2 مرجع رسمی صاحب نظر در این زمینه است و وزارت بهداشت در این زمینه صلاحیت ندارد و بهتر است به وظایف قانونی خود در زمینه تامین بهداشت عمومی اقدام کند.

 • مراجع صنفي جايگزين دادگاه ها

  سخنگوی قوه قضاییه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران از تنظیم لوایح جدید رسیدگی به اختلافات کارگری و جرایم مسائل پزشکی ، دامپزشکی و داروسازی ، جرایم راهنمایی و رانندگی و مسوولیت مدنی کارکنان دولت با حضور کارشناسان زبده این مشاغل در مراجع صنفی و ارائه آن به مجلس خبر داد.

 • فرمانداري آشخانه به تصرف موريانه ها درآمد

  پس از گذشت حدود 20روز از انتشار خبر حمله موریانه ها به شهر آشخانه در خراسان شمالی ، گرچه مسوولان ذی ربط هنوز سراغ موریانه ها نرفته اند ، اما موریانه ها به سراغ مسوولان رفتند و به حوزه استحفاظی فرمانداری این شهر هجوم بردند.

 • عروس و داماد ها بر سفره ميهماني خدا

  در جامعه امروز ما کمتر کسی است که بی تفاوت از صدای بوق ماشین و تزیینات زیبای آن رد شود و برای چند لحظه به نوعی به فکر فرو نرود. هر کدام مان کودک ، جوان و پیر عکس العمل نشان می دهیم.

 • تامين اجتماعي ناگزير به افزايش مستمري بازنشستگان است

  یک نماینده مجلس شورای اسلامی برخلاف ادعاهای مسوولان سازمان تامین اجتماعی مبنی بر احتمال ورشکستگی این سازمان و مشکلات مربوط به پیشی گرفتن مصارف بر منابع گفت: تامین اجتماعی در حال حاضر نه مقروض است و نه دخل و خرجش به هم خورده است.

 • ارائه مجوز تردد به خودروهاي فرسوده تا اطلاع ثانوي

  طرح جمع آوری خودروهای فرسوده که پیش از این بارها از سوی معاون راهنمایی و رانندگی بر اجرای آن از اول آذر تاکید شده بود به دلیل آنچه که فراهم نشدن تسهیلات و پیش زمینه های اجرا اعلام شد ؛ منتفی شد و رانندگان خودروهای فرسوده می توانند با خیال راحت در 7 شهر بزرگ آلوده کشور و البته تهران رفت و آمد کنند.

 • برخي راي ها سبب تمسخر قوه قضاييه است

  امیر عباس سهراب بیگ ، معاون اجرایی قوه قضاییه در جلسه پرسش و پاسخ در جمع استادان و دانشجویان دانشکده علوم قضایی تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت جذب قاضی به جای بسیار خطرناکی رسیده است ، به طوری که هر استانی و هر دادگستری برای خود قاضی تربیت کرده و این در حالی است که این دادگستری ها توانایی تربیت قاضی را ندارند و مدرسان آنها عضو هیات علمی نبوده و از همکاران قضایی یا استادان دانشگاه هستند که تدریس می کنند و حتی دوره های آموزشی به یک سال نیز نمی کشد.

 • تحصيل سياه در کشورهاي ارزان

  خانواده ها از اعزام فرزندان خود برای تحصیل به کشورهای اکراین ، روسیه ، ارمنستان و ایالات بنگار و پونای هند خودداری کنند.
  مدیرکل امور بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم با اعلام این مطلب گفت: تراکم دانشجو در این کشورها که دارای شرایط اقتصادی

 • افزايش سريع و بي سابقه زنان زنداني در امريکا

  جام جم آنلاین: تعداد زنانی که در زندان های ایالتی و سراسری امریکا زندانی هستند در تاریخ این کشور سابقه نداشته و به سرعت نیز در حال افزایش است به طوری که نسبت افزایش زنان زندانی تقریبا دو برابر مردان این کشور است.

 • دفتر مشقم را آب برد!

  هدف از تکالیف منزل ، این است که آنچه در طول روز در مدرسه آموخته شده ، در ذهن دانش آموز تقویت و به یاد سپرده شود.