• گزارش میدانی جام‌جم از قهوه‌خانه‌هایی که برای جام‌جهانی فوتبال کیسه دوخته‌اند

  جام جهانی دودزا

  صدای قل‌قل قلیان، دود و آه تماشاچیان از اشتباه داور فضای قهوه‌خانه را پر کرده است، اعتراض و کری خوانی با دود از دهان تماشاچیان روانه سقف سالن می‌شود،قلیان پشت‌قلیان از آشپزخانه بیرون می‌آید و زغال گردان‌هایی که به سرعت توپ وسط میدان دوردست قهوه چی می‌چرخند، تنباکو‌هایی که بسته به نتیجه بازی لحظه به لحظه پربارتر و دودزاتر می‌شوند و عرق‌های که از هیجان و گرما داخل سالن از سر و روی قهوه‌چی و مشتری‌ها جاری می‌شود.

 • دریافت گواهی عدم بدهی از تامین اجتماعی چه زمانی الزامی است؟

  براساس قانون تامین اجتماعی، هنگام نقل و انتقال عین یا منافع مؤسسات و کارگاه‌های مشمول این قانون اعم از اینکه انتقال به صورت قطعی، شرطی، رهنی، صلح حقوق یا اجاره باشد و اعم از اینکه انتقال به طور رسمی یا غیررسمی انجام بگیرد، انتقال گیرنده مکلف است گواهی سازمان تامین اجتماعی را مبنی بر نداشتن بدهی معوق بابت حق بیمه و متفرعات آن از انتقال دهنده مطالبه کند.

 • از سوی رئیس سازمان بهزیستی کشور

  نرخ شهریه مهدهای کودک در سال ۹۷ ابلاغ شد

  رئیس سازمان بهزیستی کشور در بخشنامه ای اعلام کرد: شهریه مهدهای کودک یک ستاره 10 درصد، دو ستاره 20 درصد، سه ستاره 30 درصد و چهار ستاره 40 درصد بیش از شهریه پایه در نظر گرفته شده است.

 • دادستان تهران: کیفرخواست متهم پرونده مدرسه‌ای در غرب تهران با ۴ عنوان اتهامی صادر شد/ احکام مربوط به محکوم آشوب‌های خیابان پاسداران بعد از ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد

  جعفری دولت آبادی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مدرسه‌ای در غرب تهران اظهار کرد: دادستانی بلافاصله پس از تشکیل پرونده تحقیقات مفصلی هم از متهم و هم از اولیای دانش آموزان انجام شد.

 • «بیمه روی تخت» چرا و چگونه؟!

  مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن اعلام جزییات بیمه درمانی اتباع مجاز خارجی، درباره چگونگی برقراری «بیمه روی تخت» برای افراد فاقد بیمه هنگام بستری در بیمارستان‌ها توضیح داد.

 • از سوی دفتر استفتائات مقام معظم رهبری؛

  میزان زکات فطریه سال ۹۷ اعلام شد

  مدیر دفتر استفتائات مقام معظم رهبری میزان فطریه سال 97 را اینگونه اعلام کرد: مبلغ فطریه سه کیلو برنج، خرما یا کشمش یا امثال اینهاست.

 • تمهیدات اتوبوسرانی برای برگزاری مراسم نماز عید فطر

  شرکت واحد اتوبوسرانی تهران جهت برگزاری مراسم با شکوه نماز عید سعید فطر و به منظور حضور گسترده نمازگزاران عزیز با به کارگیری اتوبوس های مورد نیاز از ساعت 5:30 بامداد روز عید، اقدام به برقراری سرویس های ویژه ای از میادین اصلی و مبادی خطوط اتوبوسرانی کرده است.

 • سن مناسب برای رفتن به مهد‌کودک

  در چه سنی فرزندمان را به مهدکودک بسپاریم؟! این سوال مشترک بسیاری از خانواده‌هایی است که بنا به هر دلیلی مجبورند برای چند ساعت از روز از فرزندشان دور باشند.

 • جام‌جم از آشفته بازار مهد‌ کودک‌های غیرمجاز گزارش می‌دهد

  مهـد بی‌نظــارتی

  فضایی تاریک و بدون نور، حیاطی کوچک و نقلی، پله‌هایی باریک و بلند و اتاق‌هایی نامناسب برای کودکان! این تصویر، برای مادران دانشجو یا شاغلی که از یک یا دوسالگی فرزندشان، مشتری ثابت مهدهای کودک‌ هستند، تصویر آشنایی است، تصویری که آنها را به یکی از ده‌ها مهدکودکی می‌رساند که سرراهشان سبز شده است؛ آن هم درست وقتی که آنها در به در دنبال یک مهد مناسب برای ثبت نام فرزندشان می‌گشتند.