• کشف ۱۵ تن مواد مخدر در هفته گذشته

  معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۵ تن و ‏‏۶۱۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد.

 • اشتباه پزشکی علت مرگ بیمار ساروی بود

  پزشکی قانونی مازندران عوامل بیمارستانی را در مرگ بانوی 44 ساله ساروی که فروردین سال جاری در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر در اثر تزریق خون نامتجانس جان باخت، مقصر شناخت.

 • عضو اتاق بازرگانی خرمشهر در گفت‌وگو با جام جم آنلاین

  اغلب ساکنان خرمشهر تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند!

  درحالی وارد سی و ششمین سالگرد آزاد سازی خرمشهر به دست دلیرمردان کشورمان می‌شویم که انتظار می‌رفت خونین‌شهر پس از تحمل شرایط هشت سال دفاع مقدس به یکی از قطب‌های اقتصادی کشورمان تبدیل شود. این درحالی است که اگرچه برنامه‌های گسترده‌ای از نظر بازسازی و توسعه اقتصادی این شهر تدوین شده است اما همچنان مشکلات و معضلاتی در خرمشهر وجود دارد که رونق کسب و کار را آنطور که باید ایجاد نکرده است.

 • آخرین وضعیت راه های کشور

  ۹ محور مسدود است

  پلیس راه کشور از جو آرام و ترافیک روان در بیشتر جاده‌های کشور خبر داد.

 • عضو مجمع نمایندگان خوزستان؛

  خوزستان وضعیت مطلوبی بعد از جنگ ندارد

  عضو مجمع نمایندگان خوزستان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که شرایط این استان به علت آثار جنگ، حجم خرابی ها وعقب ماندگی ها ناشی ازآن وضعیت مطلوبی ندارد.

 • رئیس مجمع صادرکنندگان در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد

  غبار جنگ همچنان برصنایع خرمشهر دیده می‌شود/ خرمشهر چگونه هاب منطقه ای صادرات گوشت شد؟!

  خرمشهر اگرچه دوران بازسازی خود را پشت سر گذاشته و به نوعی ایران منتظر به ثمر نشستن سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این نقطه استراتژیک اقتصادی کشورمان است؛ اما به گفته برخی کارشناسان و فعالان اقتصادی همچنان غبار جنگ در صنایع خونین‌شهر دیده می‌شود.

 • مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  بیش از هزار فرصت شغلی در این منطقه ایجاد شده است/ تحریم‌ها عاملی در خودکفایی صنایع نفتی بوده است

  خرمشهر با توجه به موقعیت جغرافیایی خود از دیرباز به عنوان یکی از شهرهای استراتژیک اقتصادی و تولیدی شناخته شده است که این موقعیت پس از پایان جنگ تحمیلی و آغاز دوران بازسازی خونین شهر اهمیت والاتری به خود گرفته است. در این زمینه بازگشت مجدد بومیان منطقه و سرمایه‌گذاران جدید، رونق کسب و کارها، تولید و صادرات کالاهای غیرنفتی و همچنین صادرات محصولات و مشتقات نفتی درکنار توسعه بخش کشاورزی مواردی هستند که مسئولان به آن تاکید داشته و نقش بی‌بدیل شهرک‌ صنعتی خرمشهر در این دیدگاه غیرقابل انکار است.

 • جام جم گزارش می دهد

  تغییر شرایط ازدواج دختران

  مواد 1043 و 1044 قانون مدنی این روزها محل بحث است، بحث بر سر این که اصلاح به شود یا نشود. یک نماینده زن مجلس دست گذاشته روی این دو ماده و عزم اصلاح کرده، به گفته خودش کلی مطالعه کرده و لابه لای نظرات فقها کاویده تا راهی پیدا کند برای تغییر دو جزء از قانون مدنی که سابقه نگارشش برمی گردد به سال 1307.

 • فتح خرمشهر؛ تحقق وعده الهی

  دفاع مقدس، فصلی بسیار باشکوه در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و مردم متدین و ولایت مدار کشورمان است؛ در این هشت سال قله‌های بلندی از مقاومت، فداکاری، ایثارگری را از رزمندگان عزیز و مردم خستگی‌ناپذیر کشورمان شاهد بودیم، که همه این ایثارگری‌ها را در خاطراتی که از رزمندگان عزیز به جامانده، مشاهده می‌کنیم، حتی در کتاب‌هایی که به بیان خاطرات این عزیزان پرداخته و بعضا هم مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری قرار گرفته‌اند تا جایی که ایشان در مقدمه تعدادی از این کتاب‌ها، یادداشت‌هایی را هم مرقوم فرموده اند که از اهمیت زنده نگاه داشتن خاطرات آن روزهای مقدس حکایت می‌کند‌.

 • اولین بانوی جانباز خرمشهر از مقاومت 35 روزه مردم شهرش در روزهای آغاز جنگ تحمیلی می‌گوید

  کیمیای خرمشهر

  هزار مثنوی هم که از مقاومت مردم خرمشهر بنویسند، هزار روایت و خاطره هم که از آن روزگار بگویند، حماسه خرمشهری‌ها باز شنیدنی است. حماسه خرمشهری‌ها روایت پرشور مبارزه و ایستادگی در برابر دشمنی است که می‌خواست سه روزه خرمشهر را فتح کند و دو هفته‌ای به تهران برسد!