• نساء عرب 75 ساله، تنها زن زعفران کار روستای تجن حالا صاحب یک برند است

  ننه زعفرانی

  وقتی به من می‌گوید حاجی خانم جان و با لحن و تُن صدای مهربانش، مودبانه پاسخ سوالاتم را می‌دهد قند توی دلم آب می‌شود. نساءعرب پیرزن با محبتی است که با لقب محلی‌اش‌؛ ننه‌رضا دوست داشتنی‌تر می‌شود. ننه سواد ندارد، هنوز به رسم مردم قدیم قائن سربندی عمامه شکل به سر می‌بندد، بی‌آلایش است و کم حرف می‌زند ولی خوب زعفران می‌کارد و درجه رنگدهی زعفران هایش 233 است یعنی حتی بالاتر از زعفران ممتاز. او به زعفران‌ها سم نمی‌زند و چون حیوان ندارد کودحیوانی را از گناباد می‌خرد و می‌ریزد توی زمین زعفران کاری‌اش.

 • شمال ایران بارانی است

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده جو غالب مناطق کشور پایدار خواهد بود اما در برخی مناطق شمال کشور شاهد بارندگی خواهیم بود.

 • محیط‌بانان و انجمن‌ها به تصمیم محیط زیست برای صدور پروانه شکار به خارجی‌ها معترض‌اند

  میرشکار

  با این که توضیح دادند، با این که توجیه آوردند، با این‌که رئیس به اراک رفت و سخنرانی کرد، با این‌که معاونانش مصاحبه کردند و استدلال پشت استدلال چیدند؛ ولی دل محیط‌بان‌ها و انجمن‌ها نرم نشد. اینها شدند 19 تشکل زیست‌محیطی و پای یک نامه اعتراضی را امضا کردند و شدند شجاع مومنی، محیط‌بان خوزستانی که قلم به دست گرفت و نامه‌ای سرگشاده نوشت.

 • تقویت مشارکت اجتماعی

  اجرای طرح نان مهربانی یکی از جنبه‌های مشارکت اجتماعی مردم در کشور ماست. نمونه این کار را قبلا هم با عناوین دیگر دیده‌ایم. مثل دیوار مهربانی، یخچال مهربانی، ایستگاه مهربانی، سبد مهربانی و... که در همه آنها مردم به صورت خودجوش در انجام کاری خیرخواهانه سهیم می‌شوند.

 • با مشارکت 130 نانوایی در سیستان‌ و بلوچستان افراد نیازمند بی‌نان نمی‌مانند

  بقچه نان مهربانی

  خشکی هامون حریف محبت اهالی سیستان نشد، زورش به مهر مردمان این سرزمین اسطوره‌ای نرسید؛ مهربانی سیستانی‌ها، همین جا در هیاهوی خشکسالی هامون و جولان ریگ‌های روان و بادهای 120 روزه، درکوچه پس‌کوچه‌های خاکی زابل گل کرد.

 • فوتبال ۶۵ هزار تومانی در برج میلاد!

  مدیر ارتباطات و بین الملل برج میلاد گفت: در شرایط فعلی و در آستانه بازی های دیگر تیم ملی کشورمان، دستور بازنگری در قیمت، جهت رفاه حال شهروندان صادر شده و علاقمندان می توانند بلیط بازی ها را با قیمت ۵۵ یا ۶۵ هزار تومان (نسبت به تفاوت نمای دید) تهیه کنند.

 • جزئیات شهریه ۹۷ مهدهای کودک +جدول

  شـهریه مصوب سال جاری مهـدهای کودک به تفکیک اسـتان، محل (مرکز استان و مناطق/شهرستان) و نوع فعالیت و با در نظر گرفتن تعداد ستاره‌های مهدها تعیین و برای اجرا ابلاغ می شود.

 • سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد

  فراخوان مشمولان طرح نخبگان در تیرماه

  سازمان وظیفه عمومی ناجا کلیه مشمولانی که در طرح نخبگان ثبت نام کرده و دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم تیرماه ۱۳۹۷ می‌باشند را به خدمت سربازی فراخواند.

 • صدور بیش از یک میلیون کارت برای کنکور ۹۷

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از صدور یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۶۰ کارت ورود به جلسه کنکور ۹۷ برای داوطلبان این آزمون خبر داد و گفت: کارت آزمون از سوم تیر منتشر می شود.

 • خبرنگار اعزامی جام‌جم از اوضاع سرپل ذهاب 9 ماه پس از زلزله گزارش می‌دهد

  از داغ کرمانشاه تا کرمانشاه داغ

  9ماه از زلزله مهیب سرپل ذهاب می‌گذرد، زلزله‌ای که صدها نفر را کشت و هزاران نفر را بی‌خانمان کرد. بی خانمانی که قرار بود خیلی زود سر و سامان بگیرد، اما اوضاع این روزهای سرپل ذهاب از شرایط نامناسب زلزله‌زدگان خبر می‌دهد. در شهر التهاب روزهای اول زلزله نیست، چادرها رنگ باخته‌اند و آوارها کمی جمع‌تر شده‌اند، کشته‌شدگان زلزله حالا صاحب سنگ قبر شده‌اند، زندگان اما هنوز زیر سقف چادر و کانکس روزگار می‌گذرانند.