• مقابله با آتش بدون برنامه

  سازمان جنگل‌ها برای مقابله با حریق‌های حادث شده در عرصه‌های طبیعی، لجستیک، پشتیبانی و مونیتورینگ مناسبی ندارد. این سازمان صرفا به برنامه کنترلی آن هم با ابتدایی‌ترین وسایل و امکانات شامل بیل، چنگ و... روی می‌آورند. از آنجا که اغلب آتش‌سوزی‌ها در مناطق صعب‌العبور رخ می‌دهد، برنامه‌های کنترلی با وسایل ابتدایی با شکست مواجه می‌شود.

 • رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا:

  مزرعه گل نداریم

  رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف بیش از دو تن انواع مواد مخدر از اطراف مدارس در سال گذشته خبر داد.

 • بازنشستگان با «۲۵۰۰» تماس بگیرند

  مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه سیستم‌های صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: خوشبختانه مشکل سامانه پاسخگویی ۸۵۲۳ برطرف شده، اما بازنشستگان فرهیخته و سایر مخاطبان می توانند از طریق شماره تماس ۲۵۰۰ نیز با مرکز پاسخگویی صندوق بازنشستگی کشوری ارتباط برقرار کنند.

 • نحوه ثبت نام مدارس برای سال تحصیلی جدید اعلام شد

  ثبت نام اتباع فاقد هویت منوط به کارت حمایت تحصیلی / ممنوعیت پیش ثبت‌نام مدارس

  ستاد ثبت نام مدارس وزارت آموزش و پرورش در قالب بخشنامه‌ای خطاب به مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها روند ثبت نام در سال تحصیلی جدید را تشریح و اعلام کرد.

 • نساء عرب 75 ساله، تنها زن زعفران کار روستای تجن حالا صاحب یک برند است

  ننه زعفرانی

  وقتی به من می‌گوید حاجی خانم جان و با لحن و تُن صدای مهربانش، مودبانه پاسخ سوالاتم را می‌دهد قند توی دلم آب می‌شود. نساءعرب پیرزن با محبتی است که با لقب محلی‌اش‌؛ ننه‌رضا دوست داشتنی‌تر می‌شود. ننه سواد ندارد، هنوز به رسم مردم قدیم قائن سربندی عمامه شکل به سر می‌بندد، بی‌آلایش است و کم حرف می‌زند ولی خوب زعفران می‌کارد و درجه رنگدهی زعفران هایش 233 است یعنی حتی بالاتر از زعفران ممتاز. او به زعفران‌ها سم نمی‌زند و چون حیوان ندارد کودحیوانی را از گناباد می‌خرد و می‌ریزد توی زمین زعفران کاری‌اش.

 • شمال ایران بارانی است

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده جو غالب مناطق کشور پایدار خواهد بود اما در برخی مناطق شمال کشور شاهد بارندگی خواهیم بود.

 • محیط‌بانان و انجمن‌ها به تصمیم محیط زیست برای صدور پروانه شکار به خارجی‌ها معترض‌اند

  میرشکار

  با این که توضیح دادند، با این که توجیه آوردند، با این‌که رئیس به اراک رفت و سخنرانی کرد، با این‌که معاونانش مصاحبه کردند و استدلال پشت استدلال چیدند؛ ولی دل محیط‌بان‌ها و انجمن‌ها نرم نشد. اینها شدند 19 تشکل زیست‌محیطی و پای یک نامه اعتراضی را امضا کردند و شدند شجاع مومنی، محیط‌بان خوزستانی که قلم به دست گرفت و نامه‌ای سرگشاده نوشت.

 • تقویت مشارکت اجتماعی

  اجرای طرح نان مهربانی یکی از جنبه‌های مشارکت اجتماعی مردم در کشور ماست. نمونه این کار را قبلا هم با عناوین دیگر دیده‌ایم. مثل دیوار مهربانی، یخچال مهربانی، ایستگاه مهربانی، سبد مهربانی و... که در همه آنها مردم به صورت خودجوش در انجام کاری خیرخواهانه سهیم می‌شوند.

 • با مشارکت 130 نانوایی در سیستان‌ و بلوچستان افراد نیازمند بی‌نان نمی‌مانند

  بقچه نان مهربانی

  خشکی هامون حریف محبت اهالی سیستان نشد، زورش به مهر مردمان این سرزمین اسطوره‌ای نرسید؛ مهربانی سیستانی‌ها، همین جا در هیاهوی خشکسالی هامون و جولان ریگ‌های روان و بادهای 120 روزه، درکوچه پس‌کوچه‌های خاکی زابل گل کرد.