• مهلت مجدد ثبت‌نام آزمون ارشد آغاز شد

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از در نظر گرفتن مهلت مجدد برای ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: داوطلبان از امروز ۳۰ بهمن تا ۳ اسفند فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

 • معاون آموزش وزارت علوم اعلام کرد:

  ابلاغ ممنوعیت پذیرش در واحدهای علمی کاربردی دستگاه های اجرایی

  معاون آموزش وزارت علوم گفت: پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی وابسته به دولت براساس بخشنامه رئیس جمهور ممنوع است و وزارت علوم نیز آن را هم ابلاغ کرده و اجرا می کند.

 • دفترچه آزمون ارشد پزشکی منتشر شد

  رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از انتشار دفترچه آزمون ارشد پزشکی خبر داد و گفت: ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد گروه‌های پزشکی از تاریخ ۳۰ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا ۱۳ اسفند ماه ادامه دارد.

 • وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

  پیگیری تعطیلات زمستانی مدارس پس از بررسی بودجه

  وزیر آموزش و پرورش گفت: برای نوروز سال 97 دانش‌آموزان پیک نوروزی که به معنای آنچه که پیش از این وجود داشت، ندارند و تکالیفی نظیر داستان‌گویی و خاطره‌نویسی برای آنها مقرر خواهد شد.

 • گزارش جام‌جم از برنامه‌های جدید آموزش و پرورش برای ایام نوروز دانش‌آموزان

  «پیک نوروزی» به تعطیلات رفت!

  سال‌های سال لذت 15 روز تعطیلی ناب نوروز‌ برای دانش‌آموزان ‌با دلشوره‌ای همراه بود‌ به نام «پیک نوروزی». همه این سال‌ها چالش حل پیک نوروزی با ‌دید و بازدید‌های نوروز همراه می‌شد‌. هر چند هدف از تهیه این پیک دور نشدن دانش‌آموزان از فضای آموزش بود، اما به نظر بیشتر کارشناسان مشهود است که‌ پیک نوروزی هیچ تاثیری در قدرت یادگیری کودکان، حداقل در بازه تعطیلات ندارد.‌‌

 • معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

  توزیع پیک‌ نوروزی ممنوع شد

  معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه داستان‌ نویسی جایگزین پیک نوروزی می‌شود، گفت: در نوروز امسال ۷.۵ میلیون داستان تولید خواهد شد.

 • پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های علمی - کاربردی دولتی ممنوع شد

  دو راهی علمی - کاربردی

  شاید از معدود دفعاتی باشد که به خواست رئیس دولت، ترکیب آموزش عالی کشور کمی دستکاری می‌شود؛ این بار حسن روحانی خواست و شد، شورای عالی اداری هم مصوبه داد و محکم‌کاری کرد. روی سخن مصوبه این شورا با بخشی از مراکز علمی کاربردی است،‌ آن تعدادشان که دستگاه‌های اجرایی تاسیس‌شان کرده‌اند، در واقع مراکز علمی کاربردی دولتی.