• امشب آخرین فرصت انتخاب رشته آزمون ارشد 96

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش گفت: ساعت 24 امشب ( پنج شنبه 25 خرداد) آخرین فرصت انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال 96 است.

 • تیترامشب/ مخالفت مجلس با تغییر تقویم آموزشی کشور

  در حالی که آموزش و پرورش از طرح سناریوهایی برای تغییر تقویم نظام آموزشی کشور دفاع می کند، مجلس با طرح ادله هایی تغییر تقویم نظام آموزشی را به صلاح کشور نمی داند.

 • ثبت نام چهارمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از ۲۹ خرداد

  ثبت نام چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ از ۲۹ خرداد آغاز می شود و جزئیات رشته ها و مشاغل همزمان با ثبت نام در دفترچه راهنما منتشر می شود.

 • امکان تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه خواجه نصیر

  مدیرکل امور آموزشی دانشگاه خواجه نصیر گفت: از مهرماه امسال دانشجویان کارشناسی این دانشگاه می توانند علاوه بر رشته تحصیلی خود در رشته دیگری نیز تحصیل کنند.

 • منابع آزمون تشریحی رشته‌ کارگردانی در کنکور ارشد اعلام شد

  منابع آزمون تشریحی رشته‌ کارگردانی در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ اعلام شد.

 • فرداشب آخرین فرصت انتخاب رشته در کنکور ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آمار دریافت کارنامه و انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ گفت: فرداشب ۲۵ پنجشنبه خرداد آخرین فرصت انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد است.

 • رییس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

  «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» در دستور کار قرار می‌گیرد/ سند ۲۰۳۰ از دستور کار خارج شد

  در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از ادامه بررسی سند ۲۰۳۰ و استماع نظرات اعضا، در نهایت با اجماع شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد؛ مبنای عمل در کشور اسناد بالادستی مصوب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و سایر مراجع قانونی بوده و در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت، سند اساسی و ملی، «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» خواهد بود که این سند در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است و هر سند، بیانیه و یا موضوع دیگری که مغایر با این سند باشد، ملغی است.

 • افزایش امضای نمایندگان حامی اقدامات جدید مدیریتی در دانشگاه آزاد

  معاون پارلمانی و حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی روز سه شنبه ۲۳ خردادماه با اعلام خبر افزایش تعداد امضاء نمایندگان حامی اقدامات رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس شورای اسلامی گفت: چندی پیش و در ادامه رویکرد جدید مدیریتی در دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دکتر ولایتی رئیس هیئت امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تهیه نامه ای خطاب به دکتر ولایتی، از اقدامات مدبرانه وی در جهت ارتقاء جایگاه و سامان بخشیدن به حوزه های مختلف حمایت قاطع نموده و خواستار ادامه این روند گردیدند.

 • سرانجام زمان انتخاب رشته ارشد اعلام شد

  اگر شما هم از آن دسته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه آزاد هستید که طی روزهای گذشته با رجوع به سایت‌های مختلف این دانشگاه برای اطلاع از زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد و اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری، از کم‌کاری دانشگاه آزاد اسلامی در اطلاع‌رسانی در این زمینه گله داشتنید،‌ آگاه باشید که طبق آخرین اطلاعیه این دانشگاه «انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 96 متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هفته آخر خرداد از طریق سامانه www.azmoon.org آغاز خواهد شد.»

 • شرایط ادامه تحصیل کارکنان دولت اعلام شد

  شرایط و نحوه ادامه تحصیل کارکنان دولت در مقاطع مختلف تحصیلی اعلام شد.

 • انتخاب رشته آزمون ارشد آغاز شد

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 96 از امروز خبر داد و گفت: داوطلبان تا روز پنجشنبه 25 خردادماه جاری فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کنند.

 • کارشناسان در گفت‌وگو با جام‌جم «2030» را نقد و بررسی کردند

  سند سـازش در آمـوزش

  در حالی‌که رهبر معظم انقلاب بار دیگر در جلسه دیدار با دانشجویان از اجرای سند 2030 انتقاد و تأکید کردند مسأله مهمی چون نظام آموزشی نباید بیرون کشور نوشته شود، نمایندگان مجلس و مسئولان آموزش و پرورش از توقف اجرای این سند خبر می‌دهند.هر چند که برخی مراجع عظام و استادان حوزه و دانشگاه خواستار ابطال و نه توقف آن شده‌اند.

 • آغاز انتخاب رشته ارشد 96 از فردا

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ۹۲.۸۴ درصد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ کارنامه خود را دریافت کرده اند، داوطلبان مجاز از ۲۱ خرداد می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

 • مشاور سازمان سنجش خبر داد

  ثبت نام ۱۱۷ هزار نفر در آزمون کاردانی به کارشناسی

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: بر اساس آمار اولیه ۱۱۷ هزار و ۳۰۸ نفر در دوره کاردانی به کارشناسی ثبت نام کرده اند.

 • جزئیات انتخاب رشته‌ ارشد اعلام شد/ امکان انتخاب ۱۰۰ کدرشته

  جزئیات انتخاب کدرشته های تحصیلی برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌ در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۶ اعلام شد. داوطلبان از یکشنبه ۲۱ خرداد می توانند فرم خود را تکمیل کنند.