• اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد تا ظهر امروز

  رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نتایج تکمیل ظرفیت دوره های کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه تا قبل از ظهر امروز یکشنبه ۱۶ مهر اعلام می شود.

 • مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیبهای اجتماعی آموزش و پرورش خبر داد

  رفتارهای پرخطر نوپدید، چالش آموزش‌وپرورش در 2 سال اخیر

  مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه رفتارهای پرخطر نوپدید ارتباط تنگاتنگی با رشد تکنولوژی‌های ارتباطی و بویژه شبکه‌های اجتماعی مجازی دارند گفت: برنامه ریزی کرده‌ایم که در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶، حضور موثری در فضاهای اجتماعی مجازی داشته باشیم و محصولات و منابع آموزشی و کمک آموزشی در فضاهای مجازی، منتشر کنیم.

 • معدل دیپلم دانش آموزان ایرانی ها ۱۲ است!

  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: معدل دیپلم دانش‌آموزان ایرانی بین ۱۱.۵ تا ۱۲ است.

 • روانشناس کودک خبرداد:

  اطلاعات غلط والدین درباره آموزش های خود مراقبتی به کودکان

  یک روانشناس کودک با انتقاد از اینکه گاهی والدین به خاطر ناآگاهی درباره آموزش‌های خودمراقبتی به کودکان اطلاعات غلط می‌دهند و فضای فکری آنان را ناآرام‌تر می‌کنند، گفت: با آموزش‌های نادرست والدین، کودکان نه تنها در برابر بحران‌ها و آسیب‌های اجتماعی مقاوم نمی‌شوند بلکه دچار نگرانی‌های عمده نیز خواهند شد.

 • معلمی، شغلی است ‌آمیخته با عشق

  اولیای مدرسه، مهم‌ترین نقش‌ را در تعلیم و تربیت نسل آینده ایفا می‌کنند. بعضی از آنها از اهمیت کار خود مطلعند و به همین دلیل، نهایت تلاش خود را برای آموزش دانش‌آموزان به کار می‌برند، اما عده دیگر به این کار تنها به عنوان شغلی نگاه می‌کنند که باید انجام دهند و زندگی‌شان را با آن بگذرانند.

 • جزئیات قوانین اردوهای مدارس

  معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه از 22 مهرماه مرحله اول اردوهای راهیان نور انجام می‌شود، گفت: حرکت اتوبوس‌های اردویی از ساعت 23 تا 5 صبح ممنوع بوده و حضور یک مأمور امنیتی از سوی سپاه یا بسیج در اتوبوس دانش‌آموزان ضروری است.

 • جزئیات تکمیل ظرفیت دکتری امروز اعلام می‌شود

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اطلاعیه سازمان سنجش درباره جزئیات پذیرش داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ امروز منتشر می‌شود.

 • ثبت‌ نام تکمیل ظرفیت دکتری و ارشد دانشگاه آزاد از امروز

  ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از امروز آغاز می‌شود.

 • معلم کنکور، دقیقه‌ای ۴۴۵۰۰ تومان

  یکی از بازارهایی که در هیچ زمانی با رکود روبه‌رو نشده است و همیشه مشتریان خود را دارد، در دستان معلمان کنکور است. والدین برای ارتقای رتبه کنکور فرزندان خود رقم‌های هنگفتی را هزینه می‌کنند.

 • چرایی مشق بیکاری فارغ‌التحصیلان

  روزگاری، تحصیل از بهترین‌ راه‌های رسیدن به شغل بود؛ اما به گواه آمارهای منتشر شده این روزها بیش از 40 درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه در بازار کار ایران جایی ندارند. وزارت کار در تازه‌‌ترین مطالعه و گزارش از وضعیت بازار کار جمعیت فارغ‌التحصیل دانشگاهی اعلام کرد: اغلب سیاسیون و بعضا کارشناسان در خصوص آمار تعداد دانش‌آموختگان دانشگاهی که تمایل به حضور در بازار کار دارند همواره دچار خطا هستند و می‌پندارند تمام دانش‌آموختگان دانشگاهی وارد بازار کار خواهند شد، در حالی‌که تعداد زیادی از آنان بویژه زنان، برای فعالیت اقتصادی تمایلی ندارند و تعداد زیادی هم همزمان با تحصیل شاغلند.

 • عبور از دوران پشت میز‌نشینی

  مشکلات اقتصادی جامعه ایرانی،‌ پایین بودن کیفیت دانشگاه‌ها و تب بالای مدرک‌گرایی، علل عمده بیکاری فارغ‌التحصیلان در ایران است، اما نباید مساله دیگری را که انگشت اتهام را سمت خود فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نشانه می‌رود، نادیده گرفت .‌

 • مجوز موقت برای پیش‌دبستانی‌ها

  مدیرکل پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای تمامی متقاضیان مهدکودک و پیش دبستانی‌ها مجوز صادر شده و برای برخی از آنان به دلیل پایین بودن سن، مجوز موقت صادر شده است.

 • خبر خوش برای ترم اولی ها

  ثبت نام ورودی های جدید پیام نور بدون پرداخت شهریه

  معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت: دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه می توانند بدون پرداخت شهریه ثبت نام کنند.

 • ثبت‌ نام تکمیل ظرفیت دکتری از ۱۶ مهر

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز مهلت ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دکتری نیمه‌ متمرکز سال ۹۶ از ۱۶ مهرماه خبر داد.

 • ثبت‌نام رشته‌ های بدون‌ آزمون کارشناسی آزاد آغاز شد

  امکان ثبت‌نام در تعدادی از رشته‌های بدون آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد فراهم شد.