stats
 • نرخ ارز و سکه در بازار آزاد

  نرخ سکه 66 هزار تومان فرو ریخت / دلار ارزان شد

  قیمت سکه امامی امروز با کاهش 66 هزار تومان نسبت به روز گذشته یک میلیون و 498 هزار و 250 تومان معامله شد. دلار نیز با کاهش 60 تومان نسبت به روز گذشته به نرخ 4.655 تومان تا این لحظه داد و ستد شد.

 • جام‌جم از دلایل افزایش عجیب قیمت خودروهای داخلی گزارش می‌دهد

  پشت پرده‌های جهش قیمت خودرو +جدول

  خودروهای داخلی در سطح بازار از یکی دو هفته قبل تاکنون با جهش قیمتی عجیبی مواجه شده که فعالان بازار، دلیل آن را کاهش عرضه از سوی خودروسازان می‌دانند.به همین دلیل به نظر می‌رسد دوباره باید از گرانی خودرو خبر داد اما این بار در مورد خودروهای تولید داخل. در سال جاری خودروهای وارداتی به دلیل بسته شدن ثبت سفارش و افزایش نرخ ارز چند ده میلیون افزایش قیمت را تجربه کردند.انتظار می‌رفت دستگاه‌های نظارتی کار خود را حداقل برای خودروهای داخلی انجام دهند اما متاسفانه افزایش قیمت خودروهای داخلی در سطح بازار برای چندمین بار در سال جاری اتفاق افتاد.

 • گزارش جام‌جم از فرصت‌های بهره‌برداری از 9 طرح ان.جی.ال در صنعت پتروشیمی ایران

  پایان امپراتوری «مشعل»‌ها

  انگلیسی‌ها می‌گویند «با سرمایه‌گذاری می‌شود از پول، پول درآورد حکایت وضعیت توسعه صنعت پتروشیمی ایران هم بی‌شباهت به این ضرب‌المثل انگلیسی نیست. صنعت پتروشیمی زنجیره‌ای متشکل از سه حلقه «دانش، سرمایه و خوراک» است که به اعتقاد تحلیلگران در اختیار داشتن خوراک کافی و مطمئن برای دست‌کم 30 تا 35 سال اقتصاد ساخت و توسعه صنعت پتروشیمی را در هر جای جهان تضمین می‌کند و حتی اگر در کشوری و منطقه‌ای خوراک‌های متنوع گاز طبیعی و پایه نفتی وجود داشته باشد، به طور خودکار دانش و سرمایه هم به این مناطق برای ساخت و توسعه واحدهای پتروشیمی مهاجرت می‌کنند.

 • مزایای ممنوعیت ارائه گزارش پیش‌بینی سود در بازار سهام

  آذر امسال دستورالعملی از طرف سازمان بورس به تمامی شرکت‌های پذیرش شده در بازار سهام ابلاغ شد که بر اساس آن انتشار گزارش پیش‌بینی عملکرد سالانه این شرکت‌ها ممنوع شد. سیاستی که از آن به عنوان یکی از تصمیم‌های نهاد ناظر به منظور افزایش نقدشوندگی بازار سهام یاد می‌شود.

 • مزارعی که آب پایتخت را سر می‌کشند

  کاهش چشمگیر نزولات آسمانی و منابع آب سبب شده است که حرکت به‌سوی کشاورزی نوین به‌جای زراعت سنتی و نیز کاشت محصولات کم آب، به یکی از ضرورت‌ها در استان تهران تبدیل شود.

 • با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی

  شرایط اعطای تسهیلات فاینانس مشخص شد

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه دادند یک میلیارد دلار از منابع فاینانس را به منظور تجهیز آزمایشگاه ها، کارگاه‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری اختصاص دهند.

 • نرخ ارز و سکه در بازار آزاد

  کاهش 13هزار تومانی سکه / تب دلار کم شد +جدول

  امروز( شنبه) در صرافی‌ها دلار نسبت به پنجشنبه گذشته با کاهش33 تومان تا این لحظه با نرخ 4هزار و 715 تومان داد و ستد شد و نرخ امروز دلار روند کاهشی پیدا کرد. سکه تمام با کاهش حدود 13 هزار تومان با قیمت یک میلیون و 564 هزار و 250 تومان داد و ستد شد.

 • دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت وگو با جام جم آنلاین:

  نتیجه اقدامات بانک مرکزی بیشتر گرانی ارز بوده است / مسئولان کمتر مصاحبه کنند!

  دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: افزایش نرخ سود بانکی نگاهی دستوری به سیستم بانکی است و موجب کنترل بازار سکه و ارز نخواهد شد. از طرفی اقدامات بانک مرکزی تاکنون بیشتر به نوسانات ارزی افزوده است تا اینکه مشکل گرانی را حل کند.