• روش های مقابله با سیل

  سیل یکی از بلاهای طبیعی محسوب می‌شود و در برخی کشورهای جهان وقوع سیل بیش از دیگر نقاط جهان است. این کشورها روش‌های خاصی برای کاهش خسارت‌های ناشی از سیل و همچنین مدیریت آن به عنوان منابع آبی آینده دارند.

 • تلفن همراه مسافری یک ماه دیگر مهلت گرفت

  رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و گوشی تلفن همراه با بیان اینکه نیاز بازار از طریق کالای مسافری تأمین می‌شود، گفت: تا پایان اردیبهشت ماه سامانه رجیستری برای واردات و ثبت تلفن همراه مسافری باز است.

 • رئیس اتاق بازرگانی آلمان و ایران:

  تهدید آمریکا تاثیر چندانی بر تجارت قوی آلمان و ایران ندارد

  رئیس اتاق بازرگانی آلمان و ایران روابط تجاری دو کشور را طولانی و به‌طور چشمگیری قوی توصیف و تصریح کرد که رفتارهای ضد ایرانی آمریکا، نمی‌تواند تاثیر چندانی بر این روابط داشته باشد.

 • مالیات ما و مالیات بعضی ها (اینفوگرافیک)

  درحالی که مالیات به عنوان یکی از منابع اصلی درآمد دولت‌ها در سراسر جهان است آمار بالای فرار مالیاتی در کشورمان نکته‌ای نگران کننده برای کاهش وابستگی اقتصاد ایران به دلارهای نفتی است. این درحالی است که وقتی صحبت از سختگیری مالیاتی یا تحقق درآمدهای مالیاتی در کشور می‌شود برخی اصناف و تولیدی‌ها به این بهانه که اقتصاد درگیر رکود شده در تلاش هستند شانه از این امر خالی کنند. به همین دلیل بد نیست نیم نگاهی داشته باشیم مالیات ما و مالیات بعضی‌ها.

 • تورم همچنان در حال صعود ( اینفوگرافیک)

  درحالی مرکز ملی آمار ایران نرخ تورم فروردین ماه سال جاری را 30.6 درصد اعلام کرده است که نگاه آماری به روند افزایش نرخ تورم در کلان اقتصاد ایران بیانگر این نکته است که هر روز هزینه‌های معیشتی و زندگی در کشورمان افزایش یافته و رفته رفته سفره مردم کوچک‌تر می‌شود.

 • آمریکا باز هم معافیت خرید نفت ایران را بررسی می کند

  مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا روز دوشنبه بار دیگر با اعتماد به نفسی کاذب اعلام کرد که معافیت خریداران نفت ایران تمدید نمی شود اما آسوشیتدپرس حالا از یک عقب نشینی دیگر کاخ سفید خبر داده و نوشته که واشنگتن در حال بررسی صدور دوره تازه ای از معافیت هاست.

 • پیش ‏بینی‏ ها درباره افزایش اجاره‌بهای مسکن در سال 98 ؛

  اجاره‌بها در انتظار تعادل یا شوک مجدد؟

  قیمت مسکن در سال 97 سر به فلک کشید و باعث شد بسیاری از شهرنشینان مجبور به کوچ شوند و حاشیه تهران را به‌عنوان حیطه جغرافیایی جهت سکونت در نظر بگیرند. بگذریم از اینکه بر اساس گزارش‏ها این موضوع چقدر بر روی ذهن بسیاری از مردم طبقه متوسط به پایین به‌خصوص خانوارهای زیرخط فقر تأثیر گذاشته است، شاید برای بسیاری قابل‌درک نباشد اما طی مسافتی طولانی برای رسیدن به محل کار به‌تدریج اعصاب و روان افراد را فرسوده و آسیب‌پذیر می‎کند.