• آفت خطرناکی به نام فقر

  با توجه به تعاریفی که درباره فقر شده استفقر عبارت است از ناتوانی در تامین نیازمندیهای کافی انسانی درجهت رسیدن به یک زندگی شایسته که سبب رسیدن به کمال انسانی است.

 • رئیس اتحادیه باغداران تهران در گفت وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

  دلایل گرانی سیب‌زمینی و پیاز در سال جاری/ دلال‌ها و قاچاقچیان دست از سر کشاورز بردارند!

  رئیس اتحادیه باغداران تهران با اشاره به اینکه امروز تولیدات کشاورزی ایران به لحاظ سلامت مواد غذایی جزء سالم‌ترین محصولات محسوب می‌شود، از نبود زنجیره‌ای مناسب در تولید و توزیع محصولات سخن گفت و واردات بی‌رویه، واسطه‌گری و عدم صرفه اقتصادی برای کشت برخی تولیدات را از مهم‌ترین موانع رشد صنعت کشاورزی کشور دانست.

 • به بهانه روز جهانی غذا؛

  تصور مردم از تخم مرغ کاملا غلط است/گرانی‌ها امگا3 و ویتامین را از سفره خانوار حذف کرده

  رئیس اتحادیه مرغداران تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه تبلیغات غلط موجب شده تصور مردم نسبت به مصرف تخم مرغ همچون دهه های گذشته اشتباه باشد، این ماده غذایی را از غنی ترین و در عین حال در دسترس ترین خوراکی ها خواند و گفت: سرانه مصرف تخم مرغ در ایران در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار پایین است و این برای رشد کودکان مفید نیست.

 • دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی اعلام کرد

  هیچ کمبود کالایی نداریم؛ اضافه خرید نکنید

  دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی ضمن اشاره به‌ وفور کالا در بازار اعلام کرد: به‌هیچ‌عنوان کمبودی در کالاهای مورد نیاز جامعه نیست، بنابراین خرید مازاد تنها به زیان اقتصاد خانواده‌هاست.

 • در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح شد؛

  واردات 5/5میلیارد دلار مواد غذایی تراریخته به کشور/ در محصولات کشاورزی 35درصد هدر رفت داریم

  رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی و انجمن ارگانیک و نماینده اتاق بارزگانی با اشاره به اینکه ایران در مقایسه با سایر نقاط جهان محصولات غذایی سالم‌تری تولید می‌کند، گفت: سال گذشته میلیاردها دلار از محصولات تراریخته وارد کشور شده که عمدتا برنج و روغن را شامل می شود.

 • به بهانه روز جهانی غذا

  مجری طرح گندم :چرا دولت به فکر خرید تضمینی گندم نیست؟

  مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امروز کشور در بحث تولید گندم به خوداتکایی کامل دست‌یافته است، به انتقاد از نحوه قیمت‌گذاری دولت روی گندم پرداخت و گفت: از شورای اقتصاد و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تقاضا داریم، سریعاً در خصوص نرخ خرید تضمینی گندم تصمیم‌گیری کرده و به ثابت ماندن سه‌ساله قیمت این محصول غذایی حساس پایان بخشد.

 • سخنگوی کمیسیون کشاورزی در گفت‌وگو با جام جم آنلاین

  فقر کلسیمی سلامت نسل بعدی را به شدت تهدید می‌کند/دولت طرح بسته غذایی سالم را در مدارس اجرایی کند

  سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه امروز کمتر به سلامت غذایی کشور توجه می‌شود و این امر در کنار عدم به‌کارگیری رژیم های نامناسب افراد را دچار بیمارهای مزمن در آینده می‌کند، گفت: دولت باید برنامه جامعی برای تأمین سبد حمایتی غذای سالم برای دانش آموزان و شهروندان در دهک‌های مختلف جامعه در نظر بگیرد تا سرانه سلامت نسل‌های بعدی همچون کشورهای توسعه‌یافته ارتقاء یابد.

 • قیمت میوه در بازار +جدول

  افزایش نرخ ارز، هزینه تولید داخل و وارداتی را افزایش داده است. قیمت‌هایی که نسبت به قبل از افزایش نرخ ارز ۲ برابر شده‌اند.

 • روز جهانی غذا؛ تلنگری به بیداری وجدان‌ها

  بیست و چهارم مهر ماه برابر با شانزدهم اکتبر ، روز جهانی غذا و تشکیل سازمان فائو در 1945 است . در این روز سازمانهای بین المللی به انگیزه برقراری روابط در زمینه کشاورزی و زمینه سازی برای جلوگیری از فقر ، گرسنگی و نابودی محیط زیست تلاش می کنند . این روز تلنگری برای بیداری وجدان‌های به خواب رفته و روز همدردی با گرسنگانی است که از ابتدایی ترین حق زندگی یعنی غذا محرومند .

 • صنعت غذا؛ چالش‌ها و فرصت‌ها

  امنیت غذایی و ایمنی غذا از واژه‌های بسیار مهم و کاربردی هستند که امروزه در اقتصاد دنیا و صنعت غذا جایگاه ویژه‌ای دارند و توجه سیاست‌مداران و محققان و مسئولین را به خود جلب کرده است. امنیت غذایی درواقع به معنای دسترسی همه افراد یک جامعه در تمام طول عمر به غذای سالم و کافی برای داشتن یک زندگی سالم و فعال است .