• جام‌جم نحوه سنجش نرخ بیکاری را بررسی می‌کند

  شغل‌های یکساعته در آمار اشتغال +نمودار

  براساس شیوه مرسوم آمارگیری بیکاری و اشتغال در کشورمان، هر فردی که یک ساعت در هفته کار کند، شاغل محسوب می‌شود. از سوی دیگر، بیکار فقط شامل حال افرادی می‌شود که از سه هفته قبل از آمارگیری جویای کار بوده‌اند.

 • کارشناسان اقتصادی جهان پیش‌بینی می‌کنند

  آمریکا، بازنده جنگ اقتصادی با چین

  با روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده، سیاست‌های اقتصادی متفاوت وی در اداره کشور باعث شده برخی نگرانی‌ها نسبت به آینده اقتصاد این کشور افزایش یابد که یکی از مهم‌ترین آنها بحث تنش اقتصادی میان دو ابرقدرت اقتصادی جهان یعنی آمریکا و چین است.

 • کلاهبرداری شرکت‌های غیرمجاز در پیش‌فروش خودرو

  دبیر هیئت مدیره اتحادیه نمایشگاه‌داران تهران بزرگ درباره پیش‌فروش خودرو در شرکت‌های غیرمجاز هشدار داد.

 • 8.5 میلیون جویای کار داریم

  بیکاری را مشکل مشکل‌ها معرفی می‌کنند به این ترتیب که وقتی مشکل در یک جامعه زیاد باشد، این مشکلات خود را به شکل بیکاری نشان خواهد داد؛ وقتی آمار بیکاری در یک جامعه افزایش می‌یابد به این معنی است که آن جامعه با مشکلات عمده‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کند.

 • براساس سیاست‌های جدید حمایتی آفریقا

  کشاورزان جوان آفریقایـی حمایت می‌شوند

  ادسون امپایسی، اقتصاددان ارشد در بخش کشاورزی با اشاره به اهمیت اقتصادی این بخش در آفریقا گفت: بانک توسعه آفریقا (AFDB) به زودی صندوقی با نام «صندوق کارآفرینی جوانان» برای حمایت از شروع کسب و کار جوانان آفریقایی که تمایل به سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی دارند، راه‌اندازی می‌کند.

 • رئیس بعدی فدرال رزرو کیست؟

  اگر به نرخ بیکاری و تورم نگاه کنیم، خانم یلن یکی از موفق‌ترین روسای تاریخ فدرال رزرو بوده است.

 • سکه در بازار یک میلیون و ۲۱۲ هزار تومان / دلار 833 تومان شد +جدول

  در بازار تهران سکه طرح جدید با هزار تومان افزایش یک میلیون و 212 هزار تومان، دلار با 3 تومان رشد 3833 تومان و یورو با 19 تومان افزایش 4560 تومان فروخته شد.

 • حذف ۳۶۰ میلیارد تومان از درآمد دولت / قبض گاز ارزان می‌شود

  با حکم دیوان عدالت اداری، مالیات مستقیمی که به نام آبونمان از مشترکان گاز طبیعی دریافت می شد، از قبوض گاز حذف می شود. از اینرو مبلغ نهایی درج شده روی قبوض ارزان تر از گذشته محاسبه می شود.

 • نوبخت در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

  احتمال کسری 37 هزار میلیارد تومانی بودجه ۹۶

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: پیش بینی ما این است که از بودجه ۳۴۶ هزار میلیارد تومانی که در قانون آمده است در عمل حدود ۳۰۹ هزار میلیارد تومان آن تحقق پیدا کند و دولت با کسری بودجه مواجه شود.

 • نرخ رسمی دلار به ۳۳۰۴ تومان رسید +جدول

  نرخ رسمی دلار با رشد ۷ ریالی به رقم ۳۳۰۴ تومان رسید.

 • رئیس اتحادیه بنکداران در گفتگو با جام‌جم آنلاین :

  مردم با مقایسه بین فروشندگان قیمت کالا را کشف کنند ! / طرح حذف قیمت‌ها آزمون و خطاست

  محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم در روزهای آخر وزارت خود دستورالعمل حذف قیمت‌گذاری کالا از سوی تولید کننده را صادر کرد که بر اساس آن قرار است از این پس در برخی حوزه‌ها تولیدکنندگان بر روی کالای خود قیمت‌گذاری نکنند و این کار به توزیع کننده نهایی سپرده شود. در این رابطه رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی مردم را به مقایسه برای کشف قیمت کالاها دعوت کرده است.

 • آخرین جزئیات اختلاس ۴۷ میلیارد ریالی از بانک رفاه کارگران

  رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی در تشریح آخرین جزئیات اختلاس ۴۷ میلیارد ریالی از بانک رفاه کارگران استان خراسان شمالی گفت: به دستور بازپرس پرونده دومین متهم بازداشت شد.

 • سرنوشت مبهم یارانه‌ها

  اظهارات اخیر رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس و در جلسه رأی اعتماد وزیران دولت دوازدهم باب جدیدی از سرنوشت یارانه نقدی را باز کرد.

 • حذف یارانه پولدارها ضروری است

  هیچ کشوری نیست که به همه مردم به طور یکسان یارانه نقدی پرداخت کند، زیرا منابع درآمدی دولت‌ها متاثر از دریافتی است که از مالیات به دست می‌آید، بنابراین حساسیت روی شیوه‌های هزینه‌ای دولت‌ها برای مردم بسیار اهمیت دارد.

 • کشورهای حاشیه خلیج فارس خریدار کالای باکیفیت ایرانی

  رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان سمنان و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی‌، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از کشورهای حاشیه خلیج فارس به‌عنوان یک بازار جدید و خریدار کالاهای باکیفیت ایرانی نام برد و گفت: گاهی یک تصمیم به‌هنگام می‌تواند بازار بزرگی را به روی ما باز کند.

 • معاون اقتصادی بانک مرکزی خبر داد

  الزام بانک ها به رعایت سود ۱۵ درصدی / سود کوتاه مدت فقط ۱۰ درصد

  معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: از ابتدای روز شنبه کلیه بانک ها و موسسات اعتباری موظفند که نرخ سود علی الحساب یکساله خود را بر اساس ضوابط اعلامی که ۱۵ درصد بود به صورت دقیق رعایت کنند و سود سپرده های کوتاه مدت ۱۰ درصد سالانه خواهد بود.

 • کشف گوشت گراز در شاهرود

  ماموران پلیس شهرستان شاهرود در بازرسی از خودروهای عبوری، محموله گوشت گراز وحشی کشف کردند.

 • با رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری

  اخذ آبونمان از مشترکین شرکت ملی گاز خلاف قانون است

  هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بخشنامه شماره ۳/م/۸۴۲۰۳ مورخ ۲۹ شهریور ۹۱ ستاد هدفمند کردن یارانه‌ها و شرکت گاز ملی در خصوص اخذ آبونمان از مشترکین را خلاف قانون تشخیص داده شد و ابطال گردید.