• ارزیابی نظرات مخالفان و موافقان واگذاری فاز 11 پارس جنوبی

  توتال؛ برنده بدسابقه

  اولین قرارداد براساس الگوی جدید قراردادهای نفتی موسوم به IPC، هفته گذشته میان توتال فرانسه و وزارت نفت ایران امضا شد که این قرارداد با انتقادات فراوانی همراه بود.

 • ادامه رسیدگی به پرونده فساد نفتی

  خرید شرکت برای داماد اردوغان با پول نفت ایران

  وکیل شرکت ملی نفت ایران گفت: به جای اینکه پول نفت به خزانه واریز شود صرف خرید کارخانه آلومینیوم به نام یک زن شده است.

 • خودروی جدید پژو در ایران+عکس

  از جمله خودروهایی که بزرگ‌ترین سازنده کشورمان قصد ورودش را به بازار دارد، خودروی فرانسوی پژو 508 است.

 • با کاهش ذخایر نفت آمریکا

  قیمت نفت به بیش از ۴۸ دلار افزایش یافت

  امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت تحت‌ تأثیر کاهش ۵.۸ میلیون بشکه‌ای ذخایر نفت آمریکا افزایش یافت و بشکه‌ای ۴۸ دلار و ۳۳ سنت معامله شد.

 • فشار ترامپ بر شاهرگ ارزی روسیه

  آمریکا که حضور روسیه در بازار انرژی اروپا را برنمی تابد، کاهش مشارکت این کشور در تامین انرژی اروپا را در دستور کار قرار داده است و دونالد ترامپ تلاش می کند تا آخرین حد ممکن سهم مسکو را از فروش گاز در جهان به عنوان یکی از عمده ترین منابع تامین درآمد ارزی محروم کند.

 • کدام خودروها گران شدند؟

  افزایش قیمت خودروهای کمتر از 45 میلیون‌تومان در جلسه دیروز شورای رقابت مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت اعضای این شورا با افزایش خودروهای تیبا، پراید، تندر، پژو و سمند موافقت کردند.

 • اولین قرارداد نفتی IPC در گفت وگو با نماینده سابق ایران در اوپک بررسی شد

  امتیاز خاص اقتصادی به فرانسه

  روز گذشته، ایران با گروه فرانسوی توتال که به همراه شرکت چینی «سیان سی پی آی» یک کنسرسیوم بین المللی را تشکیل میدهد، قراردادی به ارزش چهار میلیارد و هشتصد میلیون دلار برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی امضا کرد. اولین قرارداد مطابق با الگوهای جدید قراردادنفتی IPC است. قراردادهایی که از ابتدا با حاشیه های زیادی همراه بود.

 • روحانی در دیدار مدیرعامل شرکت توتال فرانسه:

  قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی یک همکاری علمی، فناوری و مدیریتی است

  رییس‌ جمهور، منطقه پارس جنوبی را مرکزی مهم برای گسترش همکاری‌های بین‌المللی با ایران در زمینه انرژی – تکنولوژی برشمرد و گفت: به واسطه وجود استعدادهای خوب و جوانان پرتلاش در ایران، قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی نه تنها یک قرارداد اقتصادی، بلکه یک همکاری مهم در انتقال تجربیات علمی، فناوری و مدیریتی خواهد بود.

 • با تصویب شورای رقابت

  قیمت انواع خودرو افزایش یافت

  عضو ناظر شورای رقابت از موافقت این شورا با افزایش حداکثر یک تا 1.5 درصدی قیمت پراید و تیبا و همچنین رشد 2.5 درصدی قیمت سمند و پژو در جلسه عصر امروز شورای رقابت خبر داد.

 • روزهای سیاه نفت

  سیاست‌های نفتی آمریکا سبب شده، قیمت نفت روند کاهش به خود بگیرد و درآمد کشورهای صادرکننده نفت را نزولی کند. تولید نفت آمریکا به لطف تولید‌کنندگان شیل، طی سال گذشته بیش از 10 درصد افزایش داشته و به 35/9میلیون بشکه در روز رسیده که فاصله چندانی با میزان تولید بزرگ ترین تولید‌کننده نفت جهان یعنی عربستان ندارد.

 • بی‌مهری وزارت نفت به شرکت‌های داخلی با اصرار بر قرارداد با شرکت فرانسوی

  توتال، رفیق نیمه‌راه

  وزارت نفت با وجود سابقه بد توتال در فعالیت‌هایش در ایران، اصرار به حضور این شرکت فرانسوی برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی دارد، در حالی که طبق گفته‌های اخیر مدیرعامل این شرکت، چگونگی فعالیت توتال در ایران، تابع سود این شرکت است.

 • زنجان 9 تن سیر صادر کرد

  مدیر تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی زنجان از صادرات 9138 تن سیر از استان طی سال گذشته در استان خبر داد.

 • «ایربگ» ژاپنی ورشکسته شد/ فراخوان محصولات و عذرخواهی از خریداران

  شرکت سازنده ایربگ ژاپنی، تاکاتا، با ده‌ها میلیارد دلار هزینه و بدهی که ناشی از حدود یک دهه فراخوانی محصولات معیوب و شکایات‌ قانونی مرتبط با آن می‌باشد، علام ورشکستگی خود را ثبت کرد.

 • نگاهی به ۸۳ خرید هوایی جدید ایران +عکس

  پس از نهایی شدن قراردادهای خرید ۲۶۰ فروند هواپیما از سوی دو ایرلاین وابسته به دولت ایران در طول هفته‌های گذشته این بار نوبت به شرکت‌های هواپیمایی رسیده که به شکل مستقل وضعیت بازار را رصد کرده و به توافقاتی مهم دست یافته است.

 • وال استریت ژورنال تحلیل کرد

  پنج علت کاهش قیمت نفت

  وال استریت ژورنال در گزارشی پنج عامل کاهش قیمت نفت طی هفته های اخیر را تشریح کرد.