• بهای نفت اوپک 74 دلار و 22 سنت شد

  بر اساس محاسبات دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، بهای سبد نفت این سازمان جمعه گذشته به 74 دلار و 22 سنت رسید که نسبت به روز پیش از آن 0.8 درصد افزایش دارد.

 • خانه بخریم یا سکه ؟!

  این روزها تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گزاری در بازار پرنوسان ایران ذهن و فکر مردم را به خود مشغول کرده است آنها چگونه می‌توانند دارایی خود را در امن‌ترین جا و بهترین زمان افزایش دهند؟!

 • اوپک خواب نفتی آمریکا را تعبیر می کند؟

  با خروج آمریکا از برجام و تهدید اعمال تحریم‌های نفتی علیه ایران، برخی از اعضای اوپک به جای حمایت از عضو مهم این سازمان در برابر تحریم‌های آمریکا، برای جبران کاهش تولید نفت ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.

 • گزارش جام‌جم از قرارداد محرمانه‌ای که نافرجام ماند

  پژو ایرانی‌ها را پیاده کرد

  سرنوشت یک قرارداد پسابرجامی دیگر هم مطابق پیش‌بینی کارشناسان شد: خروج پژو از ایران بدون پرداخت جریمه و غرامت. رفتاری تکراری از خودروساز فرانسوی که ظاهرا نتیجه خوش‌بینی نابجای تصمیم‌گیران اقتصادی کشورمان نسبت به وعده وعیدهای اروپاییان است.

 • پژو چگونه می‌تواند تحریم را دور بزند؟

  دبیر انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه اگر پژو مجاب شود که تولید و تامین قطعات را به ایرانی‌ها واگذار کند، این بار هم می‌تواند تحریم‌ها را دور بزند، گفت: فرانسوی‌ها می‌خواهند با ایران کار کنند.

 • مرغداران معترض تجمع کردند

  شماری از مرغداران در اعتراض به افزایش قیمت نهاده های دامی بویژه ذرت و سویا و همچنین کاهش قیمت مرغ، پیش از ظهر امروز با تجمع مقابل نهاد ریاست جمهوری، حمایت دولت از این قشر با افزایش قیمت مرغ متناسب با رشد نرخ نهاده های دامی را خواستار شدند.

 • خط و نشان جدید نفتی کشورمان برای ترامپ

  تولید نسل جدید نفت خام‌ فوق سنگین در ایران آغاز شد

  همزمان با تهدیدهای نفتی «ترامپ» علیه تجارت و صادرات نفت ایران، تولید نسل جدید نفت خام‌های فوق سنگین ایران با درجه ای پی آی 20 در غرب کارون آغاز شد تا ایران با 8 نوع نفت فوق سبک تا فوق سنگین صاحب متنوع ترین سبد تولید نفت جهان شود.

 • قیمت نفت سبک ایران از 76 دلار عبور کرد

  میانگین قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به 18 مه ( 28 اردیبهشت‌ماه) با 2 دلار و 81 سنت افزایش به 76 دلار و 60 سنت برای هر بشکه رسید که بیشترین رشد قیمت را در میان انواع نفت های شاخص داشته است.

 • نرخ بلیت پروازهای داخلی اوج گرفت

  با نزدیک‌شدن به تعطیلات چندروزه، نرخ بلیت پروازهای داخلی در حال اوج‌گیری است. قیمت پرواز تهران - بوشهر از مرز نیم‌میلیون تومان عبور کرده و بلیت پرواز تهران ــ‌کیش نیز ۶۱۵هزار تومان فروخته می‌شود.