stats

 • هفته پژوهش و هنر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود

  سلسله نشست‌های تخصصی هفته پژوهش و هنر انقلاب اسلامی از سوی حوزه هنری در سه بخش مجزای «شعر»، «داستان» و «خاطره‌نگاری» با حضور صاحب‌نظران و جمعی از اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

 • به بهانه سالروز شهادت احمد کشوری

  خلبانی که مداحی می کرد و کتاب های ممنوعه داشت

  امروز 15 آذرماه مصادف با سالروز شهادت خلبان شهید احمد کشوری و «روز هوانیروز» است. خلبانی که مداحی می کرد و در جریان مبارزه با طاغوت کار فرهنگی انجام می داد و آثار و کتاب های ممنوعه امام خمینی(ره) در آن زمان را میان مردم پخش می کرد.

 • گفت و گوی جام جم آنلاین با همسر شهید مدافع حرم سیدرضا حسینی

  عکسی که تاریخ فراموشش نخواهد کرد / تقاضا کردم با پیکر همسرم تنها باشم

  اسمش را گذاشتند تصویر جگرسوز، گفتند تمام غربت شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون و خانواده هایشان در این عکس خلاصه شده؛ تصویری که حالا خیلی ها دیده اند و قصه اش را می دانند؛ اینکه قهرمان قصه، اسمش شهید سیدرضا حسینی است و این تصویر متعلق به دیدار خصوصی خانواده اش با اوست در معراج شهدای تهران، در یکی از فرعی های ناب خیابان بهشت.

 • گزارش اختصاصی جام جم آنلاین

  ناگفته هایی از زندگی 312 مبارز عاشق / بوی عود، بوی دلتنگی، بوی گل محمدی

  اینجا ارتفاعات خان طومان است! مزارع رم السرحان، حومه لاذقیه، گذرگاه التنف! اینجا شهرک العیس است، رشته کوه های تدمر! منطقه بوکمال است در جنوب دیرالزور ، الحاضر است در جنوب حلب! اینجا درعاست؛ حمص است، طرطوس و دمشق و حماء... اینجا کیلومترها دورتر از مرزهای سوریه ، یک گوشه از بهشت معصومه (س) شهر قم، به هر طرف که نگاه می کنیم، رد و نشانی از سوریه دارد.

 • رونمایی از سرود شکست داعش

  جمعی از هنرمندان جوان مشهدی به علت پیروز بر داعش، هنرموسیقی و مقاومت را پیوند زدند و قطعه ای ماندگار خلق کردند.

 • گفت و گوی جام جم آنلاین با پدر شهید مدافع حرم بابک نوری هریس

  بابک من زیباترین و عاشق ترین مدافع حرم بود

  یک روز مانده به پیروزی جبهه مقاومت اسلامی، به شکسته شدن آخرین سنگر داعش در منطقه البوکمال، کانال های تلگرامی و صفحه های پرطرفدار در اینستاگرام ، پر از تصاویری متفاوت از یک جوان مدافع حرم دهه هفتادی شد؛ جوانی با ظاهری شبیه مدل های سینمایی که می گفتند در سوریه شهید شده؛ شهید مدافع حرمی به اسم بابک نوری هریس.

 • مدیر شبکه الکوثر:

  موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عصاره یک تاریخ پر افتخار است

  سیداحمد سادات مدیر شبکه الکوثر که به همراه مدیران گروه های مختلف این شبکه از سراسرنمای مقاومت و تالارهای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد گفت: در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای آموزش غیر مستقیم و انتقال فرهنگ ارزشمند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نسل های آینده و مردم دیگر کشور ها شاهد شیوه هایی بسیار گویا هستیم که با استفاده از فضا سازی ، فیلم و امکانات چند رسانه ای و فناوری های دیجیتال تاریخ را به زمان حال متصل می کند.

 • گفت و گوی جام جم آنلاین با خانواده شهید مدافع حرم افغان سیدحسین هاشمی

  حکایت یک فرمانده عاشق از کابل تا حلب / می گفت بی بی زینب من را نگاه می کند، چطور بمانم؟!

  در کوچه پس کوچه های باقرشهر ، جایی نزدیکی های بهشت زهرای تهران، کنج یک آپارتمان کوچک 50 متری ، مهمان خانواده شهید مدافع حرم افغان، سیدحسین هاشمی می شویم؛ فرمانده دلاوری از لشکر فاطمیون که دوسال پیش در سوریه شهید شده. حوالی ظهر به خانه اش می رسیم، خانه ای که بعد از شهادت او ، همسر و فرزندانش را در ایران پناه داده؛ خانه ای که دیوارهایش جابه جا پر از قاب عکس های مردی است که یک روز بی خبر از همه رفت و مدافع حرم شد، مردی که می گفت:« بی بی زینب من را نگاه می کند؛ چطور بمانم؟!«

 • وداع آخر همسر با شوهر شهیدش که مدافع حرم بود + عکس

  تصویری از وداع آخر همسر شهید مدافع حرم وحید فرهنگی والا. این شهید متولد ۱۳۷۰ و مهندس مکانیک بود.

 • در راس هیئت عالی رتبه نظامی صورت گرفت

  بازدید رئیس ستاد ارتش پاکستان از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس +عکس

  ژنرال «قمر جاوید باجوا» رئیس ستاد ارتش پاکستان در راس هیئت عالی رتبه نظامی با حضور در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از این مجموعه فرهنگی بازدید کرد.

 • مرور حماسه زنان لرده

  تار و مار شدن سربازان انگلیسی توسط 10 شیرزن ایرانی

  حدود 100 سال پیش در چنین روزهایی ارتفاعات دشتستان یادآور حماسه‌ زنان لرده علیه متجاوزان انگلیسی بوده است.

 • مراسم تشییع پیکر ۵۴ شهید نیروی انتظامی برگزار شد +عکس

  مراسم تشییع پیکر شهدای نیروی انتظامی از مقابل دانشگاه تهران برگزار شد.

 • تشییع ۵۴ شهید تفحص شده ناجا در نمازجمعه تهران

  سخنگوی نیروی انتظامی از تشییع ۵۴ شهید تفحص شده نیروی انتظامی در سالیان دفاع مقدس بر روی دستان زنان و مردان در آیین نمازجمعه تهران خبر داد.

 • برپایی تکیه شهدای جاوید الاثر مدافع حرم در میدان امام حسین (ع)

  میدان امام حسین (ع) تهران از فردا میزبان تکیه شهدای جاویدالاثر مدافع حرم کشورمان است؛ میزبان یاد و خاطره همان ها که رفته اند سوریه ، همان ها که مانده اند و برنگشته اند.

 • گفت و گوی جام جم آنلاین با خانواده طلبه شهید مدافع حرم محمد پورهنگ

  پشت پرده ترور بیولوژیک شهید مدافع حرم ایرانی

  « خواب دیده بود دوقلو دارد، زندگی خوبی دارد ، اما همه اینها را می گذارد و می رود و شهید می شود. خواب هایش رویای صادقه بودند، این یکی هم آخرش تعبیر شد. »