• بفتا برندگانش را شناخت

  شب پیش مراسم اهدای هفتاد و یکمین دوره جوایز بفتا برگزار شد و در حالی که «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» برنده بزرگ شب بود در بخش فیلم خارجی «فروشنده» از بردن جایزه باز ماند.

 • در گفت‌وگو با کارگردان «ما خیلی باحالیم» حواشی این فیلم بررسی شد

  مجیـد صالحی از بازی در این فیلم پشیـمان است؟

  فیلم کمدی «ما خیلی باحالیم» به کارگردانی بهمن گودرزی و تهیه‌کنندگی رویا شریف در حالی بتازگی به اکران عمومی درآمده که در همین ابتدای اکران درگیر حواشی شده است. ماجرا از این قرار بود که مجید صالحی بازیگر این فیلم با انتشار یادداشتی از بازی در این فیلم ابراز پشیمانی کرد و گفت: «من اشتباه کردم. شما ولی نروید. وقت خودتان را هدر ندهید»!

 • دوستداران مجموعه فیلم جیمزباند چه چیزی می‌خواهند؟

  به دنبـال جیمز باند تازه

  با آن که دنیس ویله نووه فرانسوی‌زبان می‌گوید کارگردانی بیست و پنجمین جیمزباند را نپذیرفت تا بتواند به سراغ ساخت «پروژه رویایی»اش برود، اما بحث مجموعه فیلم جیمزباند همچنان داغ است. از یک سو شرکت سونی به دنبال فیلمساز معتبر و قابلی برای قسمت تازه آن است و از سوی دیگر، نام‌های جدیدی برای ایفای نقش مامور دوصفر هفت به گوش می‌رسد. هری استایلز 23 ساله، تازه‌ترین نامی است که در رابطه با بازی در نقش کاراکتر جیمزباند مطرح شده است. این در شرایطی است که دانیل کریگ با امضای یک قرارداد جدید، در دو فیلم جیمزباندی بعدی سینما بازی می‌کند.

 • گزارش جام‌جم از بازیگرانی که به‌طور همزمان چند فیلم در اکران دارند

  گیشـــــه در قـــرق قربانی‌ها

  بزنم به تخته بعضی از بازیگران بسیار پرکارند و البته پرطرفدارند و مدام از این فیلم به آن فیلم می‌روند و تقریبا در هر نوبت اکران، فیلمی با بازی آنها بر پرده سینماهاست. گل سرسبد این بازیگران، مهران رجبی است که اصلا به این حضور پررنگ در سینما و تلویزیون شهرت دارد.

 • 30نما از توجه ویژه رهبر انقلاب به 30 فیلم

  ماه بالای سر آبادیست...

  حالا دیگر این را همه می‌دانند که رهبر انقلاب همیشه نظر ویژه‌ای روی فرهنگ داشته و در عمل نشان داده‌اند که مهم‌ترین حامی و مدافع هنر هستند. برگزاری چندین جلسه در سال با اهالی کتاب و شعر، برگزاری جلسات ثابت با اهالی سینما و تئاتر و سایر هنرمندان هم نشان‌دهنده همین رویکرد است و موجب شده تا بسیاری از صاحبنظران و اهالی فرهنگ و هنر، رهبر انقلاب را در قیاس با رهبران و بزرگان کشورهای دیگر، کتابخوان‌ترین و فرهنگی‌ترین رهبر دنیا بدانند.

 • به بهانه اکران همزمان دو فیلم با بازی هدیه تهرانی پس از سال‌ها دوری از سینما

  دوئل یک ستاره با خودش

  اتفاق نادری در این نوبت اکران سینمای ایران رخ داده است؛ نمایش همزمان دو فیلم با بازی هدیه تهرانی، یکی فیلمی به نام «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده و دیگری فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» ساخته وحید جلیلوند.

 • با مرتضی شعبانی، تهیه‌کننده‌ مستندی که لوح تقدیر جشنواره فیلم فجر را گرفت

  زنانی با گوشواره‌های باروتی و حلقه‌های انفجاری

  فیلم مستند «زنانی با گوشواره‌‌های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی توانست لوح تقدیر جشنواره فیلم فجر را از آن خود کند.

 • مونا فرجاد در گفت‌وگو با جام‌جم از ایفای نقش در «ماهورا» می‌گوید

  به عشق همه مردان و زنان جنگ بازی کردم

  مونا فرجاد امسال تنها با فیلم «ماهورا» به کارگردانی حمید زرگرنژاد در جشنواره فیلم فجر حضور داشت. از قرار معلوم فیلمنامه ماهورا طی چهار سال تحقیق بر اساس یک واقعه تاریخی نگاشته شده است و همین واقعی بودن قصه فیلم باعث شد تا عوامل دنبال لوکیشن‌های بکر در تالاب خوزستان بروند و در نهایت عاشقانه‌ای را در بستر جنگ به تصویر بکشند.