• گزارش جام‌جم از قربانی شدن یک فیلم دفاع مقدسی در اکران

  «ویلایی‌ها» ماندگار شد

  فیلم دفاع مقدسی «ویلایی‌ها» ساخته منیر قیدی که قرار بود امروز از پرده سینماها پایین بیاید، با تصمیم شورای صنفی نمایش تا شب‌های قدر ادامه می‌یابد؛ تصمیمی که البته در پی موافقت علی سرتیپی، پخش‌کننده و حمید نعمت‌الله، تهیه‌کننده فیلم «رگ خواب» و البته اعتراضات و واکنش‌های عوامل فیلم ویلایی‌ها و برخی دغدغه‌مندان سینمای فرهنگی و انقلاب و دفاع مقدس گرفته شد.

 • جری لوئیس بستری شد

  کمدین کهنه‌کار و سالخورده آمریکایی برای مداوای عفونت در بیمارستان بستری شد.

 • کارگردان «ویلایی ها» در گفتگو با صبح نو مطرح کرد

  دارند انتقام می گیرند

  ویلایی ها این روزها تبدیل به یکی از مسائل مهم سینمای ایران شده است. فیلمی که هم در ایام جشنواره با بیمهریهای دستاندکاران و مسوولان وزارت ارشاد روبهرو شد و هم در این روزها و در ایام اکران روی پرده سینماها.

 • برادرم ناصر

  فیلم‌هایی که به اختلالات روانی می‌پردازند و شخصیت اصلی آن درگیر بیماری ذهنی است، همواره برای تماشا جذاب هستند. این را تاریخچه موفق این فیلم‌ها در سینمای جهان به ما می‌گوید و می‌توان با کمی تمرکز و یادآوری، برخی نمونه‌های شاخص این‌گونه آثار را مرور کرد.

 • گفت‌وگو با میرطاهر مظلومی؛ بازیگر و دوبلور سینما و تلویزیون

  طنازی‌‌های‌ روان‌شناسانه یک کارمند

  میرطاهر مظلومی از جمله بازیگران توانمند و شناخته‌شده عرصه سینما، تلویزیون و تئاتر است که سال‌ها شاگرد استاد برجسته تئاتر کشورمان حمید سمندریان بوده و در برخی کارهای او از جمله «ملاقات با بانوی سالخورده» به ایفای نقش پرداخته است.

 • «اکسیدان» مجوز گرفت

  پروانه نمایش تازه ترین اثر سینمایی حامد محمدی با عنوان «اکسیدان» صادر شد.

 • معرفی فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند جشنواره کودکان و نوجوانان

  اسامی آثار کوتاه و نیمه بلند داستانی پذیرفته شده در سی‌ُامین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اعلام شد.

 • رضا صادقی به صحنه تئاتر می‌آید

  کوروش زارعی قصد دارد در سال جاری اثری موسیقایی - نمایشی را با حضور رضا صادقی خواننده موسیقی پاپ و بر اساس قصه ای بومی از جنوب ایران به صحنه ببرد.

 • اسامی فیلم های کوتاه و نیمه بلند پویانمایی جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان

  اسامی فیلم های کوتاه و نیمه بلند پویانمایی سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اعلام شد.

 • جام‌جم بررسی می‌کند

  بازخوانی شخصیت امام‌(ره)، فرصتی برای تئاتری‌ها

  هنر، همواره بازتاب‌دهنده حماسه‌های ملی و رویدادهای مذهبی بوده است؛ هنرمندان نیز به مانند دیگران، از جامعه خویش برای پروردن هنر خود مایه می‌گیرند و وقتی دور و برشان پر است از اتفاقات ریز و درشتی که بر صفحات تاریخ نقش می‌بندند، این رویدادها نیز به منابع الهام آنها تبدیل می‌شود. در این مورد می‌توان به دوران دفاع مقدس اشاره کرد که سال‌ها سینمای ما را به لحاظ مضمون و درون‌مایه‌های داستانی سیراب کرد و هنوز هم می‌کند هر چند اگر با فاصله‌گرفتن از آن، از تعدد آثار با این مضامین کاسته شده است.

 • آلن رنه؛ کارگردان رمان نو در سینما

  اگر اشتباه نکنم سال‌ها پیش حکایت سینمایی بامزه‌ای را در مجله فیلم خواندم از این قرار؛ فردی را به اتهام قتل دستگیر و برای محاکمه به دادگاه می‌برند. قاضی برای اطمینان و پی بردن به واقعیت، از مظنون می‌پرسد ساعت وقوع قتل کجا بوده و متهم جواب می‌دهد سینما. قاضی می‌پرسد چه فیلمی دیدی؟

 • غفلت سینما از زندگی چهره‌های تاریخ‌ساز

  روزهای 14 و 15 خرداد و مناسبت‌هایی چون رحلت حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین سال 1342 با محوریت نقش تعیین‌کننده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، این پرسش را پیش می‌آورد که چرا سهم روحانیت تاثیرگذار و شخصیت‌های مهم و تعیین‌کننده‌ای چون حضرت امام و دیگر روحانیون مبارز و برجسته تاریخ کشورمان در سینما تقریبا صفر و ناچیز است و چرا با توجه به اثرگذاری و جذابیت زندگی و سخنرانی‌ها و مبارزات ایشان، فیلم‌هایی استراتژیک در این زمینه ساخته نمی‌شود؟ آن هم توسط سینمای جمهوری اسلامی ایران که ساخت چنین آثار و پرداختن هنرمندانه به زندگی بزرگان و بانیان و ارکانش، از ضروریات به نظر می‌رسد.

 • تیزر جدید «نهنگ عنبر۲»

  در این فیلم تازه ترین تیزر فیلم سینمایی «نهنگ عنبر۲» را مشاهده می کنید.

 • علت مومیایی کردن بدن «عباس کیارستمی»

  یک مسئول حوزه سلامت کشور، به جزئیات علت مومیایی کردن بدن «عباس کیارستمی» پرداخت.

 • با اعلام نظر هیئت انتخاب

  فیلم های بلند داستانی جشنواره کودک مشخص شد

  اسامی آثار پذیرفته شده در بخش فیلم‌های بلند داستانی (غیرسینمایی) سی‌امین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، اعلام شد.