stats
 • هنگامه قاضیانی و یکتا ناصر؛ بهترین بازیگران زن جشن خانه سینما

  فیلم «ملکه» به کارگردانی محمدعلی باشه‌اهنگر بادریافت ۱۰ تندیس برنده مطلق جشن خانه سینما شد و در بخش بهترین بازیگران زن نیز هنگامه قاضیانی و یکتا ناصر بازیگرانی مشهوری بودند که جایزه گرفتند.

 • بیا بشنو حدیث گربه و موش

  تصویر عمومی که عمدتا از موش‌ها در ذهن ما شکل گرفته جانوری موذی و مضر است که ظرفیت بالایی در انتقال بیماری و هدف قرار دادن بهداشت و سلامت آدمی دارد.

 • یک سالن سینما برای 250 هزار ایرانی

  رئیس سازمان سینمایی همزمان با روز ملی سینما با بیان این‌که به ازای هر یک میلیون نفر فقط چهار سالن سینما در کشور داریم، از فروش 30 میلیاردی سینماها در شش ماهه نخست امسال سخن گفت.

 • مستندی درباره کشتن

  بعد از فاجعه غزه که سیل ناگزیر تصاویر غم‌انگیزش آدم را متاثر می‌کرد، این روزها نوبت داعش و جنایات عجیب و غریب آن است تا مخاطب را متحیر آنچه می‌بیند، کند. در میان انواع و اقسام فیلم‌ها و گزارش‌های خبری مربوط به این گروه، فیلم مستندی با نام دیدار با داعش بیش از پیش مخاطب ایرانی و احتمالا جهانی را با نظریات و فجایعی که این گروه مرتکب می‌شوند، آشنا کرد.

 • انتقاد روزنامه جوان از عکس‌های اینستاگرامی هنرمندان

  روزنامه جوان در یادداشتی با انتقاد از عکس های برخی هنرمندان در شبکه های اجتماعی نوشت: پس از کلید خوردن ماجرای انتشار تصاویر اینستاگرامی، اتفاق جدیدی که رخ داد انتشار مؤلفه‌های زندگی غربی در میان تصاویر هنرمندان بود.

 • راز بقای جهانِ وحشی متمدن

  ویرجینیا وولف در جایی گفته بود هنر نسخه دوم جهان واقعی نیست، از آن کثافت همان یک نسخه کافی است! این وصف نکوهشی از جهان گرچه شاید در نگاه اول بدبینانه باشد و در ستایشی یکطرفه جانب هنر را بگیرد، اما با مروری اجمالی براحوال و اخبار جهان در گذر زمان تا اندازه زیادی منطبق بر واقعیت به نظر می‌رسد و حرفی گزافه نیست.

 • جمعه، ضیافت بزرگ سینما

  مدیرعامل انجمن سینمای جوان و مسئول طرح سینما سلام ضمن اشاره به نقش غیرقابل انکار رسانه ملی در حمایت از سینما و رونق این هنر ـ صنعت، میزان تاثیرگذاری اجرای طرح سینما سلام در آشتی مردم با سینما را 85 درصد عنوان کرد.

 • مواجهه سیل جوان مشتاق به بازیگری با آموزشگاه های نامعتبر سینما

  عشاق بازیگری در دو راهی جهنم و بهشت

  کمتر کسی را می توان یافت که از شهرت روی گردان باشد و همچنین دراین میان، باز هم کمتر شخصی را می توان جست که منکر شهرت بازیگران و هنرپیشگان سینما و تلویزیون باشد.

 • 5 میلیون دلار برای خرید عکس عروسی آنجلینا جولی

  دو مجله «پیپل» و «هِلو» که اولین تصاویر از لباس عروسی و مراسم ازدواج «آنجلینا جولی» و «برد پیت» را منتشر کرده بودند، هر یک 2.5 میلیون دلار برای خرید تصاویر به این زوج مطرح هالیوودی پرداخت کردند.

 • داودنژاد فیلمنامه پرتوی را می‌سازد

  «فراری» در انتظار پاسخ فارابی

  علیرضا داودنژاد که می‌خواهد فیلم «فِراری» را بر اساس فیلمنامه‌ای از کامبوزیا پرتوی بسازد در انتظار پاسخ فارابی برای حمایت از ساخت این اثر است.

 • گزارشی از وضعیت بازیگران چهره در سینما

  ستاره‌های سینمای ایران چه می‌کنند؟

  حال بازیگرانی که این روزها کمتر در عرصه سینما چهره آن‌ها را می‌بینیم، چطور است؟ این سئوالی است که با یادآوری چند نام در ذهن ما نقش بسته است که ستاره‌های دیروز سینمای ایران این روزها چه می‌کنند.