• چه فیلم‌هایی‎ نظر رهبری‌ راجلب کرد؟

  به کبودی یاس، بدوک، طلا و مس تنها نمونه هایی از فیلم هایی است که اظهار نظر رهبر انقلاب درباره این فیلم ها علنی شده است. به گفته غلامعلی حداد عادل ایشان دقت دارند که از ابزار فرهنگی به خوبی استفاده شود.

 • حاشیه جشنواره فیلم فجر

  انتظارات برآورده نشده

  سی و دومین جشنواره فیلم فجر در حالی به نیمه دوم پاگذاشته و به روزهای پایانی خود رسیده است که توقع و انتظار تماشاگران آنچنان که باید برآورده نشد. این ناکامی نسبی از آنجا ناشی می‌شود که پیش از شروع جشنواره و با توجه به حضور گسترده چهره‌های سرشناس فیلمسازی، خیلی‌ها امیدوار بودند فیلم‌های درخشانی در این دوره ببینند، ولی امان از دل غافل.

 • کارگردان فیلم «خط ویژه»:

  فیلم‌ها مهم هستند، نه اسم‌ها

  با این‌که اسم فیلم «بعد از ظهر سگی سگی» یادآور شاهکار سیدنی لومت یعنی «بعد‌از ظهر سگی» با بازی درخشان آل‌پاچینو بود، اما نخستین ساخته مصطفی کیایی جوان واجد ارزش‌های بانمکی بود و خیلی‌ها را به ادامه مسیر فیلمسازی‌اش امیدوار کرد.

 • نگاهی به فیلم «خط ویژه» ستاره این روزهای فیلم فجر

  روایت شیرین یک اختلاس

  مصطفی کیایی در روند کارنامه حرفه‌ای خود خط رو به جلویی را آمده تا در سومین اثر خود به پختگی برسد و یکی از ویژه‌ترین فیلم‌های جشنواره سی و دوم را بسازد. فیلمی شسته و رفته که از انسجام و ضرباهنگ خوبی برخوردار است و ریتم خود را در طول اثر از دست نمی‌دهد.

 • به بهانه نمایش «متروپل» ساخته مسعود کیمیایی

  آقای کیمیایی لطفا بازهم فیلم بسازید!

  سینما همیشه پناهگاه ما بوده است؛ سینما همیشه مهم‌ترین چیزهایی بوده که داشته‌ایم؛ سینما برای عشاق سینما خود زندگی است. مسعود کیمیایی با همین میزان از علاقه همین میزان از دلمشغولی و همین میزان از نفس به نفس بودن با سینما سراغ ساخت «متروپل» رفته است.

 • میرکریمی: فیلم‌هایم گازوئیلی است

  رضا میرکریمی با بیان اینکه در فیلم «امروز» قصد داشته قهرمان که خودش را بی‌نیاز از قضاوت دیگران می‌داند به نمایش بگذارد، گفت:‌فیلم‌هایم گازوئیلی است و دیر موتورش گرم می‌شود.

 • شیار 143 در صدر بهترین فیلم مردمی جشنواره فجر

  نتایج آرای تماشاگران تا روز ششم نشان می دهد که فیلم شیار 143 به کارگردانی نرگس آبیار به صدر فیلم های منتخب از نگاه مخاطبان در سی و دومین جشنواره فیلم فجر دست ییافته است.

 • نگاهی به فیلم «میهمان داریم»

  درب این خانه هرگز روی شهدا بسته نیست

  «میهمان داریم» فیلم تازه محمدمهدی عسگرپور تلاشی است برای بیان این نکته که پایبند ماندن به آرمان‌ها و ارزش‌ها در دنیایی که مختصات تازه‌ای را برای خود تعریف کرده، دشوار است.

 • همنشینی پردردسر سنت و مدرنیته

  اثر تازه روح‌الله حجازی در همان مسیری گام بر می‌دارد که ساخته پیشین او یعنی «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» حرکت می‌کرد.

 • با سیدروح‌الله حجازی، ‌کارگردان «زندگی مشترک‌آقای محمودی و بانو»

  قانون جشنواره فیلم فجر ‌اشکال دارد

  سیدروح‌الله حجازی، کارگردان جوان سینمای ایران است که در هر فیلم سعی می‌کند ضمن حفظ استانداردهای یک اثر درست و جذاب از تجربه‌گرایی و آزمودن مسیرهای جدید در فیلمسازی و شیوه‌های روایتی مختلف غافل نباشد.

 • (فیلم)

  راهی در سینما

  جام جم آنلاین: مستند «راهی که آمدیم» درخصوص تحولات پس از انقلاب اسلامی، به سینما پرداخته است.میدانی پر بحث و کشش که هنر و صنعت را با هم دارد.

 • حاتمی‌کیا:

  «چ» را به مریلا زارعی و کارگردان «شیار 143» تقدیم می‌کنم

  ابراهیم حاتمی کیا گفت: من امسال با فیلم «چ» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور دارم که اتفاقا بازیگر نقش زن آن مریلا زارعی است اما من با افتخار این فیلم را به مریلا زارعی بازیگر نقش الفت در «شیار 143» و نرگس آبیار کارگردان این فیلم تقدیم می‌کنم.

 • اشک‌های مریلا زارعی در نشست «شیار 143» + عکس

  ابراهیم حاتمی‌کیا در نشست فیلم «شیار 143»، فیلم سینمایی «چ» به کارگردانی خودش را به این فیلم تقدیم کرد و مریلا زارعی هم از شدت بغض نتوانست به خوبی به سوالات پاسخ دهد.

 • احمدرضا درویش:

  ساخت «رستاخیز» شانس بزرگ‌ام بود

  احمدرضا درویش پس از نمایش فیلم سینمایی «رستاخیز» گفت: ساخت این فیلم را یک شانس بزرگ برای خود و آن را متعلق به همه سینمای ایران می‌دانم.

 • بازیگر نقش «حضرت ابوالفضل» نقشش را به امام زمان (عج) تقدیم کرد

  بازیگر نقش حضرت ابوالفضل (ع) در فیلم «رستاخیز» با بیان اینکه نقش شخصیت بسیار بزرگی را بازی کرده است، اظهار امیدواری کرد که توانسته باشد به خوبی نقش‌اش را اجرا کرده باشد.