• اختصاصی جام جم آنلاین / 3 عکس نوشت برای سید شهیدان اهل قلم

  نامه شگفت انگیز آوینی به رهبری / مرثیه ای ناخوانده از علی معلم دامغانی

  امروز سالگرد سید شهیدان اهل قلم است، مرتضای هنر انقلاب، شهیدی که هنوز که هنوز است راه و مرامش الگوی جوانان هنرمند این سرزمین است.

 • گزارش جام‌جم از لقب‌های مشهور در سینما

  بگو چی صدات کنیم؟!

  چون و چرای حامد بهداد درباره لقب «آقای بازیگر» در هفته گذشته سر و صدایی در جامعه سینمایی به پا کرد که حاشیه‌های آن کماکان ادامه دارد. او در گفت‌وگویی به‌صورت تلویحی اشاره کرده بود که اعطای این لقب به عزت‌الله انتظامی باوجود ممنوع الکار بودن دو ستاره مشهور سینمای پیش از انقلاب، یعنی فردین و بهروز وثوقی، نامردی است.

 • خاطرات مارلون براندو روی پرده

  مارلون براندو و خاطرات سینمایی او با کمک تام شپرد فیلمنامه‌نویس، سر از پرده سینما درمی آورد. این فیلمنامه‌نویس سرشناس و غیرمتعارف سینما، این روزها در حال نگارش بخش پایانی فیلمنامه «هی، استلا» است.

 • گفت‌وگو با نادر سلیمانی؛ بازیگر سینما و تلویزیون

  علیه «لاتاری» ناجوانمردی کردند

  نادر سلیمانی را اغلب با نقش‌های کمدی اش در مجموعه‌های تلویزیونی مثل «ساعت خوش»، «باغ مظفر»، «مرد هزارچهره» و فیلم‌هایی چون «نهنگ عنبر»، «یک اشتباه کوچولو» و «مرد عوضی» می‌شناسیم. سلیمانی این روزها با فیلم سینمایی «لاتاری» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی محمود رضوی بر پرده سینماها قرار دارد. فیلمی با موضوع اجتماعی که داستان دختر و پسری جوان را روایت می‌کند که قصد ازدواج دارند و در این راه با مشکلاتی مواجه می‌شوند. به بهانه اکران این فیلم با این بازیگر توانمند گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

 • گزارش جام‌جم از صداپیشه‌ها

  صداهای ماندگار«فیلشاه»

  «فیلشاه»، نشانه قدم‌های رو به رشد انیمیشن بلند و سینمایی ایران است و هادی محمدیان (کارگردان) و حامد جعفری (تهیه‌کننده) و گروهشان پس از موفقیت انیمیشن «شاهزاده روم»، اثر موفق و ارزشمند دیگری تولید کردند.

 • جام‌جم در گفت‌وگو با سینماداران از وضعیت فروش نوروز 97 گزارش می‌دهد؛

  الاکلنگ اکران؛ افزایش فروش و کاهش مخاطب

  بعد از رونق کم‌نظیر گیشه سینمای ایران در سال 95 انتظار بر این بود که با اخذ سیاست‌های مناسب شاهد تداوم این رونق در سالهای بعد باشیم، اما با پایان تعطیلات نوروزی امسال شاهد این بودیم که نه‌تنها آمار فروش فیلم‌های سینمایی 20 درصد کاهش یافته، بلکه مخاطبان سینما هم نسبت به مدت مشابه در دو سال گذشته ریزش چشمگیری داشتند.

 • نگاه جام‌جم به 7 فیلم اکران نوروزی

  اکران نوروزی در تعطیلات

  سه فیلم جدی، سه فیلم کمدی و یک انیمیشن، ترکیب متنوعی را در اکران نوروزی شکل دادند و مجموعِ این فیلم‌ها توانستند باوجود نقاط ضعفی در فیلمنامه و اجرا، پاسخگوی سلایق مختلف تماشاگران باشند. البته همه چیز در ادامه به داشته‌های سالیانه سینمایی ما برمی‌گردد، اما انتظار می‌رود این چیدمان و توجه به ژانرها و فضاهای مختلف و تنوع مضمونی و ساختاری فیلم‌های نوروز در باقی نوبت‌های اکران در طول سال هم رعایت شود.

 • آمار فروش فیلم های نوروزی

  فروش 4 میلیاردی «به وقت شام» / پیشتازی مصادره

  فیلم سینمایی «به وقت شام» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا در دوازدهمین روز فروردین ماه 4 میلیاردی شد و به جز «مصادره»، سایر فیلم‌های کمدی نسبت به سال گذشته، چندان مورد توجه قرار نگرفتند.