stats
 • با علی‌اصغر شادروان، کارگردان فیلم انقلابی «تیرباران»

  «چریک تنهای انقلاب» چگونه مقابل دوربین رفت؟ +عکس

  علی‌اصغر شادروان بزرگ ‌شده اهواز است، در جوانی عاشق سینما می‌شود و چند فیلم کوتاه می‌سازد و با پیروزی انقلاب، با ساخت فیلم «تیرباران» نشان می‌دهد که اصول سینما را بلد است.

 • اعلام نامزدهای فیلم فجر 36، امشب در پردیس ملت

  نامزدهای سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، ساعت 20 امروز شنبه بیست‌و‌یکم بهمن‌ماه، پس از نمایش آخرین فیلم جشنواره در سینمای رسانه‌ها و ۲۴ ساعت قبل از برگزاری مراسم اختتامیه با حضور تمامی اعضای هیات داوران، طی یک نشست خبری در پردیس ملت اعلام خواهد شد.

 • نشست خبری فیلم

  معتمدی: در فیلم سوءتفاهم تفکر رسانه ای فضای واقعی را تصرف می کند

  احمدرضا معتمدی کارگردان فیلم سوء تفاهم با بیان اینکه امروز در دنیا نشانه ها ارجاع به واقعیت نمی دهند بلکه خود مستقل شده اند،گفت: ما تفکری که در فیلم مطرح کردیم این است که فضای رسانه ای دارد فضای واقعی را تصرف میکند.

 • پرونده‌جام جم برای فیلم تحسین شده «تنگه ابوقریب»

  اگر داغ شرط است ما دیده‌ایم

  تنگه ابوقریب از جمله فیلم‌های جشنواره سی و ششم است که از همان آغاز ساخت با حرف و حدیث‌هایی همراه بود. این‌که بهرام توکلی با پیشینه ساخت آثاری مانند اینجا بدون من، آسمان زرد کم عمق یا پرسه در مه تصمیم گرفته بود به همراه تهیه‌کننده باهوشی مانند سعید ملکان سراغ ساخت یک فیلم جنگی برود به خودی خود جالب بود. نمایش این فیلم در جشنواره نشان داد که انتظارها برای دیدن یک فیلم فراتر از تراز سینمای ایران بیهوده نبوده است و توکلی توانسته اثری ماندگار در سینمای دفاع مقدس خلق کند.

 • گفت‌وگو با دواین جانسون

  هر کسی باید خودش باشد و نه یک آدم جعلی

  با نام راک در برنامه‌های نمایشی ورزشی و کشتی کچ تلویزیونی مشهور شد. همین شهرت کافی بود تا نقش کوتاهی در قسمت دوم مجموعه فیلم «مومیایی» در سال 2001 بگیرد. او که با نام اصلی خود دواین جانسن به فعالیت سینمایی پرداخت، در این اکشن فانتزی ماجراجویانه در نقش کاراکتر شاه عقرب ظاهر شد. استقبال تماشاگران از این نقش کوتاه، راه را برای ساخت فیلمی به همین نام در سال 2002 باز کرد و پای راک کاملا به سینما باز شد.

 • پنجمین روز از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

  عکاس: چاوش هماوندی

  پنجمین روز از سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر در پردیس سینمایی ملت با نمایش فیلم های مغزهای کوچک زنگ زده، امپراتور جهنم و عرق سرد در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

  • خبری
 • با مهدی صباغ‌زاده، درباره سینمای دیروز و امروز

  مردم حوصله تماشای فیلم‌های جدی را ندارند

  مهدی صباغ‌زاده، یکی از کارگردانان قدیمی سینمای ایران است که در دهه‌های 60 و 70 برخی از پرفروش‌ترین فیلم‌ها را روانه پرده سینما می‌کرد.

 • تازه‌ترین فیلم حاتمی‌کیا یکی از بخت‌های دریافت جوایز اصلی جشنواره فیلم فجر است

  حماسه «به وقت شام»

  چهارمین روز سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی ملت (سینمای اهالی رسانه)، کاملا تحت‌تاثیر نمایش فیلم سینمایی «به وقت شام» تازه‌ترین ساخته سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیا بود؛ فیلمی که مثل تقریبا همه آثار کارنامه او محل بحث‌ها و نقد و نظرات فراوان و متفاوتی است. تب و تاب فیلم به نشست پرسش و پاسخ هم کشیده شد و ابراهیم حاتمی کیا با یکی از همان یقه اسکی‌های زرشکی و معروفش، با اعتماد به نفس کامل و حاضر جوابی به سوالات موافق و مخالف پاسخ داد.

 • آتش‌نشانان به تماشای «چهارراه استانبول» نشستند

  درست یک سال و 17 روز پیش، (پنجشنبه 30 دی ماه 95) پلاسکو با تمام عظمت و تاریخ و خاطرات تلخ و شیرینش بر اثر آتش‌سوزی فرو ریخت و آوارش جان‌پناه همیشگی آتش‌نشانانی شد که با عشق، ایثار، شهامت، سربازی و جانبازی، پیوندی دیرینه داشته و دارند. شامگاه دوشنبه و در ایوان شمس، یک سال و اندی بعد، پلاسکو دوباره فروریخت، این بار روی پرده سینما و در چشم آتش‌نشانان و خانواده‌های داغداری که درد و داغ عزیزان زیر آوار مانده‌شان، تا ابد مهر و موم شده بر جان خسته و چشمان بی‌فروغشان.