• جام‌جم بازیگران سینمایی در ماه رمضان را بررسی می‌کند

  چهره‌های دست به‌خیر

  فرا رسیدن ماه رمضان جدا از تجربه لحظات لذت‌بخش روزه‌داری و سحر و افطار در کنار خانواده، فرصت و احساس نیکوکاری و نوع‌دوستی را هم بین مردم افزایش می‌دهد و تنور نیکوکاری و خیریه‌ها داغ می‌شود. مراکز خیریه، مراکز نگهداری از معلولان و سالمندان، بهزیستی، انجمن‌های حمایت از کودکان کار و خیابان و همه و همه در این میان با رویی گشاده از کمک‌های مادی و معنوی استقبال می‌کنند.

 • چرا ویکتور هوگو را بهتر از دیگر نویسندگان جهان می‌شناسیم؟

  هوگوی همیشگی

  گفت وگوهای کوتاه جام جم با گلاب آدینه و بهروز غریب پور را هم در این باره بخوانید

 • وزیری که ماه رمضان را خطرناک می داند!

  یک وزیر دانمارکی که دیدگاه‌های ضد مهاجرتی سفت و سختی دارد، امروز دوشنبه از مسلمانان خواست تا در طول ماه رمضان و شروع روزه‌ها مرخصی بگیرند زیرا از نظر او این اعمال برای همه "خطرناک" است!

 • رئیس رسانه ملی در نشست هم‌اندیشی حمایت از کالای ایرانی:

  ملّتی که دارای توانمندی‌های فوق‌العاده است تحت تأثیر تحریم‌ها قرار نمی‌گیرد

  رئیس رسانه ملی در نشست هم‌اندیشی حمایت از کالای ایرانی با بیان اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی باید راهبرد توسعه صادرات با تکیه بر توان داخلی رقم بخورد گفت: امروز باید راهبرد کشور به جایگزینی صادرات به جای واردات بی‌رویه تبدیل شود تا بتوانیم با حمایت از کالای ایرانی و رشد آن، افزایش سهم بازار داخلی از کالاهای ملی و توسعه اشتغال‌زایی را رقم بزنیم.

 • گفتگو با کمیل نظافتی؛ روحانی فعال اجتماعی

  مصائب شیرین یک طلبه حامی‌حیوانات

  صفحه اینستاگرامش، پر است از آدم‌های نیازمند،‌یکی کلیه لازم‌ است و دیگری پول دوا و درمانش را ندارد. دختر بچه‌‌ای از درد دیالیز می‌گوید و پیرزن کرمانی از زیرزمینی پر از موش که محل زندگی‌اش است.

  • گفتگو
 • خاتون‌های سرزمین مادری

  ایران چند امامزاده زن دارد؟ + اینفوگرافیک

  ماه مبارک رمضان که از راه می‌رسد حضور مردم در اماکن دینی از جمله مساجد، امامزادگان و بقاع متبرکه افزایش چشمگیری پیدا می‌کند، اصولا وقتی صحبت از امامزادگان به میان می‌آید همه ما تعداد محدودی امامزاده را در ذهن‌مان را مرور می‌کنیم و به این مرور انتزاعی اگر تصویری هم افزوده شود اغلب مردی با محاسن سفید، روی و چهره روشن و شال و دستاری سبز رنگ نقش می‌بندد؛ در حالی که در همین تهران بیش از صد امامزاده خواهر(بانو) وجود دارد.

 • پیکر هنرمند قدیمی سینما و تلویزیون تشییع شد

  خاموشی «شهاب»

  شخصیت قلیچ در «شیلات» (همان فیلم معروف با قهرمانی به نام خوجه محمد)، چهره‌ای شبیه کاپیتان ایهب در «موبی دیک» داشت؛ حسین شهاب با آن چهره خشن و صورتی بدون سبیل و با ریشی نازک، یادآور سیمای گریگوری پک در آن فیلم مشهور بود. شهاب هم عموما در نقش‌هایی منفی و خاکستری بازی می‌کرد و شرارت کاراکترهایش دست کمی از خباثت سینمایی نداشت.

 • «اسناد پاناما» در کشوی خانم استریپ

  با وجود 69 سال سن، هنوز نقش‌های اصلی و اول فیلم‌های سینمایی را بازی می‌کند. در حالی که همکاران مرد مطرح او همچون آل پاچینو، داستین هافمن و رابرت ردفورد به نقش‌های مکمل رضایت می‌دهند، استریپ در مرکز داستان و ماجراهای فیلم هایش قرار دارد. حتی وقتی در فیلمی مثل «مری پاپینز برمی گردد» بازی می‌کند، با وجود محوریت کاراکتر مری پاپینز باز هم اوست که حرف اصلی را در داستان می‌زند.

 • جام‌جم روابط موثر بر اهدای جوایز جشنواره کن را بررسی می‌کند

  سوگلی‌های «کــــــن»

  جشنواره بین‌المللی فیلم کن، سال‌ها فیلم‌های اول کارگردان‌هایی را پذیرفته که بعدا توانسته اند عضو هیات داوران شوند یا جوایز مهمی را به خودشان اختصاص دهند. هنرمندانی که بعضا کشف‌های کن دانسته می‌شوند. اگر این کارگردان‌ها بعدا به چهره‌های شناخته شده‌ای تبدیل شوند، حتی فیلم‌های ضعیفشان را هم می‌توانند به سواحل جنوب فرانسه ببرند، چون به نوعی کن خانه آنهاست و آنها برند جشنواره.

 • علیرضا قزوه، جواد محقق و مصطفی محدثی به منطقه محروم بشاگرد سفر کرده‌اند تا استعدادهای ادبی را کشف کنند

  جست‌وجوی گنج در بشاگرد

  بارها بر «استعدادیابی ادبی» و لزوم اجرای آن تاکید شده؛ هر کس هر جا نشسته از اهمیت آن داد سخن داده، اما تاکنون کمتر کسی کمر همت به آن بسته است؛ بخصوص این که شال و کلاه کند و برای پیداکردن استعدادها به نقاط محروم سر بزند.