• عکس نوشت

  چه کسی بر پیکر دکتر شریعتی نماز خواند؟

  امام موسی صدر پس از درگذشت شریعتی به خواست خانواده وی مقدمات دفن وی در زینبیه را فراهم می‌کند، در این مراسم امام موسی صدر بر پیکر دکتر شریعتی نماز خواند.

 • گفت‌وگو با نادر رجب ‌پور، بازیگر و طراح حرکات فرم و رزم در آثار نمایشی

  بیکاری هنرمند را افسرده می‌کند

  خودش می‌گوید، پیر شده‌ام و دیگر نمی‌توانم کار کنم ! اما واقعیت این است که 65 سال، برای یک هنرمند سنی نیست که در ان احساس پیری و بازنشستگی کند.

 • استاد یحیی یثربی در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  چرا شریعتی جزء چهره های اصلی انقلاب نشد؟

  روانشاد دکتر علی شریعتی از آن دست چهره های مشهور در تاریخ معاصر ایران است که روند تاثیرگذاری اش بر قشرهای مختلف جامعه و به خصوص جوانان و دانشجویان فراز و فرودهای فراوانی را پشت سرگذاشته است تا آنجا که پش از مرگ او نیز این حضور و نقش آفرینی همچنان ادامه دارد.

 • یافتن لباس مناسب در رویدادهای هنری دغدغه مشترک مردم و هنرمندان شده است

  حالا چی بپوشم؟

  هر چند فرهنگمان پر است از توصیه‌های فراوان برای سادگی و دینمان هم پر است از تاکید بر پوشیدن لباس ساده، اما چه می‌شود کرد که در دنیای جدید همه ما تا حدی تسلیم ماجرای «حالا چی بپوشم؟» شده‌ایم و وقتی جایی دعوت می‌شویم یا قرار است به مهمانی یا مراسمی برویم، قبل از هر چیز به همین نکته مهم فکر می‌کنیم.

 • جام‌جم پای حرف‌های سازنده تیزر تبلیغاتی برای کالاهای ایرانی نشسته است

  ساخت ایران

  بحث حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی که همیشه به اشکال مختلفی مطرح بوده، امسال به صورت ویژه‌تری مورد توجه قرار گرفته است، موضوعی که به واسطه وجود بازار پرزرق و برق اجناس مختلف، باعث شده تا جا انداختن و جلب مخاطب برای آن کار آسانی نباشد.

 • جام‌جم از آسیب تازه یکی از سامانه‌های دانلود قانونی کتاب برای بازار نشر گزارش می‌دهد

  سنگ‌مفت، گنجشک‌مفتِ کتابخوانی آنلاین

  نخستین زمزمه‌های شکل‌گیری سامانه‌های دانلود قانونی کتاب‌های الکترونیک و صوتی، در زمانه عسرت کتاب و کتابخوانی بود که مطرح شد؛ خیلی‌ها رونق‌ گرفتن چنین سامانه‌هایی را تنها راه نجات بازار بی‌سروسامان و نوشدارویی می‌دانستند که می‌تواند پیش از مرگ، یار مهربان کم‌جان را به زندگی بازگرداند.

 • جام‌جم در گفت‌وگو با رئیس صنف انجمن جلوه‌های‌ویژه خانه سینما، وضعیت این حوزه را بررسی می‌کند

  صدا، دوربین ... انفجار!

  آنچه در ظاهر به چشم می‌آید آن است که فرآیند جلوه‌های‌ویژه در تولیدات چند سال اخیر سینما روند رو به رشدی را در حال تجربه کردن است. آثار و فیلم‌هایی که تا یکی دو دهه قبل دیدن آنها در فیلم‌های داخلی و وطنی، تا حدی خارج از تصور می‌نمود حالا و در این سال‌ها جایی برای خودشان روی پرده نقره‌ای سینماها باز کرده‌اند و مخاطب و تماشاگر را در حس و حال درون فیلم در داخل سالن تاریک سینما همراه می‌کنند.

 • بازی‌های موبایلی ایرانی که رکورددار شدند

  «آمیرزا» 4 - «بربرها» 3

  بازی‌های موبایلی با گسترش امکانات تلفن‌های همراه تبدیل به ژانری جدی و تازه در بازار بازی‌های تلفن همراه شده‌اند و مخاطبان وسیعی نیز پیدا کرده‌اند. بازی‌هایی با کیفیت‌های بالا که به بازی‌های HD (با حجم‌های بالا) مشهور هستند و مخاطبان حرفه‌ای که در اصطلاح آنها را «گیمر» می‌نامند مخاطب آنها هستند.

 • ایرانی‌ها؛ معنوی‌ترین مردم جهان

  شما چقدر دعا می‌کنید؟ مردم دیگر کشورها چقدر دعا می‌کنند؟ و اساسا دعا کردن در جهان امروز چه جایگاهی دارد و در هر فرهنگ تا چه اندازه به این امر پرداخته می‌شود؟ اینها سوالاتی است که در تازه‌ترین گزارش ارائه‌شده از مرکز افکارسنجی پیو در آمریکا منتشر کرده است، مورد بررسی قرار گرفته و به آنها پاسخ داده شده است.