• روایت جام‌جم از پشت‌پرده عدم حضور کاپیتان سابق اسپانیا در برنامه «بیست هجده»

  مسئله پول و پـــویـــول

  «کارلس پویول» بازیکنی با موهای «فرفری» که حضور در قلب خط دفاع باشگاه بارسلونا و تیم ملی اسپانیا برای طرفداران این تیم‌ها به منزله قوت قلب بود و خاطر هواداران را راحت می‌کرد. خبر حضورش در ویژه‌برنامه جام جهانی 2018، سپس عدم‌حضورش در این برنامه حاشیه‌هایی ایجاد کرد. حاشیه‌هایی که می‌توانست با رفتار حرفه‌ای‌تر عوامل آن، در شب بازی ایران و اسپانیا وجود نداشته باشد.

 • توضیح معاون سیما درباره حواشی ویژه برنامه 2018

  ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

  دکتر مرتضی میرباقری، معاون سیمای رسانه درباره عدم حضور کارلوس پویول در ویژه‌برنامه 2018 به جام‌جم گفت: قبل از پاسخ دادن به این سوال باید درباره اصل ضرورت پخش بازی‌های جام‌جهانی توضیحاتی ارائه کنم. رسانه ملی از ماه‌ها قبل خودش را برای پخش حرفه‌ای بازی‌های جام‌جهانی 2018 روسیه آماده کرده بود تا به بهترین نحو انجام شود. همچنین زمان زیادی برای آسیب‌شناسی بازی‌های قبلی 2014 گذاشتیم تا نواقصی را که وجود داشت، برطرف کرده و نقاط قوت را تقویت کنیم.

 • جام‌جم در گفت‌وگو با ضیاءالدین دری قانون اجبار کلاه پهلوی تا کشف حجاب را بررسی می‌کند

  کشف حجاب رضاخانی از مردان تا زنان

  در سال ۱۳۰6 شمسی بنا بر قانونی جدید تمام مردان ایرانی مکلف شدند عمامه و کلاه‌های سنتی خود را با کلاه پهلوی عوض کنند. مدتی پس از آن پوشیدن لباس‌های ایرانی (قبا، شال، عبا، پوستین، عمامه و...) برای تمام افراد مذکر ممنوع شد و جای آن را ترکیبی از کت و شلوار و کلاه پهلوی گرفت.

 • گزارش جام‌جم از فیلم‌های مهمی که این روزها در مراحل مختلف تولید به سر می‌برند

  فصل کاشت سینمای ایران

  پس از خواب نوروزی و سپری شدن رکود و رخوت اوایل سال، این مقطع زمانی و این روزهای سال را باید فصل کاشت سینمای ایران خواند. چرا که فیلمسازان و سازندگان آثار سینمایی پس از استراحت کامل و فراهم آمدن سرمایه و امکانات ساخت و تولید، کم کم فعالیت‌های سینمایی خود را از سر گرفته اند و فیلم‌های تازه خود را کلید زده‌اند. هدف اصلی بسیاری از این فیلم‌ها حضور در مهم‌ترین رویداد سینمایی ایران یعنی جشنواره فیلم فجر است که سی و هفتمین دوره آن در بهمن امسال برگزار خواهد شد.

 • آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با رئیس رسانه ملی:

  بدعهدی های آمریکا را با صدای بلندتر برای مردم بگویید / علی عسکری: ساخت سریال های حضرت موسی(ع) و سلمان (ع) به زودی

  آیت الله ناصر مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه باید خروج آمریکا از معاهدات مختلف بین المللی را بیشتر و بیشتر برای مردم تشریح کرد گفت: اگر این رفتارهای غیرمتعارف آمریکا بیشتر و با تحلیل برای مردم بیان شود آن وقت عده ای بلند نمی شوند و نامه نمی نویسند که برویم با ترامپ مذاکره کنیم.

 • آیت الله علوی گرگانی در دیدار رییس رسانه ملی:

  اگر وحدت و انسجام داشته باشیم دشمن هیچ کاری نمی تواند انجام دهد

  آیت الله علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید با اشاره به دشمنی های اخیر آمریکا و هم پیمانان آن گفت:اگر همه در کنار هم ، وحدت و انسجام داشته باشیم دشمن هیچ کاری نمی تواند انجام دهد.

 • چریک نقاش (فتوکلیپ)

  این فتوکلیپ به مناسبت سالگرد شهادت شهید مصطفی چمران را به عنوان فیزیکدان، مبارز انقلابی، چریک، سیاستمدار، وزیر دفاع و نماینده مجلس، توسط منظومه فرهنگی رسانه‌ای جام‌جم ساخته شده است.

 • گفت‌وگو با رزمنده‌ای که فرمانده‌اش شهید مصطفی چمران بود

  «یوزی» در دست و «ذکر» بر لب

  یکی از راه‌‌های پیروزی،‌داشتن فرمانده و راهبری است که کاربلد باشد.هم استراتژی داشته باشد و بداند که چگونه گروهش را به هدف برساند و هم بلد باشد چگونه در ذهن و دل آدم‌هایش جا باز کند که از او حرف‌ شنویی داشته و آنقدر به او اعتماد کنند که بدون اما و اگر حرفش را عملی کنند.