• آبشار آتش در کالیفرنیا +عکس

  آبشار آتش هر سال در این موقع از ماه فوریه در پارک ملی کالیفرنیا رخ می‌دهد که از عجایب جهان محسوب می‌شود.

 • آبادی آبادان با «گردشگری»

  نفت که آمد، آبادان، آبادان شد؛ آباد و پررونق و پیشرفته، با صنایع و امکاناتی که نظیرش در هیچ جای دیگری در ایران و حتی خاورمیانه وجود نداشت. این آبادانی اما تا زمانی که ارابه های مرگ دشمن در جنگ تحمیلی وارد این شهر شدند، بیشتر طول نکشید و همه جلال و شکوه و زیبایی 68 ساله عروس آبادان فقط طی چند روز به یغما رفت و دیگر بازنگشت.

 • «بوکه بارانه» را فراموش نکنید

  مراسم زیبا و سنتی «بوکه بارانه» که قرن‌هاست در روستاهای کردستان برای سال‌های بی‌بارانی با عروسک‌های زیبا و ساده دخترکان روستایی در بیرون از روستاها و شهرهای کم‌جمعیت برگزار می‌شد، در خطر فراموشی قرار دارد.

 • نمایشگاه‌های صنایع‌دستی بدون برنامه، بدون تبلیغات

  مجموعه صنایع‌دستی، میراث فرهنگی و گردشگری از حوزه‌های مهم، درآمدزا و ارزآوری است که یکی از راه‌های افزایش بهره‌وری‌اش، برگزاری نمایشگاه‌های منسجم، یکپارچه، موثر و از قبل برنامه‌ریزی شده و در یک کلام دارای نگاه حرفه‌ای است؛ موضوعی که امروز جای خالی آن احساس می‌شود.

 • اختصاصی جام جم آنلاین / گزارش تصویری

  لباس های زنان اقوام جهان + عکس

  در گوشه و کنار کره زمین اقوام گوناگونی با فرهنگ ها و سنت های متنوع زندگی می کنند. هر چند که کت، پیراهن و شلوار لباس غالب میان مردم جهان شده است اما بسیاری از اقوامی که در دور و نزدیک دنیا زندگی می کنند هنوز به پوشش های سنتی شان وفادار هستند.

 • اختصاصی جام جم آنلاین / گزارش تصویری

  10 مکان رویایی برای سفر + عکس

  مناطق بسیار دیدنی در جهان وجود دارد که می تواند سفر به آنجا برای مسافران رویایی باشد. به هرحال، برای بسیاری از مردم مسافرت پر هزینه است پس بهتر است به جاهایی سفر کنند که ارزش هزینه ای را که کرده اند، داشته باشد.

 • نمایشگاه صنایع دستی

  عکاس: سعید خلیلی

  نمایشگاه صنایع دستی ایران در محل دائمی نمایشگاه بین المللی در حال برگزاری است.

 • نحوه پوشش مجریان، در گفت‌وگو با مرتضی حیدری

  گاهی صدا و سیما لباس می دهد گاهی هم انتخاب با مجری است

  مرتضی حیدری می‌گوید: «طراحی لباس یک دانش است که طراح لباس باید بر مبنای مقتضیات فرهنگ جامعه و زمان مناسب پخش برنامه، نوع طرح را انتخاب کند و آن را در اختیار مجریان و گویندگان شبکه قرار دهد».

 • ارسباران دو قدم مانده تا بهشت

  اگر با خود زمزمه می‌کنی مرا به ساحل باران ببر دلم تنگ است، هوای حوصله‌ام ابری است با گام‌های خیالتان با ما همسفر شوید و به منطقه‌ای بیایید که درآن سرشار از عطر زندگی می‌شوید، از صدای آبشارها و نغمه زیبای آب و زمزمه باد.

 • تصاویری متفاوت از دیوار چین

  دیوار چین طولانی‌ترین و بزرگترین سازه مهندسی تدافعی و نظامی از لحاظ زمان ساخت در جهان است.

 • قزاقستان؛ سرزمین مساجد مدرن و زیبا

  قزاقستان، کشوری در آسیای میانه است و پایتخت آن در سال 1998، از آلماتی در جنوب که بزرگ‌ترین شهر کشور است، به آستانه در شمال منتقل شد. قزاقستان، بزرگ‌ترین کشور محصور در خشکی دنیاست که جمعیتی حدود 16 میلیون و 600 هزار نفر دارد و حدود 70 درصد مردم این کشور مسلمان هستند.

 • اختصاصی جام جم آنلاین / گزارش تصویری

  10 استخر رویایی هتل های جهان + عکس

  استخر هتل ها برای بسیاری از مسافران که خواهان تعطیلاتی عالی هستند، یک اصل مهم محسوب می شود. براساس نظرسنجی ها، پس از راحت بودن اتاق هتل ها، استخر دومین امکانات یک هتل از نظر اهمیت بوده و حتی از کیفیت رستوران هم مهم تر است.

 • اختصاصی جام جم آنلاین

  کارناوال مشهور ونیز + عکس

  کارناوال مشهور ونیز در این شهر منحصربفرد ایتالیا و جهان بنا به سنت هرساله آغاز شده و تا 28 فوریه ادامه خواهد داشت.

 • گردشگری وسرمایه‌های داخلی

  دور از واقعیت نیست اگر بگوییم امروز گردشگری به بخشی فعال و اثرگذار در عرصه اقتصاد ایران تبدیل شده و با توجه به افق‌های تازه سیاسی در سطح دهکده جهانی در مسیر توسعه قرار گرفته است. اما برای استفاده از این فرصت طلایی باید برنامه‌ای اصولی و روشن در نظر داشته باشیم؛ برنامه‌ای که اصولا مبتنی بر جذب مناسب سرمایه است تا بتوانیم با مدیریت منابع مالی جذب شده پیش‌نیازهای توسعه صادرات نامرئی را مهیا کنیم. اما سوال اصلی اینجاست که سرمایه‌های مورد نیاز چگونه قابلیت جذب خواهد داشت؟

 • نمادشناسی ابزار و ظروف هنری زرتشتی

  پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر کارگاه «نمادشناسی ابزار و ظروف هنری زرتشتی» را با تدریس دکتر صبا لطیف پور برگزار می‌کند.

 • سازه‌های غیرمجاز، مانع ثبت جهانی‌ کندوان

  درحالی که مدتی است پرونده ثبت جهانی روستای تاریخی و منحصربه‌فرد کندوان در استان آذربایجان شرقی توسط کارشناسان مربوط درحال بررسی است، ساخت و سازهای غیرمجاز و ساماندهی آنان در این روستا یکی از مهم‌ترین موانع ثبت جهانی آن به شمار می‌رود.

 • دانستنی های شگفت انگیز از هند +عکس

  هند کشور تقابل هاست. فقیران و آدم های بی پول در محله های رها شده، از یک سو و ستاره های بالیوود در محله های اعیان نشین از سوی دیگر. از یک سو کم سوادی و خرافات و از سوی دیگر علوم فضایی و ماهواره هایی که به مریخ می رسند.

 • رازهای بازار تبریز +عکس

  نور در نور درهم می‌آمیزد، صدا در صدا محو می‌شود و حجره در حجره بهم گره می‌خورد اینها را که کنار هم بگذاری می‌شود بازار تبریز.