stats
 • توزیع کتاب با هواپیماهای بدون سرنشین

  تصور کنید، از خانه یا محل کارتان گوشی تلفن را برمی‌دارید و کتاب مورد نیازتان را سفارش می‌دهید.نیم‌ساعت بعد هواپیمای بدون سرنشین کتاب را جلوی در منزل به شما تحویل می‌دهد. این تصور بیشتر آدم را یاد فیلم‌های علمی تخیلی می‌اندازد. ولی دیگر این تصور، فقط یک خیال یا یک فیلم نیست؛ ایده‌ای است که شرکت آمازون آن را کم‌کم به واقعیت نزدیک می‌کند.

 • ماریو بارگاس یوسا؛ نویسنده انسان

  ماریو بارگاس یوسا را زاده و فرزند پرو نمی‌دانم‌، او فرزند جهان است. او را نه رمان‌نویسی چیره دست و توانا که متفکری برجسته می‌دانم بسیاری از حوزه‌های زندگی دست به قلم برده و کنشگری موفق بوده است.

 • ناشران ورزشی فرصت بازی می‌خواهند

  هفته کتاب با برنامه‌های متعددش به پایان رسید؛ برنامه‌هایی که گاه تاثیرگذاری‌شان از روی کاغذ فراتر نرفت و البته در این میان برخی رویدادهای نمایشگاهی و متفاوت هم اتفاق افتاد؛ از جمله نمایشگاه تخصصی کتاب ورزشی که موجب شد تا به سراغ اوضاع این روزهای کتاب‌های ورزشی برویم و ببینیم آیا کتاب‌های ورزشی نیز مانند خود ورزش در کانون توجه مسوولان، ورزشکاران و مردم قرار دارند یا خیر.

 • مدیر انتشارات امیرکبیر:

  مطالعه رمان «ریشه‌ها» مانند خواندن چندین کتاب تاریخ آمریکاست

  علیرضا برازش مدیرعامل مؤسسه انتشارات امیرکبیر با اشاره به اینکه خواندن رمان «ریشه ها» به مثابه مطالعه چندین کتاب تاریخی درباره آمریکاست گفت: باید کرسیهای آمریکا شناسی داشته باشیم و آمریکا شناسی می تواند به این مسئله منجرشود که محل رخنه و نقاط ضعف آنها را پیدا کنیم.

 • پیشنهاد راه‌اندازی دادگاه کتاب

  اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران طی پیشنهادی رسمی به وزارت ارشاد خواستار آن شده است تا با حذف ممیزی قبل از نشر، فرآیند رسیدگی به تخلفات در این حوزه همانند مطبوعات توسط یک هیات منصفه و تشکیل دادگاه صورت بگیرد و به مرحله بعد از انتشار اثر منتقل شود.

 • پایان مهمانی یار مهربان در باغ کتاب

  یازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان پس از یک هفته برگزاری در باغ کتاب تهران در حالی امروز به کار خود پایان می‌دهد که به گفته غرفه‌داران و مدیران مدارس، این نمایشگاه با وجود تاثیر مثبتی که در تجهیز کتابخانه مدارس دارد، اما برای توسعه فرهنگ کتابخوانی کافی نیست و باید برای رسیدن به نقطه مطلوب اقدامات موثرتری انجام شود.

 • مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی خبر داد:

  ثبت نام ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

  مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی از ثبت نام ایران برای شرکت در شصت و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت خبر داد و گفت:‌ تاکنون پاسخی به ثبت نام ایران برای شرکت در نمایشگاه کتاب قاهره ارائه نشده است.

 • تخفیف 25 درصدی برای بازدیدکنندگان

  یازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان گشایش یافت

  یازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان با عنوان اهدای کتاب به مدارس امروز سوم آذر ماه در باغ کتاب تهران گشایش یافت. این نمایشگاه تا نهم آذر ماه دایر خواهد بود. افتتاحیه رسمی این نمایشگاه ساعت 14 دوشنبه چهارم آذر ماه با حضور شهردار تهران و وزرای ارشاد و آموزش و پرورش برگزار می شود.

 • گفت‌وگو با خالد حسینی، نویسنده افغان

  سهراب شاهنامه، قهرمان من است

  خالد حسینی نویسنده چهل و هشت ساله افغانی‌تبار است که در ابتدا به‌عنوان پزشک، شروع به کار کرد، ولی پس از آن‌که اولین رمانش به نام «بادبادک باز» (2003) موفقیت بسیار زیادی به دست آورد، کار طبابت را که خودش آن را به «ازدواج از پیش تعیین شده» تشبیه می‌کند، کنار گذاشت و به‌طور تمام‌وقت و حرفه‌ای به نویسندگی روی آورد.