• دعوا در خانه جلال و سیمین!

  کوچه رهبری در یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های دزاشیب، یک ماهی است مهم‌ترین جغرافیای خبری ادبیات ایران است؛ در این مدت هر روز خبری در رابطه با سه تن از بزرگان ادبیات معاصر ایران از این کوچه بیرون آمده و به صدر اخبار ادبیات رسیده است؛ خبر حذف خانه نیما یوشیج از فهرست آثار ملی و سپس چندین و چند واکنش و سرانجام نجات خانه از دست مالک جدید که قصد تغییر کاربری داشت، نخستین فصل از کش‌و قوس‌های مربوط به کوچه رهبری بود.

 • رونمایی از کتاب «مشق خورشید»

  همزمان با ایام سوگواری شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا (س) آیین رونمایی از کتاب "مشق خورشید" با موضوع کتابت خطبه فدکیه با حضور استاد محمدحسین رجبی دوانی، استاد علی علی، کامران شرفشاهی، مدیران فرهنگی و هنری، اساتید خوشنویسی و جمعی از علاقه مندن به خاندان عصمت و طهارت روز دوشنبه نهم بهمن ماه ساعت 16 در فرهنگسرای مهر برگزار می شود.

 • علیرضا قزوه مطرح کرد:

  هنر انقلاب اتفاقی بزرگ در تاریخ ۲۰۰ سال اخیر کشور است

  علیرضا قزوه گفت: باید فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی را بشناسیم و هنرمندان واقعی را ترویج کنیم. هنرمند واقعی کسی نیست که در ماشین گران‌قیمت خود می‌نشیند و زندگی آنچنانی دارد؛ هنرمند واقعی کسی است که جیبش خالی است اما کار می‌کند و در اوج عزت زندگی‌می‌کند.

 • حواشی و متن اختتامیه نهمین جشنواره «کتاب برتر کودک و نوجوان»

  سایه سیاست بر روز شلوغ باغ کتاب

  باغ کتاب تهران در واپسین روز هفته گذشته، میزبان دو رویداد بود تا کاربری‌اش را از صرفا یک کتابفروشی بزرگ به محل برگزاری رویدادهای مهم هم تغییر داده باشد؛ سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر روز پنجشنبه گذشته در باغ کتاب کلید خورد و از سوی دیگر در همین روز، اهالی جشنواره «کتاب برتر کودک و نوجوان» برای برگزاری مراسم پایانی‌شان همین جا را انتخاب کردند.

 • شاعران خانه نیما را می‌خرند

  محمدرضا عبدالملکیان، دبیر کنگره شعر نوی ایران اعلام کرد اگر مشکل خانه نیما یوشیج در تهران حل نشود و از آن حفاظتی صورت نگیرد ما آن را با استمدادی که از شاعران در کشور خواهیم گرفت خریداری می‌کنیم.

 • گزارشی از پشت پرده رواج برگزاری جلسات رونمایی کتاب

  بفرمایید کتاب!

  برگزاری مراسم‌ رونمایی کتاب و جشن فروش آن اثر به همراه امضای نویسنده، چند سالی است که از سوی ناشران و سازمان‌های فرهنگی هنری با هدف ترویج کتابخوانی و یاری نویسندگان آثار انجام می‌شود. شاید عمر برگزاری مراسم رونمایی کتاب یا جشن امضای نویسنده یا هر اسم دیگری، به بیش از یک دهه در کشور ما نمی‌رسد.