• جام‌جم آنلاین در گفت‌وگو با کارشناسان بررسی می‌کند:

  قیمت و حقیقت در هنر انقلاب

  «هنر متعهد به حقیقت» این عبارت شعاری است که مسئولان برگزاری هفته هنر انقلاب انتخاب کرده‌اند، هفته‌ای که از روز یکشنبه 20 فروردین و به مناسبت سالروز شهادت مرتضی آوینی آغاز می‌شود، اما در تمام این سال‌ها هنر انقلاب و هنری که به تعبیر این شعار متعهد به حقیقت است با یک اتهام بزرگ رو به رو بوده است: هنر متعهد، هنر انقلابی، بازار و مارکت ندارد، این هنر سفارشی است و قیمتی نیست و ... در این گزارش به بحث و چالش درباره نسبت هنر انقلاب با اقتصاد و مارکت داخلی و جهانی پرداخته‌ایم.

 • نامزدهای چهره سال هنر انقلاب 5 نفر شدند

  حذف بایرامی و روح الامین، رقابت حاتمی کیا و مهدویان

  معاون هنری حوزه هنری پنج نامزد نهایی کسب عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی را معرفی کرد.

 • ماهی بدهید کتاب بگیرید

  ماهی حوض قصه ها عنوان ویژه برنامه ای است که فرهنگسرای رازی با هدف ترویج کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان برگزار می کند.

 • نگاهی به آثار و زندگی جوجو مویز

  روزنامه نگاری که می فروشد

  جوجو کیست؟نام اصلی سوژه اصلی گزارش ما «پائولین سارا جو مویز» است. وی در ۴ اوت سال ۱۹۶۹ در لندن متولد شده و در رویال هالووی و دانشگاه لندن تحصیل کرده است.

 • گفت و گوی جام جم آنلاین با نارمین مناف زاده، شاعر و مترجم

  از عشق به اجتماع ، از اجتماع به عشق

  نارمین مناف زاده از شاعران و مترجمان جوان کشورمان است که با وجود دوری از تهران بسیار فعال است، او تاکنون اشعار قابل تاملی را روانه بازار نشر کرده که مورد پسند منتقدان و مخاطبان قرار گرفته است. در روزهای آغاز سال گفت و گویی کوتاه با این مولف کشورمان داشته ایم که ساکن شهر اردبیل است.

 • شاعری که اختر چرخ ادب شعر فارسی نام گرفته است

  پروین اعتصامی به مدد پدر ادیب خود از کودکی با اشعار سعدی و حافظ مأنوس شد.

 • پرفروش‌ترین کتاب‌های سال ۹۵ کدامند + جدول

  پرفروش‌ترین کتاب‌های سال ۹۵ به اذعان آمار منتشر شده هفتگی در گزارش «زیر بازارچه کتاب» را بشناسید.

 • مُسکنی به نام عیدانه کتاب

  سال‌هاست که بازار کتاب و کتابخوانی رو به احتضار است و مسئولان و اهالی نشر و قلم به هر دری می‌زنند تا نوشدارویی برای بیماری ناعلاج یار مهربان بیایند. گاهی مدیران و دست‌اندرکاران همچون طبیبی حاذق نسخه جدیدی می‌پیچیدند تا شاید این بیمار رو به موت را علاج کنند اما انگار آب در هاون می‌کوبیدند؛ نبض شمارگان کتاب هر روز کمتر از دیروز می‌زند. بسیاری ناامید و خسته، مرگ مغزی کتاب و کتابخوانی را اعلام کردند و گفتند درمان‌ها دیگر فایده‌ای ندارد.

 • اختصاصی جام جم آنلاین

  روس ها پرچمدار روز جهانی کتاب کودک

  دوم آوریل یا ۱۳فروردین، زادروز هانس کریستین اندرسن نویسنده مشهور سوئدی است که به همین مناسب این روز در تقویم جهانی به نام روز جهانی کتاب کودک نامگذاری شده است.

 • جایزه قلم ناباکوف به شاعر سوری رسید

  شاعر سوری به عنوان برنده جایزه قلم ناباکوف از سوی انجمن قلم آمریکا انتخاب شد.

 • گزارش جام جم آنلاین از 13 بهار بدون سیدالشعرای انقلاب

  شاهد مرگ غم انگیز بهارم، چه کنم؟

  13 سال پیش در آغاز چهل و هشتمین بهار زندگی اش پر کشید، سیدالشعرای انقلاب سید حسن حسینی که به تعبیر رهبر انقلاب کوچ و رحلت او داغی بزرگ بر پیکره جامعه ادبی و هنری ایران بود.

 • کتاب خاطرات سردار سلیمانی به چاپ رسید

  دو عنوان کتاب از مجموعه خاطرات سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس به نام‌های "هجوم به تهاجم" و "نبرد سید جابر" چاپ شد.

 • معرفی نوروز به جهانیان

  میرجلال‌الدین کزازی تاکید کرد باید در شناسانیدن نوروز به جهانیان بکوشیم

 • برنده جایزه نوبل ادبیات ۱۹۹۲ درگذشت

  درک آلتون والکوت، شاعر و نمایشنامه‌نویس برنده جایزه نوبل ادبیات ۱۹۹۲ روز گذشته درگذشت.

 • نوروز با یار مهربان

  تعطیلات نوروزی فراغتی برای دوستداران و علاقه‌مندان کتاب فراهم می‌کند تا دور از هیاهوی کار و مشغله‌های امروز، با یار مهربان خلوت کنند و لذت خواندن را فارغ از مشکلات روزمره تجربه کنند. در این میان، برخی نمی‌دانند این فرصت مغتنم را در جست‌وجو برای یافتن کتاب‌های مفید از دست می‌دهند. در این زمینه، اگر تجربه‌های شخصی افراد شاخص مطرح شود، تعداد زیادی تجربه زیسته از کتابخوانی در دسترس خواهد بود که می‌تواند با شرایط محیطی و شخصیتی برای افراد مختلف، کارا باشد.