stats
 • حواشی و متن اختتامیه نهمین جشنواره «کتاب برتر کودک و نوجوان»

  سایه سیاست بر روز شلوغ باغ کتاب

  باغ کتاب تهران در واپسین روز هفته گذشته، میزبان دو رویداد بود تا کاربری‌اش را از صرفا یک کتابفروشی بزرگ به محل برگزاری رویدادهای مهم هم تغییر داده باشد؛ سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر روز پنجشنبه گذشته در باغ کتاب کلید خورد و از سوی دیگر در همین روز، اهالی جشنواره «کتاب برتر کودک و نوجوان» برای برگزاری مراسم پایانی‌شان همین جا را انتخاب کردند.

 • شاعران خانه نیما را می‌خرند

  محمدرضا عبدالملکیان، دبیر کنگره شعر نوی ایران اعلام کرد اگر مشکل خانه نیما یوشیج در تهران حل نشود و از آن حفاظتی صورت نگیرد ما آن را با استمدادی که از شاعران در کشور خواهیم گرفت خریداری می‌کنیم.

 • گزارشی از پشت پرده رواج برگزاری جلسات رونمایی کتاب

  بفرمایید کتاب!

  برگزاری مراسم‌ رونمایی کتاب و جشن فروش آن اثر به همراه امضای نویسنده، چند سالی است که از سوی ناشران و سازمان‌های فرهنگی هنری با هدف ترویج کتابخوانی و یاری نویسندگان آثار انجام می‌شود. شاید عمر برگزاری مراسم رونمایی کتاب یا جشن امضای نویسنده یا هر اسم دیگری، به بیش از یک دهه در کشور ما نمی‌رسد.

 • دومین کنگره شعر پیامبر مهربانی امروز و فردا در زاهدان برگزار می‌شود

  9 زبان در وصف پیامبر مهربانی

  همه دیوان‌های شاعران مسلمان از قرون گذشته تا حالا، فصلی مشترک دارد؛ ستایش آن والا پیامدار، پیامبر مهربانی‌ها محمد(ص). به همین فراخور، شعر در پهنه ادبیات اسلام یکی از محورهای وحدت را همواره مورد توجه قرار داده و از این مسیر بر همدلی تاکید کرده است.

 • نمایشگاه کتاب تهران بار دیگر در مصلی برگزار می‌شود

  خانه به‌دوشی فرهنگ

  عمر میزبانی شهر آفتاب از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فقط دو دوره بود و بار دیگر، این رویداد مهم فرهنگی کشور در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

 • جام‌جم ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات در بازار کتاب را بررسی می‌کند

  باج و خراج کتابخوانی در سه‌‌سوت!

  اگر اهل بازار بر این باورند که تبلیغات و پیداکردن ساز و کارهای جدید برای تبلیغ محصول، برای موفقیت اقتصادی لازم و ضروری است، ناشران، کتابفروشان و حتی مولفان هم باید بر این حقیقت واقف باشند که اثر منتشرشده‌شان نیاز به معرفی و تبلیغ در بازار کتاب دارد. تصور این‌که کتابی منتشر شود و خودش راه خودش را باز کند تا به مخاطبش برسد در دنیای امروز تقریبا محال است؛ خودتان باید دست به کار شوید و مخاطبانتان را متقاعد کنید که بنا به دلایلی باید تن به خرید محصول شما دهند و بنشینند به خواندنش.

 • گزارشی از ابعاد جدید رسوایی جنسی در دنیای نشر غرب

  داستان پیشنهادهای بی شرمانه ...

  گویا دومینوی رسوایی جنسی در غرب تمامی ندارد و هر روز ابعاد ناگفته بیشتری فاش می‌شود. ماجرا از صنعت سینما و رسوایی‌های اخلاقی هاروی واینستاین به‌عنوان یکی از تهیه‌کنندگان غول هالیوود شروع شد، بعد صنعت سینما را تحت تاثیر قرار داد و سپس صنعت نشر را هم درگیر کرد و حتی کار به افشای رسوایی‌های جنسی در آکادمی نوبل ادبیات هم کشیده شد.

 • گفت‌وگوی جام‌جم با هادی خورشاهیان

  دفاع مقدس اوج داستان‌نویسی ماست

  هادی خورشاهیان هم نویسنده است و هم شاعر. او نویسنده‌ پُرکار پُست‌مدرنی است که دغدغه غزل هم دارد. کتاب‌هایش را می‌توان با همان لحن صحبت کردنش، تُند و با اشتیاق خواند. او نویسنده‌ای است که رویاها و کابوس‌هایش را روایت می‌کند.