• 100 شاعر به دیدار رهبر انقلاب می روند

  مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری از حضور 100 شاعر و شعرخوانی ۲۰ تا ۲۵ نفر در جلسه نیمه رمضان شاعران با رهبر معظم انقلاب خبر داد.

 • گزارش جام‌جم از روایت‌‌های شاعران و خواننده‌های سوم خرداد 1361؛ روز آزادسازی خرمشهر

  خرمشهر؛ پایتخت هنر و ادبیات مقاومت

  وقتی در واپسین روزهای شهریورماه 1359 صدام‌، آتش روی بچه‌های خرمشهر گشود، لابد فکر می‌کرد تسخیر شهر خون تا مدت‌ها حضور غاصبانه او و بعثی‌ها را در جنوب غرب ایران تضمین خواهد کرد، غافل از این‌که خرمشهری‌ها کارون و اروند را پس از 545 روز از چنگال او در خواهند آورد. حالا 35‌سال از آن روز می‌گذرد؛ از آن روز که پس از رِنگ معروف آن‌ روزها، گوینده رادیو فاتحانه و با غرور پشت میکروفن ایستاد و فریاد زد: «شنوندگان عزیز... توجه فرمایید! خونین‌شهر، شهر خون، آزاد شد».

 • عکس امام(ره) پشت موتور پلیس عربستان / روز کریسمس در آلمان با صدای آهنگران

  یکبار یکی از عکس‌های امام را که برچسب داشت پشت موتور یک پلیس سعودی چسباندم، حاج ستّار نگاه می‌کرد و می‌خندید. بعد از چند روز آن پلیس و موتور را دیدیم، پلیس هنوز عکس را ندیده بود.

 • چاپ ۹ جلد کتاب درباره اربعین

  یکی از نویسندگان دینی کشورمان از نگارش ۹ جلد کتاب درباره اربعین خبر داد و افزود: بیانات رهبر معظم انقلاب درباره نگارش کتاب با موضوع امیرمومنان(ع) نیز مورد توجه قرار گرفته است.

 • «حدیث قدسی» با یادداشت‌هایی از رهبر معظم انقلاب منتشر شد

  کتاب «حدیث قدسی» با یادداشت‌های حواشی از رهبر معظم انقلاب از سوی گروه ادبیات انقلاب اسلامی فرهنگستان زبان و ادب فارسی منتشر شد.

 • ترنم حماسه طنین انداز می شود

  دبیر علمی کنگره «ترنم حماسه» با اشاره به وضعیت فعلی سرود در حوزه ادبیات دفاع مقدس گفت: در ابتدای انقلاب جریانی با سرودهای انقلابی و دفاع مقدس شکل گرفت، اما این جریان نتوانست مسیر تکامل خود را طی کند.

 • انتشار کتاب جنجالی داعش

  کتابی که قتل عام و اقدامات تروریستی داعش را «جهاد» به شمار می‌آورد در ترکیه در میان سکوت مشکوک دولت جنجال به پا کرده است.

 • گفت‌وگو با بهروز رضوی درباره کتاب گویا و راه‌های افزایش سرانه مطالعه

  بچه‌ها را از سن کم کتابخوان کنیم

  چند روز پیش نسخه مکتوب و صوتی گزیده «کیمیای سعادت» اثر امام محمد غزالی با عنوان «اکسیر خوشبختی» منتشر شد. متن این کتاب را بهاءالدین خرمشاهی گزینش کرده و بهروز رضوی گویندگی آن را به عهده داشته است.

 • نشست خبری جایزه ادبی قهرمان برگزار شد

  نشست خبری جایزه ادبی قهرمان، با حضور دکتر ساکت، رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه و دبیر جایزه ادبی قهرمان، دکتر محمد جعفر یاحقی و دکتر محمود فتوحی، استادان گروه زبان و ادبیات فارسی و از داوران جایزه ادبی قهرمان و همچنین آقای آصفی یزدی، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد و خانواده استاد قهرمان روز سه شنبه، 26 اردیبهشت ماه، در سالن شورای سازمان مرکزی برگزار شد.

 • توزیع غیرقانونی کتاب آموزش جنسی به کودکان! + توضیحات معاون وزیر

  مدتی است که یک فایل پی‌دی‌اف ترجمه از یک کتاب خارجی شامل موضوعاتی در خصوص شناخت اندام جنسی و نحوه تولد انسان از مرحله انعقاد نطفه تا تولد و مراحل رشد، به صورت الکترونیکی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار است.

 • پیشگامی رسانه ملی در ترویج ادبیات فارسی

  ادبیات در فرهنگ و تمدن ما ریشه و سابقه طولانی دارد و کمتر کسی را می‌توان یافت که اشعاری از شعرای معروف ایرانی را به یاد نداشته باشد. در طول این سال‌ها علاوه بر تولید و پخش برنامه‌های ادبی، فیلم‌ها و سریال‌هایی هم داشته‌ایم که به روایت زندگی ادیبان و شاعرانی همچون نیما یوشیج، شهریار و... اختصاص داشته است.

 • کودک همراه فردوسی در اغلب مجسمه‌ها چه کسی است؟

  گزارشی از زندگی خصوصی آقای فردوسی

  از 17 خرداد 1338 که حساب کنیم حدود 58 سال است که آن بالا ایستاده‌ای و به ازای 30 سال خدمت بی‌شائبه در ارتفاعی حدود 12 متر، با سرفه ای غلیظ، آلودگی های تهران را تماشا می​کنی!

 • سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از نگاه آمار

  سخنگوی نمایشگاه کتاب از رکورد 120 میلیارد تومانی خرید کتاب در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

 • اختتامیه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

  اختتامیه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور وزیر ارشاد و جمعی از ناشران برگزار شد.

 • نمایشگاه کتاب تهران تمدید نمی‌شود

  امروز شنبه (23 اردیبهشت) ماه آخرین روز برگزاری نمایشگاه کتاب تهران است و این تاریخ به هیچ وجه تمدید خواهد شد.